19.12.2014, 09:59

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 4 głosów)

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2014
Okres Świąt zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas większość czasu spędza teraz na robieniu ostatnich zakupów i poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. Niestety, świąteczny nastrój nie udziela się bankom. Doświadczają tego zwłaszcza posiadacze nadwyżek finansowych, którzy o ulokowaniu ich na atrakcyjny procent mogą tylko pomarzyć.

Ostatnie obniżki stóp procentowych przeprowadzone przez Narodowy Bank Polski spowodowały drastyczny spadek oprocentowania produktów depozytowych oferowanych przez banki. Przykładowo, średnie oprocentowanie rocznych depozytów na kwotę 5 tys. złotych wynosi obecnie 1,97 proc., podczas gdy jeszcze rok temu oscylowało w granicach 2,40 proc.Średnie oprocentowanie depozytów bankowych odnotowuje coraz niższe wartości od ponad dwóch lat. Na szczęście niski poziom „średniej” nie oznacza, że na rynku nie można znaleźć atrakcyjnych produktów. Porównywarka finansowa przygotowała zestawienie najlepszych rocznych lokat opiewających na kwotę 5 tys. złotych.

1.SK Bank3,7%
2.GetinOnline, Getin Noble Bank3,3%
3.Meritum Bank, Plus Bank3,1%

 

TOP5 Lokat na 5 tys. złotych, okres oszczędzania 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
SK Bank
Interlokata Standard - oprocentowanie zmienne
149,85 zł
3,70%
GetinOnline / Getin Noble Bank
Lokata Wznosząca / e-Lokata Wznosząca
133,65 zł
3,30%
Meritum Bank
Lokata standardowa dla klientów indywidualnych
125,55 zł
3,10%
Plus Bank
Lokata Mobilna
125,55 zł
3,10%
BIZ Bank
Lokata BIZ WIBOR Plus
123,93 zł
3,06%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny depozyt można aktualnie założyć w SK Banku. Jest on oprocentowany 3,70 proc. w skali roku, co z kwoty 5 tys. złotych pozwala uzyskać odsetki w wysokości 149,85 zł. Wadą tego produktu jest konieczność posiadania ROR w tej instytucji.

Na drugim miejscu zestawienia uplasowały się instrumenty oferowane przez podmioty z Grupy Getin Banku. Lokata Wznosząca (GetinOnline) i e-Lokata Wznosząca (Getin Noble Bank) są oprocentowane na 3,30 proc. w skali roku. Co ciekawe, w przypadku pierwszego z nich nie jest wymagane otwarcie konta osobistego, a w drugim, niestety, tak.

Stawkę na podium zamyka Meritum Bank oraz Plus Bank z depozytami oprocentowanymi na 3,10 proc. w skali roku. Na obydwu depozytach klient zarobi kwotę 125,55 zł. Warto wspomnieć, że o ile do założenia depozytu w Meritum nie trzeba posiadać ROR, to w Plus Banku taki obowiązek już występuje.

Lokaty to najbezpieczniejszy sposób pomnażania oszczędności. Comperia.pl zdecydowała się przygotować zestawienie rocznych depozytów, ponieważ nad rynkiem nadal wisi widmo dalszych obniżek stóp procentowych. Ulokowanie pieniędzy na dłuższy termin pozwoli więc cieszyć się względnie atrakcyjnym zarobkiem, gdyby taka sytuacja rzeczywiście się zmaterializowała.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - listopad 2019
Podczas gdy inflacja CPI w październiku osiągnęła poziom 2,5% w ujęciu rocznym (wstępne dane GUS-u) najlepsza lokata 3M, dostępna dla wszystkich, jest oprocentowana na zaledwie 2%. Dwa razy więcej zyskać można tylko po spełnieniu dodatkowych warunków.
Ranking lokat - październik 2019
Zysk rzędu 4% (brutto!) w skali roku na lokacie jest osiągalny, ale nie dla każdego. Specjalne warunki są zarezerwowane tylko dla nowych klientów dwóch banków. Maksymalna wpłata to 10 000 zł lub 20 000 zł (zależnie od wybranej oferty), a okres trwania umowy: 3 miesiące.
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.