07.08.2015, 08:55

Archiwalny ranking lokat - sierpień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Archiwalny ranking lokat - sierpień 2015
Pierwsza połowa wakacji za nami. Wielu z Was zapewne jest już po długo wyczekiwanym urlopie i próbuje na nowo odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Co więcej, niektóre osoby właśnie zaczęły podliczać wydatki poniesione przez siebie w ostatnich kilku tygodniach. Czy z przysłowiowych zaskórniaków została im jeszcze jakaś rezerwa? Jeśli tak, to warto ją teraz dobrze ulokować. Pytanie tylko gdzie?

Mimo, że okres wakacji raczej nie sprzyja oszczędzaniu, to dla wielu osób efektywne zarządzanie swoimi nadwyżkami finansowymi jest na tyle istotną sprawą, że nawet w czasie wolnym myślą oni gdzie ulokować swoje ciężko zarobione pieniądze. To właśnie dla tej grupy odbiorców porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking najlepszych lokat bankowych. Parametry jakie wzięto pod uwagę to kwota 5 tys. złotych, którą chcemy ulokować na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy.

Zestawienie najlepszych lokat wygląda następująco:

Najlepsze lokaty na 5 tys. złotych, okres oszczędzania do 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Okres trwania lokaty
Wymagane konto
Deutsche Bank
db Lok@ta
5,00%
2 m-ce
tak
Idea Bank
Lokata HAPPY
4,00%
3 m-ce
nie
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
4,00%
3 m-ce
tak
Meritum Bank
Lokata Start
4,00%
2 m-ce
tak
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata na Start
3,50%
2 m-ce
nie
Getin Online / Getin Noble Bank
Lokata Mobilna
3,50%
2 m-ce
tak
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
2 m-ce
nie
FM Bank PBP
Smart Lokata na powitanie
3,50%
3 m-ce
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy krótkoterminowy depozyt oferuje obecnie Deutsche Bank. Jest to dwumiesięczna lokata z oprocentowaniem równym 5 proc. w skali roku. Niestety aby móc się cieszyć tak atrakcyjnymi warunkami konieczne jest założenie konta osobistego w tej instytucji.

Wymóg posiadania ROR stawiają przed klientem instytucje, które zajęły drugie miejsce w powyższym zestawieniu, czyli Meritum Bank oraz mBank. Obydwa te podmioty oferują klientom depozyty z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Wśród nich znalazł się jednak jeden „rodzynek”, który daje takie samo oprocentowanie ale bez konieczności spełniania żadnych dodatkowych warunków (zakupu ROR itp.). Jest to Lokata Happy dostępna w Idea Banku.

Zestawienie najlepszy lokat zamykają oferty Getin Noble Banku, GetinOnline oraz FM Banku PBP, które są oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku. Warto dodać, że wśród nich występują depozyty, w których nie trzeba zakładać konta. Są to Smart Lokata na powitanie od FM Banku oraz Lokata na Start dostępna w podmiotach grupy Getin.

Niestety większość wymienionych w rankingu depozytów jest adresowana wyłącznie do nowych klientów.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.08.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
615 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - maj 2018
Osoby, którym nie przeszkadza otwarcie konta w nowym banku, mogą zyskać do 4% w skali roku. To dziś najwyższa stawka oferowana na lokacie kwartalnej. Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł kolejny miesiąc z rzędu dostępne są w Nest Banku i Plus Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2018
Do 4% na lokacie kwartalnej na 10 000 zł zapłacą banki klientom indywidualnym, ale tylko pod pewnymi warunkami. Obowiązkowe konto, status nowego klienta, a nawet konieczność przelewania wynagrodzenia – kto nie spełni tych wymogów, może liczyć najwyżej na 1,75% w skali roku.
Ranking lokat - marzec 2018
4% w skali roku to aktualnie najwyższa stawka oprocentowania, dostępna na lokacie 3M w aż dwóch bankach. Wysoki zysk na bezpiecznym depozycie nie będzie jednak osiągalny dla wszystkich. Zarówno promocyjna oferta Nest Banku, jak i Plus Banku obwarowane są dodatkowymi warunkami.
Ranking lokat - luty 2018
Na lokacie kwartalnej najwięcej da się zarobić 4% w skali roku – wynika z lutowego podsumowania rynkowego, przygotowanego przez Comperia.pl. Najwyższą stawkę proponują dwa banki: Nest Bank i Plus Bank, ale nie każdy konsument będzie mógł skorzystać z preferencyjnych warunków. W obu przypadkach lokaty zarezerwowane są jedynie dla nowych klientów, którzy zdecydują się na założenie konta osobistego.
Ranking lokat - styczeń 2018
4% w skali roku – tyle mogą zyskać na lokacie nowi klienci Nest Banku i Plus Banku, który zdecydują się na założenie konta. Osoby, które szukają najwyższego oprocentowania bez dodatkowych warunków, mogą liczyć co najwyżej na 1,75% - wnika z najnowszego rankingu lokat na 10 000 zł, przygotowanego przez Comperia.pl.