03.12.2015, 14:28

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2015
Przed nami jeden z najbardziej wesołych okresów w roku - Święta Bożego Narodzenia. Wtedy nie tylko wszyscy zasiądziemy do wspólnej wieczerzy otoczeni rodziną i przyjaciółmi, ale także obdarujemy się różnymi podarkami. Co więcej, dla osób dysponujących nadwyżkami środków pieniężnych Święta mogą okazać się doskonałym momentem do założenia lokaty - ot taki prezent dla samego siebie. Pytanie tylko, do którego banku należy skierować swoje kroki?

Jedna z podstawowych zasad dobrego zarządzania budżetem domowym mówi: najpierw zapłać sobie, potem opłać rachunki, a resztę wydaj na codzienne wydatki. W powyższym stwierdzeniu chodzi o to, aby w pierwszej kolejności zacząć od oszczędzania, a dopiero potem wydawać swoje pieniądze. Postępując zgodnie z tą regułą po jakimś czasie uda nam się zgromadzić na tyle dużą kwotę pieniędzy, aby móc ją ulokować chociażby na zwykłej lokacie bankowej.

I właśnie dla posiadaczy nadwyżek finansowych Comperia.pl przygotowała najnowszy ranking takich produktów. Parametry jakie wzięto pod uwagę to kwota w wysokości 10 tys. złotych ulokowana na pół roku.

Wybór długości trwania powyższego depozytu nie jest przypadkowy, ponieważ zakładając dziś sześciomiesięczną lokatę w chwili jej zakończenia uzyskamy środki na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego. Stanie się tak, ponieważ termin jego zapadalności przypadnie dokładnie w czerwcu przyszłego roku. Idealne rozwiązanie, prawda? Sprawdźmy teraz, w którym banku można znaleźć najlepsze lokaty.

1.Bank BPH4%
2.BOŚ3%
3.Idea Bank2,9%

 

TOP5 lokat na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 6 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Bank BPH
Lokata Nowy Gatunek w pakiecie
4,00%
10 000 zł
tak
BOŚ
EKOlokata SUPERprocentująca
3,00%
bez ograniczeń
tak
Idea Bank
Lokata POWER
2,90%
1 mln zł, ale nowe środki
nie
Getin Noble Bank
Lokata Słoneczna III
2,70%
200 tys. zł, ale nowe środki
nie
Getin Noble Bank / Getin Online
e-lokata Słoneczna III
2,70%
bez ograniczeń, ale nowe środki
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszą lokatę, której okres zapadalności wynosi 6 miesięcy oferuje obecnie Bank BPH. Lokata Nowy Gatunek jest oprocentowana na 4 proc. w skali roku i pozwala ulokować na niej kwotę 10 tys. złotych. Niestety aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków konieczne jest założenie konta osobistego w tym banku oraz zasilanie go kwotą w wysokości min. 2 tys. złotych. Nie bez znaczenia jest także, że powyższy depozyt można założyć tylko jeden raz.

Drugie miejsce na podium zestawienia najlepszych lokat półrocznych padło łupem BOŚ Banku i jego EKOlokaty SUPERprocentującej z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. w skali roku. Niestety w jej przypadku także wymagane jest założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tej instytucji. Na szczęście nie występuje tu górny limit co do ulokowanej kwoty.

Pierwszą trójkę zamyka Lokata POWER dostępna w Idea Banku, która jest oprocentowana na 2,90 proc. w skali roku. Jej przewagą nad wymienionymi powyżej jest przede wszystkim brak konieczności zakładania ROR. Nie bez znaczenia jest także maksymalna kwota lokaty, która wynosi 1 mln złotych. Niestety aby móc założyć wspomniany depozyt konieczne jest ulokowanie w Idea Banku wyłącznie nowych środków.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Lokata Słoneczna III oraz e-Lokata Słoneczna III dostępna w podmiotach Grupy Getin. Obydwie są oprocentowane na 2,70 proc. w skali roku oraz na obydwu można ulokować wyłącznie nowe środki, ale uwaga - o ile na e-lokacie nie ma ograniczenia kwotowego, o tyle na jej "zwykłym" odpowiedniku taki wymóg istnieje i wynosi 200 tys. złotych.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.12.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - listopad 2019
Podczas gdy inflacja CPI w październiku osiągnęła poziom 2,5% w ujęciu rocznym (wstępne dane GUS-u) najlepsza lokata 3M, dostępna dla wszystkich, jest oprocentowana na zaledwie 2%. Dwa razy więcej zyskać można tylko po spełnieniu dodatkowych warunków.
Ranking lokat - październik 2019
Zysk rzędu 4% (brutto!) w skali roku na lokacie jest osiągalny, ale nie dla każdego. Specjalne warunki są zarezerwowane tylko dla nowych klientów dwóch banków. Maksymalna wpłata to 10 000 zł lub 20 000 zł (zależnie od wybranej oferty), a okres trwania umowy: 3 miesiące.
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.