03.09.2015, 13:19

Archiwalny ranking lokat - wrzesień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.4     / 10 (oddano 7 głosów)

Archiwalny ranking lokat - wrzesień 2015
Wrzesień nierozłącznie kojarzy się z początkiem roku szkolnego. To w tym miesiącu nasi podopieczni rozpoczynają naukę polskiego, matematyki czy biologii. Warto do tych wszystkich szkolnych przedmiotów dodać jeszcze naukę oszczędzania. Co jak co, ale to przecież od tej umiejętności będzie zależało czy będziemy dobrze zarządzać swoimi finansami w dorosłym życiu.

Pierwszym krokiem do krzewienia wśród najmłodszych wiedzy na temat oszczędzania pieniędzy jest dawanie dziecku kieszonkowego. Te kilka złotych otrzymywane co miesiąc sprawi, że nasza pociecha nauczy się nie tylko zarządzać posiadanym kapitałem, ale zacznie także gromadzić nadwyżki - o ile oczywiście takie powstaną.

Drugim sposobem zapoznawania dzieci z oszczędzaniem jest „pokazywanie” im produktów służących do realizacji tego celu. Jednymi z najbardziej popularnych są tradycyjne lokaty bankowe, które należą do najbezpieczniejszych instrumentów oszczędnościowych występujących na rynku - środki na nich zgromadzone podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Sprawdźmy w którym banku można obecnie znaleźć najlepsze takie produkty. Kwota jaką wzięto pod uwagę to 10 tys. złotych.

Dla łowców okazji, czyli lokaty krótkoterminowe

Najlepsze lokaty na 10 tys. złotych, okres oszczędzania do 3 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
Wymagane konto
Deutsche Bank
db Lok@ta
5,00%
2 m-ce
tak
Idea Bank
Lokata HAPPY
4,00%
3 m-ce
nie
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
4,00%
3 m-ce
tak
Meritum Bank
Lokata Start
4,00%
2 m-ce
tak
eurobank
Lokata na Dobry Start
4,00%
3 m-ce
tak
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata Mobilna
3,50%
2 m-ce
tak
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata na Start
3,50%
2 m-ce
nie
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
3 m-ce
nie
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
2 m-ce
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla wygodnych, czyli lokaty których okres zapadalności wynosi 12 miesięcy

Najlepsze lokaty na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Wymagane konto
Plus Bank
Lokata Mobilna
2,70%
tak
Getin Noble Bank
Lokata na Szczycie
2,65%
tak
Idea Bank
2,65%
nie
Getin Online
Lokata na Szczycie
2,65%
nie
Idea Bank
Lokata Stabilna
2,65%
nie
BIZ Bank
Lokata BIZ PRO
2,60%
tak
BIZ Bank
Lokata BIZ WIBOR Plus
2,59%
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Patrząc na powyższe tabele nie trudno zauważyć, że lokaty z dłuższym terminem zapadalności są niżej oprocentowane niż ich krótkoterminowi odpowiednicy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że te drugie to zazwyczaj oferty promocyjne, które można założyć tylko jeden raz. W związku z tym banki są skłonne „dołożyć” trochę więcej oprocentowania na takich produktach.

Niskie stopy procentowe obowiązujące aktualnie w Polsce powodują, że oprocentowanie depozytów bankowych pozostawia wiele do życzenia. Trzeba mieć jednak na uwadze, że taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Kiedyś stopy procentowe wzrosną, a wraz z nimi zyski uzyskiwane z depozytów bankowych.

Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.09.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - luty 2019
Szukasz korzystnej lokaty 3M na 10 000 zł? Aż w 3 bankach będziesz mieć szansę na ulokowanie oszczędności na 4% w skali roku. Są jednak warunki.
Ranking lokat - styczeń 2019
Getin Bank, Nest Bank i Plus Bank – w tych trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na najwyższy procent: 4% w skali roku. Są jednak ograniczenia – z oferty Nest Banku i Plus Banku skorzystają jedynie nowi klienci, z kolei w Getin Banku lokatę można założyć jedynie przez aplikację mobilną.
Ranking lokat - grudzień 2018
W tym roku banki poskąpiły prezentów klientom z zasobniejszym portfelem. Świątecznych promocji zamiast przybywać, ubyło – i to aż dwóch z tych najkorzystniejszych. W rezultacie już nie w czterech, a jedynie w dwóch instytucjach można zdeponować oszczędności na 4% w skali roku. Z pierwszego miejsca rankingu lokat 3M na 10 000 zł w ciągu ostatniego miesiąca spadły Idea Bank i Lion’s Bank.
Ranking lokat 6M na 5000 zł: listopad 2018 r.
2,6%, 2,4% i 2,2% - tak prezentuje się oprocentowanie czołówki ofert listopadowego rankingu lokat 6M na 5 000 zł. Na najwyższe odsetki liczyć mogą nowi i obecni klienci PlusBanku, którzy skorzystają z promocji Nowa Kasa = Większy Zysk.
Ranking lokat - listopad 2018
Choć do wysypu świątecznych promocji jeszcze daleko, bez żadnych haczyków banki już teraz oferują na lokacie 3M nawet 3%. Osoby, które zdecydują się założyć konto, mogą zyskać jeszcze więcej: do 4% w skali roku – i to aż w 4 bankach.