21.12.2012, 09:53

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Koniec roku nie jest dobrym okresem dla deponentów - w ślad za spadkiem stóp procentowych w Polsce, znacząco w dół idzie też oprocentowanie lokat bankowych. Niemniej Comperia.pl pokazuje, do którego banku aktualnie najlepiej udać się po lokatę na rok.

Jeszcze kilka miesięcy temu na rynku było nawet kilkanaście lokat rocznych z oprocentowaniem przynajmniej 6 proc. Aktualnie nie ma żadnego takiego produktu. Z jednym nietypowym wyjątkiem, jakim jest Lokata WIBOR Plus z oferty FM Banku. Dlaczego nietypowym? Ponieważ oprocentowanie tego depozytu jest zmienne co kwartał, zależne od stopy WIBOR 6M (oprocentowanie wynosi WIBOR 6M + 1,10 proc.).

1.FM Bank6,04%
2.Meritum Bank5,75%
3.Credit Agricole5,7%

Aktualnie, do końca 2012 roku, oprocentowanie Lokaty WIBOR Plus wynosi 6,04 proc. Ale już od Nowego Roku spadnie ono znacząco. Obecnie bowiem do oprocentowania wliczana jest wysokość WIBOR 6M z 27 września, czyli 4,94 proc., ale od Nowego Roku zostanie ona „podmieniona” wartością WIBOR 6M z 28 grudnia. Będzie ona dużo niższa niż poprzednia - aktualnie (stan na 20.12.2012) wynosi 4,14 proc.

To oznacza, że oprocentowanie założonej przed końcem roku Lokaty WIBOR Plus przez pierwszy kwartał 2013 roku będzie wynosiło już tylko ok. 5,24 proc. Może lepiej zatem poczekać do nowego roku z założeniem tego depozytu - a nuż FM Bank podniesie nadwyżkę oprocentowania ponad WIBOR 6M z aktualnego poziomu 1,10 proc.?

Kolejne miejsca w grudniowym rankingu lokat zajmują już lokaty ze stałym oprocentowaniem. Podium uzupełniają dwa depozyty Meritum Banku na 5,75 proc. w skali roku - Lokata Standardowa Internetowa dla posiadaczy rachunku osobistego i Lokata Meritum Zysku w Internecie dla każdego.

Tylko nieco mniej, bo 5,70 proc. w skali roku, można zarobić na Lokacie z Plusem w Credit Agricole. Po pierwsze jednak, trzeba posiadać w tym banku konto osobiste, a po wtóre - zapewnić regularne wpływy na nie. Jeśli rachunek osobisty nie będzie zasilany odpowiednią kwotą (1-2 tys. zł, w zależności od rodzaju rachunku), oprocentowanie spadnie o 0,2 p. proc. Dodatkowo, będzie ono niższe niż zaprezentowane o 0,1 p. proc., jeśli lokata nie zostanie otwarta przez serwis internetowy lub telefoniczny CA24, ale w oddziale.

5,60 proc. w skali roku można zarobić na trzech depozytach: w GetinOnline na Lokacie Tradycyjnej, w Open Finance na Lokacie Tip-Top (lokata prowadzona przez Getin Bank, dystrybuowana przez Open Finance) oraz w eurobanku na lokacie standardowej otwartej przez Internet lub telefon (w oddziale oprocentowanie 5,50 proc.). Tylko w eurobanku potrzebne jest konto osobiste. Depozyty z oferty GetinOnline i Open Finance każdy może otworzyć on-line.

Jedynie minimalnie mniej, bo 5,59 proc. w skali roku, można zarobić na Depozycie Plus w Toyota Bank. To lokata dla posiadaczy konta w tej instytucji.

Tylko trzy banki mają jeszcze lokaty na przynajmniej 5,50 proc. w skali roku. Takie jest właśnie oprocentowanie: Lokaty Stabilnej w Idea Banku, Lokaty Spinającej w Polskim Banku Przedsiębiorczości oraz Lokaty z Bonusem w Kredyt Banku. Pierwsze dwie to propozycje dostępne dla każdego i on-line.

Z kolei Lokata z Bonusem w Kredyt Banku na 5,50 proc. to oferta dla posiadaczy konta, na które przez przynajmniej 4 miesiące trwania lokaty wpływało wynagrodzenie w kwocie co najmniej 1 tys. zł miesięcznie. W przeciwnym wypadku oprocentowanie depozytu wynosi 4,50 proc.

Tabelę z lokatami na rok na 5 tys. zł z oprocentowaniem przynajmniej 5,50 proc. w skali roku znajdziesz TUTAJ.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.12.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat 6M na 5000 zł: listopad 2018 r.
2,6%, 2,4% i 2,2% - tak prezentuje się oprocentowanie czołówki ofert listopadowego rankingu lokat 6M na 5 000 zł. Na najwyższe odsetki liczyć mogą nowi i obecni klienci PlusBanku, którzy skorzystają z promocji Nowa Kasa = Większy Zysk.
Ranking lokat - listopad 2018
Choć do wysypu świątecznych promocji jeszcze daleko, bez żadnych haczyków banki już teraz oferują na lokacie 3M nawet 3%. Osoby, które zdecydują się założyć konto, mogą zyskać jeszcze więcej: do 4% w skali roku – i to aż w 4 bankach.
Ranking lokat - październik 2018
Aż 4 szanse na 4% w skali roku mają osoby, które chcą w październiku 2018 r. korzystnie ulokować 10 000 zł na 3 miesiące. Niestety są ograniczenia – z promocji skorzystają tylko nowi klienci. Pozostali zyskać mogą najwyżej 2,3%.
Ranking lokat - wrzesień 2018
Aż cztery banki pozwalają zyskać 4% w skali roku na lokacie założonej we wrześniu. Ale nie bez dodatkowych warunków. Osoby, które nie spełniają wymogów uczestnictwa w promocji, mogą liczyć najwyżej na 2,3% - wynika z rankingu lokat 3M na 10 000 zł, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking lokat - sierpień 2018
Już nie dwa, a trzy banki oferują na lokacie 3M na 10 000 zł oprocentowanie 4% w skali roku. Do Nest Banku i Plus Banku – weteranów pierwszych miejsc comiesięcznych rankingów lokat Comperia.pl – dołączył w sierpniu Idea Bank z Lokatą Happy.