02.06.2015, 07:45

Archiwalny ranking lokat - czerwiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Archiwalny ranking lokat - czerwiec 2015
Wśród najlepszych lokat na 1-3 miesiące niemalże status quo. „Status quo” - bo nadal bezapelacyjnie wygrywa dbLok@ta na 5 proc., a dalej kilka banków daje 4 proc. „Niemalże” – gdyż z zestawienia absolutnego topu na rynku sam wyciął się BGŻOptima ścinając oprocentowanie Lokaty Bezkarnej z 4 proc. na 3,2 proc., za to wskoczyła doń Lokata Procentująca od eurobanku.

Najlepszą lokatą dla terminów od 1 do 3 miesięcy niezmiennie jest dbLok@ta od Deutsche Banku. Już od roku nie ma na rynku lepszej lokaty 2-miesięcznej (miesięcznej czy kwartalnej zresztą też nie).

dbLok@ta w Deutsche Banku na tle najlepszej lokaty 2-miesięcznej na rynku

Dostarczone przez Comperia Analytics


DbLok@ta jest oprocentowana na 5 proc. w skali roku. Mankamentem jest ograniczenie jest dostępności - korzystać mogą z niej wyłącznie osoby, które założą konto dbNET. A przekonanie do tego rachunku jest o tyle trudne, że od początku czerwca br. kartą trzeba wydawać miesięcznie aż 700 zł, aby uniknąć 10-złotowej opłaty za nią.

Na kolejnych miejscach znalazły się 3-miesięczne depozyty od eurobanku (Lokata Procentująca), Idea Banku (Lokata HAPPY) i mBanku (lokata dla nowych klientów), 2-miesięczne od Meritum Banku (Lokata Start) i BIZ Banku (Smart Lokata na powitanie) oraz 1-miesięczny wariant tej ostatniej lokaty. Wszystkie wymienione produkty są oprocentowane na poziomie 4 proc. w skali roku.

Szczególnie uprzejmie w gronie najlepszych lokat krótkoterminowych należy powitać Lokatę Procentującą od eurobanku. Po pierwsze dlatego, że to nowość, i to od razu spektakularna. Lokata na 4 proc. na 3 miesiące „w nagrodę” za otwarcie konta osobistego to gest, na który stać niewiele banków.

Po drugie natomiast - że Lokata Procentująca to bodaj jedyny promocyjny produkt na rynku, który odnawia się nie na dramatycznie gorszych warunkach, ale… na nawet jeszcze lepszych. Po upływie pierwszych 3 miesięcy eurobank otworzy nową lokatę nawet na 5 proc., pod warunkiem, że przynajmniej raz na konto wpłynie wynagrodzenie/renta/emerytura (min. 500 zł). Jeśli tego warunku nie uda się spełnić, ale za to klient przez pierwszych 85 dni od dnia założenia pierwszej Lokaty Procentującej wyda kartą w ramach min. 9 transakcji przynajmniej 600 zł, to eurobank odnowi mu lokatę na 4 proc.

Najlepsze lokaty na 5 tys. zł na 1-3 miesiące
Bank
Lokata
Na ile miesięcy?
Oprocentowanie
Odsetki netto
Potrzebne konto osobiste?
Szczegóły
Deutsche Bank
dbLok@ta
2 m-ce
5,00%
33,75 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste dbNET
Eurobank
Lokata Procentująca
3 m-ce
4,00%
40,50 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste
Idea Bank
Lokata HAPPY
3 m-ce
4,00%
40,50 zł
nie
Lokata dla nowych klientów banku (nie mieli nigdy konta/lokaty w Idea Banku)
mBank
3 - miesięczna lokata dla nowych klientów
3 m-ce
4,00%
40,50 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste
Meritum Bank
Lokata Start
2 m-ce
4,00%
27,00 zł
tak
Lokata dla klientów otwierających konto osobiste
BIZ Bank
Smart Lokata "na powitanie"
2 m-ce
4,00%
27,00 zł
nie
Lokata dla nowych klientów banku (bank oferuje Smart Lokaty na 1, 2 lub 3 miesiące - ale założyć można tylko jedną!)
BIZ Bank
Smart Lokata "na powitanie"
1 m-c
4,00%
13,50 zł
nie
Lokata dla nowych klientów banku (bank oferuje Smart Lokaty na 1, 2 lub 3 miesiące - ale założyć można tylko jedną!)
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Tak prezentują się bankowe oferty standardowych lokat bankowych, natomiast atrakcyjnych i bezpiecznych ofert można poszukać także trochę dalej. Choćby w Centrum Finansów AVIVA, gdyż instytucja ta oferuje ubezpieczenie inwestycyjne "Gwarancja Zysku". Produkt oferowany jest w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, trwa 2 miesiące, i wygeneruje zyski rzędu aż 4,4 proc. w skali roku. Co ważne, klient nie musi otwierać żadnego konta czy brać innego dodatkowego produktu itp.

Nie ma się co obawiać o bezpieczeństwo środków - zyski są pewne i nieuzależnione od żadnych czynników. Środki podlegają gwarancjom Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Polecana polisolokata
Instytucja
Polisolokata
Na ile miesięcy?
Oprocentowanie
Odsetki netto
Dodatkowe produkty?
Centrum Finansów Aviva
2 m-ce
4,40%
29,70 zł
nie
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.