13.02.2014, 14:36

Archiwalny ranking lokat - luty 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.7     / 10 (oddano 10 głosów)

Archiwalny ranking lokat - luty 2014
Na najlepszych obecnie lokatach bankowych na 6 czy 12 miesięcy można zarobić niewiele więcej jak 3,5 proc. w skali roku. Depozyty kwartalne są nieco lepiej oprocentowane, ale niestety królują oferty promocyjne, skierowane tylko do nowych klientów. Na większe podwyżki oprocentowania przyjdzie deponentom jeszcze poczekać.

Gdzie po lokatę na 3 miesiące?

W rankingu lokat 3-miesięcznych na czele Idea Bank, BGŻ Optima oraz Meritum Bank. Pierwszy z wymienionych jest w stanie płacić 4,5 proc. w skali roku, pozostała dwójka - po 4 proc. Niestety, nie są to oferty „ogólnodostępne”. Lokata na Dobry Początek w Idea Banku skierowana jest do osób, które nie posiadają ani nigdy wcześniej nie posiadały rachunku bankowego w Idea Banku. Co więcej, zdyskwalifikowani są także klienci, którzy kiedykolwiek wnioskowali o niego.

Podium uzupełniają: Lokata Bezkarna od BGŻ Optima oraz Pierwsza Lokata w Meritum Banku. Oba depozyty są jednak czymś w rodzaju nagrody dla nowych klientów - tych którzy założą konto oszczędnościowe (BGŻ Optima) lub osobiste (Meritum Bank).

1.Idea Bank4,5%
2.BGŻ Optima4%
3.Meritum Bank4%

Gdzie szukać „normalnych” dostępnych dla każdego klienta lokat kwartalnych? Takich, żeby nie trzeba było jednocześnie decydować się na żaden rachunek? Najbliżej będzie do FM Banku. Na FM Lokacie PRO posiadacze konta osobistego zarabiają 3,31 proc. w skali roku, zaś klienci bez rachunku mogą otworzyć FM Lokatę Spinającą na 3,21 proc. Więcej, bo 3,30 proc., klientom bez konta płaci Getin Online na Lokacie Party.

Najlepsze lokaty bankowe na 5 tys. zł na 3 miesiące
Bank
Lokata
Oprocentowanie
Odsetki netto
Dodatkowe informacje
Idea Bank
Lokata na Dobry Początek
4,50%
45,56 zł
Tylko dla nowych klientów, którzy nie mieli ani nie mają konta w Idea Banku, ani nie wnioskowali o niego nigdy wcześniej.
BGŻ Optima
Lokata bezkarna
4,00%
40,50 zł
Lokata dedykowana jest nowym klientom, można ją otworzyć wyłącznie podczas wnioskowania o otwarcie oszczędnościowego Konta BGŻ Optima.
Meritum Bank
Pierwsza Lokata
4,00%
40,50 zł
Lokata dedykowana jest nowym klientom, mogą ją założyć wyłącznie osoby otwierające Proste Konto Osobiste.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Kto da więcej na lokacie półrocznej?

Najlepszą ofertę lokaty 6-miesięcznej ma SK Bank. eLokatę24 ma 3,80 proc. w skali roku może przez Internet założyć każdy, nie jest konieczne posiadanie rachunku osobistego w tej instytucji. Jest tylko jedno podstawowe „ale”, a mianowicie limit 100 wniosków o otwarcie eLokaty24, jakie dziennie może przyjąć SK Bank. Lokaty rozchodzą się więc szybko już na początku doby. Warto także mieć na uwadze, iż oprocentowanie tego depozytu jest zmienne, i teoretycznie może ulec zmianie w trakcie trwania. Niemniej aby tak się stało, zmianie w odpowiedniej wysokości muszą ulec stopy procentowe na rynku międzybankowym lub ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej. Na razie się na to nie zanosi.

Srebro i brąz w konkurencji „atrakcyjność lokaty 6-miesięcznej” zgarnia FM Bank. Na FM Lokacie PRO posiadacze konta osobistego zarabiają 3,61 proc. w skali roku. Osoby nieposiadające rachunku w FM Banku muszą zadowolić się FM Lokatą Spinającą, oprocentowaną na poziomie o 0,1 p. proc. niższym.

Najlepsze lokaty bankowe na 5 tys. zł na 6 miesięcy
Bank
Lokata
Oprocentowanie
Odsetki netto
Dodatkowe informacje
SK Bank
eLokata24
3,80%
76,95 zł
Oprocentowanie zmienne, zależne od stóp procentowych (międzybankowych i ustalanych przez RPP). Nie trzeba posiadać konta w SK Banku. Dzienny limit przyjmowanych wniosków o założenie eLokaty24 to 100 sztuk.
FM Bank
 FM Lokata PRO
3,61%
73,10 zł
Dla posiadaczy konta osobistego w FM Banku.
FM Bank
FM Lokata Spinająca w PLN
3,51%
71,07 zł
Bez konieczności posiadania konta w FM Banku.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Atrakcyjna lokata roczna pilnie poszukiwana!

W TOP3 lokat na 12 miesięcy znów królują oferty FM Banku. Jednak wmieszała się pośród nie także Lokata Wznosząca, reprezentująca Getin Noble Bank. Jej oprocentowanie jest progresywne, czyli co miesiąc coraz wyższe. Średnio w skali roku na Lokacie Wznoszącej zarobi się 3,70 proc. w skali roku. To oprocentowanie dla aktywnych posiadaczy konta osobistego („aktywnych” to znaczy takich, którzy dokonali co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych wydanymi do rachunku kartami debetowymi), którzy lokatę założyli w elektronicznych kanałach dostępu. Jeśli lokatę z kolei otworzy się w placówce Getin Noble Banku albo za pomocą bankowości telefonicznej - oprocentowanie będzie wynosiło 3,60 proc. Dla klientów niespełniających warunku „aktywności” oprocentowanie Lokaty Wznoszącej jest obniżane o 0,2 p. proc.

Najlepsze lokaty bankowe na 5 tys. zł na 12 miesięcy
Bank
Lokata
Oprocentowanie
Odsetki netto
Dodatkowe informacje
FM Bank
 
FM Lokata PRO
3,75%
151,87 zł
Dla posiadaczy konta osobistego w FM Banku.
Getin Noble Bank
Lokata Wznosząca
3,70%
149,85 zł
Oprocentowanie progresywne. Przedstawiona oferta obowiązuje dla aktywnych posiadaczy ROR, dla lokat założonych w elektronicznych kanałach dostępu.
FM Bank
FM Lokata Spinająca w PLN
3,65%
147,82 zł
Bez konieczności posiadania konta w FM Banku.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Jakie oprocentowanie lokat oferują inne banki? Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych porównywarek.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.