03.12.2015, 14:28

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Archiwalny ranking lokat - grudzień 2015
Przed nami jeden z najbardziej wesołych okresów w roku - Święta Bożego Narodzenia. Wtedy nie tylko wszyscy zasiądziemy do wspólnej wieczerzy otoczeni rodziną i przyjaciółmi, ale także obdarujemy się różnymi podarkami. Co więcej, dla osób dysponujących nadwyżkami środków pieniężnych Święta mogą okazać się doskonałym momentem do założenia lokaty - ot taki prezent dla samego siebie. Pytanie tylko, do którego banku należy skierować swoje kroki?

Jedna z podstawowych zasad dobrego zarządzania budżetem domowym mówi: najpierw zapłać sobie, potem opłać rachunki, a resztę wydaj na codzienne wydatki. W powyższym stwierdzeniu chodzi o to, aby w pierwszej kolejności zacząć od oszczędzania, a dopiero potem wydawać swoje pieniądze. Postępując zgodnie z tą regułą po jakimś czasie uda nam się zgromadzić na tyle dużą kwotę pieniędzy, aby móc ją ulokować chociażby na zwykłej lokacie bankowej.

I właśnie dla posiadaczy nadwyżek finansowych Comperia.pl przygotowała najnowszy ranking takich produktów. Parametry jakie wzięto pod uwagę to kwota w wysokości 10 tys. złotych ulokowana na pół roku.

Wybór długości trwania powyższego depozytu nie jest przypadkowy, ponieważ zakładając dziś sześciomiesięczną lokatę w chwili jej zakończenia uzyskamy środki na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego. Stanie się tak, ponieważ termin jego zapadalności przypadnie dokładnie w czerwcu przyszłego roku. Idealne rozwiązanie, prawda? Sprawdźmy teraz, w którym banku można znaleźć najlepsze lokaty.

1.Bank BPH4%
2.BOŚ3%
3.Idea Bank2,9%

 

TOP5 lokat na 10 tys. złotych, okres oszczędzania 6 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Bank BPH
Lokata Nowy Gatunek w pakiecie
4,00%
10 000 zł
tak
BOŚ
EKOlokata SUPERprocentująca
3,00%
bez ograniczeń
tak
Idea Bank
Lokata POWER
2,90%
1 mln zł, ale nowe środki
nie
Getin Noble Bank
Lokata Słoneczna III
2,70%
200 tys. zł, ale nowe środki
nie
Getin Noble Bank / Getin Online
e-lokata Słoneczna III
2,70%
bez ograniczeń, ale nowe środki
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszą lokatę, której okres zapadalności wynosi 6 miesięcy oferuje obecnie Bank BPH. Lokata Nowy Gatunek jest oprocentowana na 4 proc. w skali roku i pozwala ulokować na niej kwotę 10 tys. złotych. Niestety aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków konieczne jest założenie konta osobistego w tym banku oraz zasilanie go kwotą w wysokości min. 2 tys. złotych. Nie bez znaczenia jest także, że powyższy depozyt można założyć tylko jeden raz.

Drugie miejsce na podium zestawienia najlepszych lokat półrocznych padło łupem BOŚ Banku i jego EKOlokaty SUPERprocentującej z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. w skali roku. Niestety w jej przypadku także wymagane jest założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tej instytucji. Na szczęście nie występuje tu górny limit co do ulokowanej kwoty.

Pierwszą trójkę zamyka Lokata POWER dostępna w Idea Banku, która jest oprocentowana na 2,90 proc. w skali roku. Jej przewagą nad wymienionymi powyżej jest przede wszystkim brak konieczności zakładania ROR. Nie bez znaczenia jest także maksymalna kwota lokaty, która wynosi 1 mln złotych. Niestety aby móc założyć wspomniany depozyt konieczne jest ulokowanie w Idea Banku wyłącznie nowych środków.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Lokata Słoneczna III oraz e-Lokata Słoneczna III dostępna w podmiotach Grupy Getin. Obydwie są oprocentowane na 2,70 proc. w skali roku oraz na obydwu można ulokować wyłącznie nowe środki, ale uwaga - o ile na e-lokacie nie ma ograniczenia kwotowego, o tyle na jej "zwykłym" odpowiedniku taki wymóg istnieje i wynosi 200 tys. złotych.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.12.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.