02.06.2015, 07:45

Archiwalny ranking lokat - czerwiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Archiwalny ranking lokat - czerwiec 2015
Wśród najlepszych lokat na 1-3 miesiące niemalże status quo. „Status quo” - bo nadal bezapelacyjnie wygrywa dbLok@ta na 5 proc., a dalej kilka banków daje 4 proc. „Niemalże” – gdyż z zestawienia absolutnego topu na rynku sam wyciął się BGŻOptima ścinając oprocentowanie Lokaty Bezkarnej z 4 proc. na 3,2 proc., za to wskoczyła doń Lokata Procentująca od eurobanku.

Najlepszą lokatą dla terminów od 1 do 3 miesięcy niezmiennie jest dbLok@ta od Deutsche Banku. Już od roku nie ma na rynku lepszej lokaty 2-miesięcznej (miesięcznej czy kwartalnej zresztą też nie).

dbLok@ta w Deutsche Banku na tle najlepszej lokaty 2-miesięcznej na rynku

Dostarczone przez Comperia Analytics


DbLok@ta jest oprocentowana na 5 proc. w skali roku. Mankamentem jest ograniczenie jest dostępności - korzystać mogą z niej wyłącznie osoby, które założą konto dbNET. A przekonanie do tego rachunku jest o tyle trudne, że od początku czerwca br. kartą trzeba wydawać miesięcznie aż 700 zł, aby uniknąć 10-złotowej opłaty za nią.

Na kolejnych miejscach znalazły się 3-miesięczne depozyty od eurobanku (Lokata Procentująca), Idea Banku (Lokata HAPPY) i mBanku (lokata dla nowych klientów), 2-miesięczne od Meritum Banku (Lokata Start) i BIZ Banku (Smart Lokata na powitanie) oraz 1-miesięczny wariant tej ostatniej lokaty. Wszystkie wymienione produkty są oprocentowane na poziomie 4 proc. w skali roku.

Szczególnie uprzejmie w gronie najlepszych lokat krótkoterminowych należy powitać Lokatę Procentującą od eurobanku. Po pierwsze dlatego, że to nowość, i to od razu spektakularna. Lokata na 4 proc. na 3 miesiące „w nagrodę” za otwarcie konta osobistego to gest, na który stać niewiele banków.

Po drugie natomiast - że Lokata Procentująca to bodaj jedyny promocyjny produkt na rynku, który odnawia się nie na dramatycznie gorszych warunkach, ale… na nawet jeszcze lepszych. Po upływie pierwszych 3 miesięcy eurobank otworzy nową lokatę nawet na 5 proc., pod warunkiem, że przynajmniej raz na konto wpłynie wynagrodzenie/renta/emerytura (min. 500 zł). Jeśli tego warunku nie uda się spełnić, ale za to klient przez pierwszych 85 dni od dnia założenia pierwszej Lokaty Procentującej wyda kartą w ramach min. 9 transakcji przynajmniej 600 zł, to eurobank odnowi mu lokatę na 4 proc.

Najlepsze lokaty na 5 tys. zł na 1-3 miesiące
Bank
Lokata
Na ile miesięcy?
Oprocentowanie
Odsetki netto
Potrzebne konto osobiste?
Szczegóły
Deutsche Bank
dbLok@ta
2 m-ce
5,00%
33,75 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste dbNET
Eurobank
Lokata Procentująca
3 m-ce
4,00%
40,50 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste
Idea Bank
Lokata HAPPY
3 m-ce
4,00%
40,50 zł
nie
Lokata dla nowych klientów banku (nie mieli nigdy konta/lokaty w Idea Banku)
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
3 m-ce
4,00%
40,50 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste
Meritum Bank
Lokata Start
2 m-ce
4,00%
27,00 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste
BIZ Bank
Smart Lokata "na powitanie"
2 m-ce
4,00%
27,00 zł
nie
Lokata dla nowych klientów banku (bank oferuje Smart Lokaty na 1, 2 lub 3 miesiące - ale założyć można tylko jedną!)
BIZ Bank
Smart Lokata "na powitanie"
1 m-c
4,00%
13,50 zł
nie
Lokata dla nowych klientów banku (bank oferuje Smart Lokaty na 1, 2 lub 3 miesiące - ale założyć można tylko jedną!)
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Tak prezentują się bankowe oferty standardowych lokat bankowych, natomiast atrakcyjnych i bezpiecznych ofert można poszukać także trochę dalej. Choćby w Centrum Finansów AVIVA, gdyż instytucja ta oferuje ubezpieczenie inwestycyjne "Gwarancja Zysku". Produkt oferowany jest w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, trwa 2 miesiące, i wygeneruje zyski rzędu aż 4,4 proc. w skali roku. Co ważne, klient nie musi otwierać żadnego konta czy brać innego dodatkowego produktu itp.

Nie ma się co obawiać o bezpieczeństwo środków - zyski są pewne i nieuzależnione od żadnych czynników. Środki podlegają gwarancjom Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Polecana polisolokata
Instytucja
Polisolokata
Na ile miesięcy?
Oprocentowanie
Odsetki netto
Dodatkowe produkty?
Centrum Finansów Aviva
2 m-ce
4,40%
29,70 zł
nie
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - listopad 2019
Podczas gdy inflacja CPI w październiku osiągnęła poziom 2,5% w ujęciu rocznym (wstępne dane GUS-u) najlepsza lokata 3M, dostępna dla wszystkich, jest oprocentowana na zaledwie 2%. Dwa razy więcej zyskać można tylko po spełnieniu dodatkowych warunków.
Ranking lokat - październik 2019
Zysk rzędu 4% (brutto!) w skali roku na lokacie jest osiągalny, ale nie dla każdego. Specjalne warunki są zarezerwowane tylko dla nowych klientów dwóch banków. Maksymalna wpłata to 10 000 zł lub 20 000 zł (zależnie od wybranej oferty), a okres trwania umowy: 3 miesiące.
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.