09.10.2012, 12:44

Archiwalny ranking lokat - październik 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Posiadasz nadwyżki finansowe, które przez pół roku nie będą Ci potrzebne? Załóż z nich lokatę. Na rynku jest sporo 6-miesięcznych depozytów o oprocentowaniu 6,50 proc. i 6,60 proc. Twoje zyski netto, a więc już po odjęciu podatku, po pół roku wyniosą ponad 130 zł z ulokowanych 5 tys. zł.

Być może już w przyszłym miesiącu Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe, co może także poskutkować spadkiem oprocentowania lokat. Tymczasem warto korzystać z atrakcyjnych ofert i nie martwić się później niższymi zyskami - bank nie może obniżyć bowiem w trakcie trwania lokaty jej oprocentowania. Chyba, że są to lokaty ze zmiennym oprocentowaniem, ale takich próżno szukać wśród najlepszych depozytów półrocznych. Wszystkie posiadają stałe oprocentowanie, więc już podczas ich otwierania wiadomo dokładnie, ile zysków wygenerują.

Gdzie po lokatę na pół roku?

1.neoBank, Getin Noble Bank6,6%
2.FM Bank, Meritum Bank, MultiBank, Alior Sync6,5%
3.Meritum Bank, BGŻOptima6,2%

Najwięcej, bo 6,60 proc. w skali roku, można zarobić w neoBanku na energoLOKACIE 6m oraz w Getin Noble Banku na Lokacie Zyskownej. 5 tys. zł ulokowane na nich po 6 miesiącach wygeneruje ponad 133 zł odsetek.

Aby skorzystać z oferty neoBanku, nie trzeba posiadać tam konta osobistego - wystarczy rachunek techniczny służący właśnie do otwierania lokat. Ulokować można na tym depozycie od 5 tys. zł do 1 mln zł, można założyć dowolną, nieograniczoną liczbę energoLOKAT 6m.

Z kolei z oferty Lokaty Zyskownej w Getin Noble Banku mogą skorzystać posiadacze konta osobistego w tej instytucji. Można ją utworzyć tylko z tzw. nowych środków, czyli nadwyżki ponad salda środków złotowych w Getin Noble Banku w 5 września br. Minimalna kwota Lokaty Zyskownej wynosi 500 zł, depozyt jest dostępny w placówkach oraz za pomocą bankowości telefonicznej. Aż w 4 bankach - Meritum Banku, MultiBanku, FM Banku oraz Alior Sync - można otworzyć tylko minimalnie gorsze półroczne lokaty, czyli na 6,50 proc. w skali roku. Zyski z nich „na rękę” wyniosą ponad 131 zł.

Dwa depozyty na 6,50 proc. oferuje Meritum Bank. To Lokata Meritum Zysku w Internecie (bez konieczności posiadacza konta osobistego) oraz Lokata Standardowa Internetowa (dla posiadaczy konta). Są one otwierane online, a minimalna kwota którą można ulokować to 1 tys. zł dla posiadaczy konta i 3 tys. zł dla pozostałych klientów.

6,50 proc. zarobić można też w Alior Sync na półrocznej lokacie. Nie trzeba mieć konta w Sync, aby ją otworzyć. Można założyć kilka takich depozytów, ale łącznie ulokowana nań kwota nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Również FM Bank każdemu bez wyjątku założy lokatę na 6,5 proc. na pół roku. Każdy Klient może założyć dowolną liczbę lokat.

Oprocentowanie na poziomie 6,50 proc. ma także Gorąca Lokata w MultiBanku. Jest to jednak depozyt tylko dla posiadaczy konta osobistego w tej instytucji. Ponadto, lokatę można otworzyć tylko w placówce lub przez multilinię, i jedynie z nowych środków, tj. ulokowanych w MultiBanku po 7 września br. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Oferta jest aktualna tylko do 9 października - czyli do dziś!

Tabela z TOP 10 lokat na pół roku na 5 tys. zł  TUTAJ.

Na koniec warto przypomnieć, że środki deponowane w bankach podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a więc są w pełni bezpieczne. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.10.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat 6M na 5000 zł: listopad 2018 r.
2,6%, 2,4% i 2,2% - tak prezentuje się oprocentowanie czołówki ofert listopadowego rankingu lokat 6M na 5 000 zł. Na najwyższe odsetki liczyć mogą nowi i obecni klienci PlusBanku, którzy skorzystają z promocji Nowa Kasa = Większy Zysk.
Ranking lokat - listopad 2018
Choć do wysypu świątecznych promocji jeszcze daleko, bez żadnych haczyków banki już teraz oferują na lokacie 3M nawet 3%. Osoby, które zdecydują się założyć konto, mogą zyskać jeszcze więcej: do 4% w skali roku – i to aż w 4 bankach.
Ranking lokat - październik 2018
Aż 4 szanse na 4% w skali roku mają osoby, które chcą w październiku 2018 r. korzystnie ulokować 10 000 zł na 3 miesiące. Niestety są ograniczenia – z promocji skorzystają tylko nowi klienci. Pozostali zyskać mogą najwyżej 2,3%.
Ranking lokat - wrzesień 2018
Aż cztery banki pozwalają zyskać 4% w skali roku na lokacie założonej we wrześniu. Ale nie bez dodatkowych warunków. Osoby, które nie spełniają wymogów uczestnictwa w promocji, mogą liczyć najwyżej na 2,3% - wynika z rankingu lokat 3M na 10 000 zł, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking lokat - sierpień 2018
Już nie dwa, a trzy banki oferują na lokacie 3M na 10 000 zł oprocentowanie 4% w skali roku. Do Nest Banku i Plus Banku – weteranów pierwszych miejsc comiesięcznych rankingów lokat Comperia.pl – dołączył w sierpniu Idea Bank z Lokatą Happy.