07.08.2015, 08:55

Archiwalny ranking lokat - sierpień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Archiwalny ranking lokat - sierpień 2015
Pierwsza połowa wakacji za nami. Wielu z Was zapewne jest już po długo wyczekiwanym urlopie i próbuje na nowo odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Co więcej, niektóre osoby właśnie zaczęły podliczać wydatki poniesione przez siebie w ostatnich kilku tygodniach. Czy z przysłowiowych zaskórniaków została im jeszcze jakaś rezerwa? Jeśli tak, to warto ją teraz dobrze ulokować. Pytanie tylko gdzie?

Mimo, że okres wakacji raczej nie sprzyja oszczędzaniu, to dla wielu osób efektywne zarządzanie swoimi nadwyżkami finansowymi jest na tyle istotną sprawą, że nawet w czasie wolnym myślą oni gdzie ulokować swoje ciężko zarobione pieniądze. To właśnie dla tej grupy odbiorców porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking najlepszych lokat bankowych. Parametry jakie wzięto pod uwagę to kwota 5 tys. złotych, którą chcemy ulokować na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Zestawienie najlepszych lokat wygląda następująco:

Najlepsze lokaty na 5 tys. złotych, okres oszczędzania do 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
Wymagane konto
Deutsche Bank
db Lok@ta
5,00%
2 m-ce
tak
Idea Bank
Lokata HAPPY
4,00%
3 m-ce
nie
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
4,00%
3 m-ce
tak
Meritum Bank
Lokata Start
4,00%
2 m-ce
tak
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata na Start
3,50%
2 m-ce
nie
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata Mobilna
3,50%
2 m-ce
tak
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
2 m-ce
nie
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
3 m-ce
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy krótkoterminowy depozyt oferuje obecnie Deutsche Bank. Jest to dwumiesięczna lokata z oprocentowaniem równym 5 proc. w skali roku. Niestety aby móc się cieszyć tak atrakcyjnymi warunkami konieczne jest założenie konta osobistego w tej instytucji.

Wymóg posiadania ROR stawiają przed klientem instytucje, które zajęły drugie miejsce w powyższym zestawieniu, czyli Meritum Bank oraz mBank. Obydwa te podmioty oferują klientom depozyty z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Wśród nich znalazł się jednak jeden „rodzynek”, który daje takie samo oprocentowanie ale bez konieczności spełniania żadnych dodatkowych warunków (zakupu ROR itp.). Jest to Lokata Happy dostępna w Idea Banku.

Zestawienie najlepszy lokat zamykają oferty Getin Noble Banku, GetinOnline oraz FM Banku PBP, które są oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku. Warto dodać, że wśród nich występują depozyty, w których nie trzeba zakładać konta. Są to Smart Lokata na powitanie od FM Banku oraz Lokata na Start dostępna w podmiotach grupy Getin.

Niestety większość wymienionych w rankingu depozytów jest adresowana wyłącznie do nowych klientów.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.08.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat 6M na 5000 zł: listopad 2018 r.
2,6%, 2,4% i 2,2% - tak prezentuje się oprocentowanie czołówki ofert listopadowego rankingu lokat 6M na 5 000 zł. Na najwyższe odsetki liczyć mogą nowi i obecni klienci PlusBanku, którzy skorzystają z promocji Nowa Kasa = Większy Zysk.
Ranking lokat - listopad 2018
Choć do wysypu świątecznych promocji jeszcze daleko, bez żadnych haczyków banki już teraz oferują na lokacie 3M nawet 3%. Osoby, które zdecydują się założyć konto, mogą zyskać jeszcze więcej: do 4% w skali roku – i to aż w 4 bankach.
Ranking lokat - październik 2018
Aż 4 szanse na 4% w skali roku mają osoby, które chcą w październiku 2018 r. korzystnie ulokować 10 000 zł na 3 miesiące. Niestety są ograniczenia – z promocji skorzystają tylko nowi klienci. Pozostali zyskać mogą najwyżej 2,3%.
Ranking lokat - wrzesień 2018
Aż cztery banki pozwalają zyskać 4% w skali roku na lokacie założonej we wrześniu. Ale nie bez dodatkowych warunków. Osoby, które nie spełniają wymogów uczestnictwa w promocji, mogą liczyć najwyżej na 2,3% - wynika z rankingu lokat 3M na 10 000 zł, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking lokat - sierpień 2018
Już nie dwa, a trzy banki oferują na lokacie 3M na 10 000 zł oprocentowanie 4% w skali roku. Do Nest Banku i Plus Banku – weteranów pierwszych miejsc comiesięcznych rankingów lokat Comperia.pl – dołączył w sierpniu Idea Bank z Lokatą Happy.