09.10.2012, 12:44

Archiwalny ranking lokat - październik 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Posiadasz nadwyżki finansowe, które przez pół roku nie będą Ci potrzebne? Załóż z nich lokatę. Na rynku jest sporo 6-miesięcznych depozytów o oprocentowaniu 6,50 proc. i 6,60 proc. Twoje zyski netto, a więc już po odjęciu podatku, po pół roku wyniosą ponad 130 zł z ulokowanych 5 tys. zł.

Być może już w przyszłym miesiącu Rada Polityki Pieniężnej obniży stopy procentowe, co może także poskutkować spadkiem oprocentowania lokat. Tymczasem warto korzystać z atrakcyjnych ofert i nie martwić się później niższymi zyskami - bank nie może obniżyć bowiem w trakcie trwania lokaty jej oprocentowania. Chyba, że są to lokaty ze zmiennym oprocentowaniem, ale takich próżno szukać wśród najlepszych depozytów półrocznych. Wszystkie posiadają stałe oprocentowanie, więc już podczas ich otwierania wiadomo dokładnie, ile zysków wygenerują.

Gdzie po lokatę na pół roku?

1.neoBank, Getin Noble Bank6,6%
2.FM Bank, Meritum Bank, MultiBank, Alior Sync6,5%
3.Meritum Bank, BGŻOptima6,2%

Najwięcej, bo 6,60 proc. w skali roku, można zarobić w neoBanku na energoLOKACIE 6m oraz w Getin Noble Banku na Lokacie Zyskownej. 5 tys. zł ulokowane na nich po 6 miesiącach wygeneruje ponad 133 zł odsetek.

Aby skorzystać z oferty neoBanku, nie trzeba posiadać tam konta osobistego - wystarczy rachunek techniczny służący właśnie do otwierania lokat. Ulokować można na tym depozycie od 5 tys. zł do 1 mln zł, można założyć dowolną, nieograniczoną liczbę energoLOKAT 6m.

Z kolei z oferty Lokaty Zyskownej w Getin Noble Banku mogą skorzystać posiadacze konta osobistego w tej instytucji. Można ją utworzyć tylko z tzw. nowych środków, czyli nadwyżki ponad salda środków złotowych w Getin Noble Banku w 5 września br. Minimalna kwota Lokaty Zyskownej wynosi 500 zł, depozyt jest dostępny w placówkach oraz za pomocą bankowości telefonicznej. Aż w 4 bankach - Meritum Banku, MultiBanku, FM Banku oraz Alior Sync - można otworzyć tylko minimalnie gorsze półroczne lokaty, czyli na 6,50 proc. w skali roku. Zyski z nich „na rękę” wyniosą ponad 131 zł.

Dwa depozyty na 6,50 proc. oferuje Meritum Bank. To Lokata Meritum Zysku w Internecie (bez konieczności posiadacza konta osobistego) oraz Lokata Standardowa Internetowa (dla posiadaczy konta). Są one otwierane online, a minimalna kwota którą można ulokować to 1 tys. zł dla posiadaczy konta i 3 tys. zł dla pozostałych klientów.

6,50 proc. zarobić można też w Alior Sync na półrocznej lokacie. Nie trzeba mieć konta w Sync, aby ją otworzyć. Można założyć kilka takich depozytów, ale łącznie ulokowana nań kwota nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Również FM Bank każdemu bez wyjątku założy lokatę na 6,5 proc. na pół roku. Każdy Klient może założyć dowolną liczbę lokat.

Oprocentowanie na poziomie 6,50 proc. ma także Gorąca Lokata w MultiBanku. Jest to jednak depozyt tylko dla posiadaczy konta osobistego w tej instytucji. Ponadto, lokatę można otworzyć tylko w placówce lub przez multilinię, i jedynie z nowych środków, tj. ulokowanych w MultiBanku po 7 września br. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł. Oferta jest aktualna tylko do 9 października - czyli do dziś!

Tabela z TOP 10 lokat na pół roku na 5 tys. zł  TUTAJ.

Na koniec warto przypomnieć, że środki deponowane w bankach podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a więc są w pełni bezpieczne. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.10.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - luty 2019
Szukasz korzystnej lokaty 3M na 10 000 zł? Aż w 3 bankach będziesz mieć szansę na ulokowanie oszczędności na 4% w skali roku. Są jednak warunki.
Ranking lokat - styczeń 2019
Getin Bank, Nest Bank i Plus Bank – w tych trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na najwyższy procent: 4% w skali roku. Są jednak ograniczenia – z oferty Nest Banku i Plus Banku skorzystają jedynie nowi klienci, z kolei w Getin Banku lokatę można założyć jedynie przez aplikację mobilną.
Ranking lokat - grudzień 2018
W tym roku banki poskąpiły prezentów klientom z zasobniejszym portfelem. Świątecznych promocji zamiast przybywać, ubyło – i to aż dwóch z tych najkorzystniejszych. W rezultacie już nie w czterech, a jedynie w dwóch instytucjach można zdeponować oszczędności na 4% w skali roku. Z pierwszego miejsca rankingu lokat 3M na 10 000 zł w ciągu ostatniego miesiąca spadły Idea Bank i Lion’s Bank.
Ranking lokat 6M na 5000 zł: listopad 2018 r.
2,6%, 2,4% i 2,2% - tak prezentuje się oprocentowanie czołówki ofert listopadowego rankingu lokat 6M na 5 000 zł. Na najwyższe odsetki liczyć mogą nowi i obecni klienci PlusBanku, którzy skorzystają z promocji Nowa Kasa = Większy Zysk.
Ranking lokat - listopad 2018
Choć do wysypu świątecznych promocji jeszcze daleko, bez żadnych haczyków banki już teraz oferują na lokacie 3M nawet 3%. Osoby, które zdecydują się założyć konto, mogą zyskać jeszcze więcej: do 4% w skali roku – i to aż w 4 bankach.