19.12.2014, 09:59

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 4 głosów)

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2014
Okres Świąt zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas większość czasu spędza teraz na robieniu ostatnich zakupów i poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. Niestety, świąteczny nastrój nie udziela się bankom. Doświadczają tego zwłaszcza posiadacze nadwyżek finansowych, którzy o ulokowaniu ich na atrakcyjny procent mogą tylko pomarzyć.

Ostatnie obniżki stóp procentowych przeprowadzone przez Narodowy Bank Polski spowodowały drastyczny spadek oprocentowania produktów depozytowych oferowanych przez banki. Przykładowo, średnie oprocentowanie rocznych depozytów na kwotę 5 tys. złotych wynosi obecnie 1,97 proc., podczas gdy jeszcze rok temu oscylowało w granicach 2,40 proc.Średnie oprocentowanie depozytów bankowych odnotowuje coraz niższe wartości od ponad dwóch lat. Na szczęście niski poziom „średniej” nie oznacza, że na rynku nie można znaleźć atrakcyjnych produktów. Porównywarka finansowa przygotowała zestawienie najlepszych rocznych lokat opiewających na kwotę 5 tys. złotych.

1.SK Bank3,7%
2.GetinOnline, Getin Noble Bank3,3%
3.Meritum Bank, Plus Bank3,1%

 

TOP5 Lokat na 5 tys. złotych, okres oszczędzania 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
SK Bank
Interlokata Standard - oprocentowanie zmienne
149,85 zł
3,70%
GetinOnline / Getin Noble Bank
Lokata Wznosząca / e-Lokata Wznosząca
133,65 zł
3,30%
Meritum Bank
Lokata standardowa dla klientów indywidualnych
125,55 zł
3,10%
Plus Bank
Lokata Mobilna
125,55 zł
3,10%
BIZ Bank
Lokata BIZ WIBOR Plus
123,93 zł
3,06%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny depozyt można aktualnie założyć w SK Banku. Jest on oprocentowany 3,70 proc. w skali roku, co z kwoty 5 tys. złotych pozwala uzyskać odsetki w wysokości 149,85 zł. Wadą tego produktu jest konieczność posiadania ROR w tej instytucji.

Na drugim miejscu zestawienia uplasowały się instrumenty oferowane przez podmioty z Grupy Getin Banku. Lokata Wznosząca (GetinOnline) i e-Lokata Wznosząca (Getin Noble Bank) są oprocentowane na 3,30 proc. w skali roku. Co ciekawe, w przypadku pierwszego z nich nie jest wymagane otwarcie konta osobistego, a w drugim, niestety, tak.

Stawkę na podium zamyka Meritum Bank oraz Plus Bank z depozytami oprocentowanymi na 3,10 proc. w skali roku. Na obydwu depozytach klient zarobi kwotę 125,55 zł. Warto wspomnieć, że o ile do założenia depozytu w Meritum nie trzeba posiadać ROR, to w Plus Banku taki obowiązek już występuje.

Lokaty to najbezpieczniejszy sposób pomnażania oszczędności. Comperia.pl zdecydowała się przygotować zestawienie rocznych depozytów, ponieważ nad rynkiem nadal wisi widmo dalszych obniżek stóp procentowych. Ulokowanie pieniędzy na dłuższy termin pozwoli więc cieszyć się względnie atrakcyjnym zarobkiem, gdyby taka sytuacja rzeczywiście się zmaterializowała.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.