31.10.2014, 14:16

Archiwalny ranking lokat - październik 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.7     / 10 (oddano 3 głosów)

Archiwalny ranking lokat - październik 2014
W październiku Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny zadecydowała o obniżce stóp procentowych i to od razu o 50 pkt. bazowych. Zmiana ta niekorzystnie wpłynęła na oprocentowanie lokat bankowych – depozyty stały się jeszcze mniej rentowne. Comperia.pl sprawdziła, gdzie obecnie najlepiej jest założyć lokatę na 3, 6 i 12 miesięcy.

Obecne zyski z lokat trudno uznać za wysokie. Średnie oprocentowanie depozytów po ostatnich obniżkach stóp procentowych poszybowało w dół - dla lokat półrocznych na 5 tys. zł wynosi zaledwie 2,15 proc. Gdzie warto ulokować pieniądze, by zarobić jak najwięcej?

Na 3 miesiące
Banki kuszą nowych klientów wysokooprocentowanymi lokatami powitalnymi, najczęściej z 3 miesięcznym okresem zapadalności. To na tych depozytach obecnie zarabia się najwięcej. Palmę pierwszeństwa w tej kategorii dzierży Idea Bank i Lokata HAPPY. Zysk na poziomie 5 proc. w skali roku to teraz rzadkość, a właśnie tyle oferuje klientom Idea Bank. Osoba, która ulokuje w tym banku 5 tys. zł, zarobi niewiele ponad 50 zł. I, co najważniejsze, bank nie wymaga założenia konta, ani wykupienia dodatkowego produktu. Lokatę HAPPY można założyć tylko raz i przeznaczona jest dla nowych klientów. Maksymalna kwota depozytu to 10 tys. zł, minimalna 1 tys. zł.

41,51 zł zarobią klienci, którzy otworzą Smart Lokatę „Na powitanie” w BIZ Banku i Lokatę Jesienny Procent w Credit Agricole. Oprocentowanie na poziomie 4,1 proc. uplasowało te produkty na 2 miejscu w rankingu. Pierwszy z produktów przeznaczony jest tylko dla nowych klientów, można go otworzyć tylko raz, a maksymalna kwota lokaty wynosi 10 tys. zł. Lepsze warunki proponuje Credit Agricole – promocją są objęte nowe środki do kwoty 200 tys. zł, a klient ma możliwość otworzenia dowolnej ilości lokat. Konieczne jest posiadanie lub założenie konta w tym banku.

Trzy banki oferują depozyty z oprocentowaniem na poziomie 4 proc. – mBank, BGŻOptima oraz Raiffeisen Polbank, dwa pierwsze dostępne są dla nowych klientów banku, natomiast Lokatę Mobilną mogą otworzyć osoby, które już posiadają konto w Raiffeisen Polbanku.

Top 5 3-miesięcznych lokat bankowych na 5 tys. zł
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
IdeaBank
Lokata HAPPY
50,62
5,00%
BIZ Bank
Smart Lokata "na powitanie"
41,51
4,10%
Crédit Agricole
Lokata Jesienny Procent
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
40,5
4,00%
BGŻOptima
Lokata bezkarna
Raiffeisen Polbank
Lokata Mobilna
IdeaBank
Lokata Power
38,47
3,80%
SK Bank
Lokata terminowa sezonowa Jesienna
37,47
3,70%
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Na 6 miesięcy

Dwa pierwsze miejsca w rankingu lokat na pół roku zajmuje SKBank. eLokata oprocentowana jest na poziomie 3,65 proc., natomiast Interlokata Standard na poziomie 3,6 proc. Ale uwaga! Oba depozyty mają oprocentowanie zmienne, co oznacza, że bank może je zmienić w trakcie trwania lokaty, a wtedy zysk będzie zupełnie inny. Warto się zastanowić, czy chcemy podjąć takie ryzyko…

Brązowy medal otrzymały Getin Noble Bank oraz BIZ Bank. Klienci, którzy zdecydują się na Twoją Lokatę II i Lokatę BIZ PRO, zarobią na nich 70,87 zł. Oba produkty dostępne są dla klientów tych instytucji, a w Getin Banku dodatkowo muszą to być nowe środki, czyli nadwyżka powyżej salda środków złotowych wg stanu na 11.08.2014 r.

Top 5 półrocznych lokat bankowych na 5 tys. zł
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
SK Bank
eLokata24
73,91
3,65%
SK Bank
Interlokata Standard - oprocentowanie zmienne
72,89
3,60%
Getin Noble Bank
Twoja Lokata II
70,87
3,50%
BIZ Bank
Lokata BIZ PRO
Open Finance
Lokata Smile
68,85
3,40%
BIZ Bank
Smart Lokata
GetinOnline
Lokata Jak Marzenie
SK Bank
Lokata standardowa
SK Bank
Interlokata Standard - oprocentowanie stałe
BOŚ
EKOlokata Zielona
64,8
3,20%
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Na 12 miesięcy

SK Bank prowadzi również w rankingu lokat na 12 miesięcy. Interlokata Standard z oprocentowaniem 4,1 proc. w skali roku pozwoli klientom zarobić 166,04 zł. Nie jest to jednak gwarantowany zysk, ponieważ jest to depozyt z oprocentowaniem zmiennym, zależnym od decyzji banku.

Zmienne oprocentowanie ma również Lokata Standardowa, znajdująca się na 2 miejscu w rankingu. Depozyt ten, wraz z Lokatą Mobilną w BZ WBK, pozwala klientom zarobić 4 proc. w skali roku, co przekłada się na odsetki w wysokości 162 zł. Lokata Mobilna przeznaczona jest dla klientów banku i dostępna jest jedynie z poziomu aplikacji mobilnej.

Trzecie miejsce w rankingu zajmują Plus Bank i Toyota Bank. Osoby, które zdecydują się na Lokatę Mobilną lub Depozyt Plus, mogą liczyć na odsetki w wysokości 131,62 zł.

Top 5 rocznych lokat bankowych na 5 tys. zł
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
SK Bank
Interlokata Standard - oprocentowanie zmienne
166,04
4,10%
SK Bank
Lokata standardowa
162
4,00%
Bank Zachodni WBK
Lokata Mobilna
Toyota Bank
Depozyt Plus
131,62
3,25%
PLUS BANK
Lokata Mobilna
Meritum Bank
Lokata Standardowa Internetowa (dla posiadaczy konta)
129,6
3,20%
Meritum Bank
Lokata "Meritum Zysku w Internecie"
Meritum Bank
Lokata standardowa dla klientów indywidualnych
Meritum Bank
Lokata Meritum Zysku
 
Lokata Hit Tygodnia 12M
Inteligo
igo lokata z miesięczną kapitalizacją odsetek
125,55
3,10%
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.
Ranking lokat - luty 2019
Szukasz korzystnej lokaty 3M na 10 000 zł? Aż w 3 bankach będziesz mieć szansę na ulokowanie oszczędności na 4% w skali roku. Są jednak warunki.
Ranking lokat - styczeń 2019
Getin Bank, Nest Bank i Plus Bank – w tych trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na najwyższy procent: 4% w skali roku. Są jednak ograniczenia – z oferty Nest Banku i Plus Banku skorzystają jedynie nowi klienci, z kolei w Getin Banku lokatę można założyć jedynie przez aplikację mobilną.
Ranking lokat - grudzień 2018
W tym roku banki poskąpiły prezentów klientom z zasobniejszym portfelem. Świątecznych promocji zamiast przybywać, ubyło – i to aż dwóch z tych najkorzystniejszych. W rezultacie już nie w czterech, a jedynie w dwóch instytucjach można zdeponować oszczędności na 4% w skali roku. Z pierwszego miejsca rankingu lokat 3M na 10 000 zł w ciągu ostatniego miesiąca spadły Idea Bank i Lion’s Bank.