06.11.2015, 12:49

Archiwalny ranking lokat - listopad 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 3 głosów)

Archiwalny ranking lokat - listopad 2015
Posiadacze oszczędności od zawsze zmagają się z problemem takiego ich ulokowania aby przyniosły one jak najwyższą stopę zwrotu przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa wpłaconego kapitału. Produktami, które najlepiej spełniają się w tej roli są chociażby lokaty bankowe. Pytanie tylko w którym z obecnie działających banków znajdziemy dziś najlepsze takie produkty? Zapraszam do najnowszego rankingu tych instrumentów.

Na ostatnim swoim posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (stosowny komentarz znajdziecie TUTAJ). Co więcej, wiele wskazuje na to, że taka sytuacja będzie nadal kontynuowana. Malejący wzrost gospodarczy oraz panująca już od ponad roku deflacja będą działały stabilizująco na rodzaj polityki pieniężnej prowadzonej przez nasz rodzimy bank centralny. Oznacza to nic innego jak to, że w najbliższych miesiącach, a może nawet i roku nie ma co liczyć na wzrost oprocentowania bankowych produktów oszczędnościowych.

W związku z powyższym sprawdźmy, w którym banku można dziś znaleźć najlepszą roczną lokatę na kwotę 15 tys. złotych - tyle w przybliżeniu wynosi bowiem średni depozyt przeciętnego Polaka.

1.Idea Bank3%
2.Plus Bank2,7%
3.GetinOnline, Getin Bank, Idea Bank2,65%

 

Najlepsze lokaty na 15 tys. złotych, okres oszczędzania do 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Idea Bank
Lokata Nr 1
3,00%
1 mln zł
nie
Plus Bank
Lokata Mobilna
2,70%
bez ograniczeń
tak
Getin Online
Lokata na Szczycie
2,65%
bez ograniczeń
nie
Getin Noble Bank
Lokata na Szczycie
2,65%
bez ograniczeń
tak
Idea Bank
Lokata Stabilna
2,65%
1 mln zł
nie
Idea Bank
Lokata Zyskująca
2,65%
1 mln zł
nie
Santander Consumer Bank
Lokata terminowa "Lokata Direct + on-line"
2,60%
bez ograniczeń
nie
BIZ Bank
Lokata BIZ WIBOR Plus
2,60%
bez ograniczeń
nie
Plus Bank
Lokata zakładana przez Plusbank24
2,55%
bez ograniczeń
tak
Bank Millennium
Lokata Kompletna
2,55%
200 tys. zł
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze roczne depozyty są oprocentowane powyżej 2,50 proc. w skali roku. Produkty tego typu można znaleźć chociażby w Banku Millennium, Plus Banku, BIZ Banku, Santander Consumer Banku, Idea Banku oraz w podmiotach z grupy Getin.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak zdobywca pierwszego miejsca, czyli Idea Bank. Dostępna w nim Lokata Nr1 nie dość, że jest najwyżej oprocentowana (3 proc. w skali roku), to jeszcze do jej założenia nie jest wymagane konto osobiste.

Drugie miejsce na podium padło łupem Plus Banku i dostępnej w nim Lokaty Mobilnej oprocentowanej na 2,70 proc. w skali roku (niestety w przypadku tego depozytu konieczne jest założenie konta osobistego) oraz Lokaty na Szczycie oferowanej przez Getin Noble Bank i GetinOnline. I tu występuje mała ciekawostka - o ile w tradycyjnym "Getinie" do otwarcia powyższego depozytu trzeba posiadać konto, o tyle na platformie internetowej tego banku już nie.

Interesujący jest jeszcze fakt, że na trzecim miejscu powyższego zestawienia znalazły się produkty dostępne u zdobywcy pierwszego miejsca, czyli Idea Bank. Lokata Stabilna i Lokata Zyskująca, bo to o nich mowa, oferują klientom oprocentowanie na poziomie 2,65 proc. w skali roku i nie niosą za sobą konieczności otwierania ROR.

Na zakończenie warto zaznaczyć, że wszystkie wymienione powyżej instytucje pozwalają ulokować "u siebie" naprawdę duże pieniądze - od 200 tys. zł w Banku Millennium, poprzez 1 mln zł w Idea Banku, aż do nieograniczonych kwot w pozostałych bankach.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.11.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.