07.08.2015, 08:55

Archiwalny ranking lokat - sierpień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Archiwalny ranking lokat - sierpień 2015
Pierwsza połowa wakacji za nami. Wielu z Was zapewne jest już po długo wyczekiwanym urlopie i próbuje na nowo odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Co więcej, niektóre osoby właśnie zaczęły podliczać wydatki poniesione przez siebie w ostatnich kilku tygodniach. Czy z przysłowiowych zaskórniaków została im jeszcze jakaś rezerwa? Jeśli tak, to warto ją teraz dobrze ulokować. Pytanie tylko gdzie?

Mimo, że okres wakacji raczej nie sprzyja oszczędzaniu, to dla wielu osób efektywne zarządzanie swoimi nadwyżkami finansowymi jest na tyle istotną sprawą, że nawet w czasie wolnym myślą oni gdzie ulokować swoje ciężko zarobione pieniądze. To właśnie dla tej grupy odbiorców porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking najlepszych lokat bankowych. Parametry jakie wzięto pod uwagę to kwota 5 tys. złotych, którą chcemy ulokować na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Zestawienie najlepszych lokat wygląda następująco:

Najlepsze lokaty na 5 tys. złotych, okres oszczędzania do 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
Wymagane konto
Deutsche Bank
db Lok@ta
5,00%
2 m-ce
tak
Idea Bank
Lokata HAPPY
4,00%
3 m-ce
nie
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
4,00%
3 m-ce
tak
Meritum Bank
Lokata Start
4,00%
2 m-ce
tak
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata na Start
3,50%
2 m-ce
nie
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata Mobilna
3,50%
2 m-ce
tak
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
2 m-ce
nie
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
3 m-ce
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy krótkoterminowy depozyt oferuje obecnie Deutsche Bank. Jest to dwumiesięczna lokata z oprocentowaniem równym 5 proc. w skali roku. Niestety aby móc się cieszyć tak atrakcyjnymi warunkami konieczne jest założenie konta osobistego w tej instytucji.

Wymóg posiadania ROR stawiają przed klientem instytucje, które zajęły drugie miejsce w powyższym zestawieniu, czyli Meritum Bank oraz mBank. Obydwa te podmioty oferują klientom depozyty z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Wśród nich znalazł się jednak jeden „rodzynek”, który daje takie samo oprocentowanie ale bez konieczności spełniania żadnych dodatkowych warunków (zakupu ROR itp.). Jest to Lokata Happy dostępna w Idea Banku.

Zestawienie najlepszy lokat zamykają oferty Getin Noble Banku, GetinOnline oraz FM Banku PBP, które są oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku. Warto dodać, że wśród nich występują depozyty, w których nie trzeba zakładać konta. Są to Smart Lokata na powitanie od FM Banku oraz Lokata na Start dostępna w podmiotach grupy Getin.

Niestety większość wymienionych w rankingu depozytów jest adresowana wyłącznie do nowych klientów.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.08.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.