09.10.2012, 12:44

Archiwalny ranking lokat - październik 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Posiadasz nadwyżki finansowe, które przez pół roku nie będą Ci potrzebne? Załóż z nich lokatę. Na rynku jest sporo 6-miesięcznych depozytów o oprocentowaniu 6,50 proc. i 6,60 proc. Twoje zyski netto, a więc już po odjęciu podatku, po pół roku wyniosą ponad 130 zł z ulokowanych 5 tys. zł.

Być może już w przyszłym miesiącu Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe, co może także poskutkować spadkiem oprocentowania lokat. Tymczasem warto korzystać z atrakcyjnych ofert i nie martwić się później niższymi zyskami - bank nie może obniżyć bowiem w trakcie trwania lokaty jej oprocentowania. Chyba, że są to lokaty ze zmiennym oprocentowaniem, ale takich próżno szukać wśród najlepszych depozytów półrocznych. Wszystkie posiadają stałe oprocentowanie, więc już podczas ich otwierania wiadomo dokładnie, ile zysków wygenerują.

Gdzie po lokatę na pół roku?

1.neoBank, Getin Noble Bank6,6%
2.FM Bank, Meritum Bank, MultiBank, Alior Sync6,5%
3.Meritum Bank, BGŻOptima6,2%

Najwięcej, bo 6,60 proc. w skali roku, można zarobić w neoBanku na energoLOKACIE 6m oraz w Getin Noble Banku na Lokacie Zyskownej. 5 tys. zł ulokowane na nich po 6 miesiącach wygeneruje ponad 133 zł odsetek.

Aby skorzystać z oferty neoBanku, nie trzeba posiadać tam konta osobistego - wystarczy rachunek techniczny służący właśnie do otwierania lokat. Ulokować można na tym depozycie od 5 tys. zł do 1 mln zł, można założyć dowolną, nieograniczoną liczbę energoLOKAT 6m.

Z kolei z oferty Lokaty Zyskownej w Getin Noble Banku mogą skorzystać posiadacze konta osobistego w tej instytucji. Można ją utworzyć tylko z tzw. nowych środków, czyli nadwyżki ponad salda środków złotowych w Getin Noble Banku w 5 września br. Minimalna kwota Lokaty Zyskownej wynosi 500 zł, depozyt jest dostępny w placówkach oraz za pomocą bankowości telefonicznej. Aż w 4 bankach - Meritum Banku, MultiBanku, FM Banku oraz Alior Sync - można otworzyć tylko minimalnie gorsze półroczne lokaty, czyli na 6,50 proc. w skali roku. Zyski z nich „na rękę” wyniosą ponad 131 zł.

Dwa depozyty na 6,50 proc. oferuje Meritum Bank. To Lokata Meritum Zysku w Internecie (bez konieczności posiadacza konta osobistego) oraz Lokata Standardowa Internetowa (dla posiadaczy konta). Są one otwierane online, a minimalna kwota którą można ulokować to 1 tys. zł dla posiadaczy konta i 3 tys. zł dla pozostałych klientów.

6,50 proc. zarobić można też w Alior Sync na półrocznej lokacie. Nie trzeba mieć konta w Sync, aby ją otworzyć. Można założyć kilka takich depozytów, ale łącznie ulokowana nań kwota nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Również FM Bank każdemu bez wyjątku założy lokatę na 6,5 proc. na pół roku. Każdy Klient może założyć dowolną liczbę lokat.

Oprocentowanie na poziomie 6,50 proc. ma także Gorąca Lokata w MultiBanku. Jest to jednak depozyt tylko dla posiadaczy konta osobistego w tej instytucji. Ponadto, lokatę można otworzyć tylko w placówce lub przez multilinię, i jedynie z nowych środków, tj. ulokowanych w MultiBanku po 7 września br. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Oferta jest aktualna tylko do 9 października - czyli do dziś!

Tabela z TOP 10 lokat na pół roku na 5 tys. zł  TUTAJ.

Na koniec warto przypomnieć, że środki deponowane w bankach podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a więc są w pełni bezpieczne. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.10.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.
Ranking lokat - luty 2019
Szukasz korzystnej lokaty 3M na 10 000 zł? Aż w 3 bankach będziesz mieć szansę na ulokowanie oszczędności na 4% w skali roku. Są jednak warunki.