18.12.2012, 11:02

Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Konieczność posiadania „domu” jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Zakup lub budowa własnych czterech ścian kosztuje jednak niestety bardzo dużo i nie każdego stać na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu okazują się być kredyty hipoteczne oferowane przez banki. Sprawdźmy zatem, w której instytucji finansowej możemy liczyć na najlepsze warunki takich zobowiązań.

Kredyty hipoteczne już od dłuższego czasu stanowią istotne źródło finansowania zakupu różnych nieruchomości. Jak wynika z raportu Amron-Sarfin opublikowanego przez Związek Banków Polskich, po trzech kwartałach 2012 roku liczba czynnych umów kredytowych przekroczyła poziom 1,7 mln sztuk. W samym tylko okresie od lipca do września br. podpisano blisko 50,7 tys. nowych umów. Widać zatem doskonale, jak potrzebne są Polakom kredyty hipoteczne. Odwołując się do wyżej wspomnianego raportu należy jeszcze wspomnieć, że zdecydowanie największym zainteresowaniem klientów cieszą się kredyty udzielane w polskim złotym. W trzecim kwartale br. stanowiły one ponad 97 proc. wszystkich nowo udzielonych zobowiązań. Oczywiście sytuacja taka wynika m.in. z tego, że banki mocno ograniczyły udzielanie kredytów walutowych. Obecnie oferują one tylko kredyty w euro i dolarze amerykańskim. Jednak są one przeznaczone tylko dla osób spełniających wiele dodatkowych wymagań, m.in. osiągających ponadprzeciętne dochody. Skoro już wiadomo jakie kredyty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów, najwyższy czas sprawdzić, w którym banku znajdą oni najlepszą ofertę. W celu rzetelnego przeprowadzenia porównania przyjmijmy następujące założenia: kredyt w PLN, wartość nieruchomości 300 tys. zł, wysokość kredytu 240 tys. zł, okres spłaty 30 lat.

1.Deutsche Bank5,71%
2.Citi Handlowy5,72%
3.Credit Agricole5,81%

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych znajdziesz TUTAJ.

Osoba zainteresowana kredytem hipotecznym (dla przyjętych parametrów) najlepszą ofertę znajdzie obecnie w Deutsche Banku, Citi Handlowym, Credit Agricole oraz w PKO BP. Instytucje te oferują nie tylko najniższe oprocentowanie rzeczywiste swoich zobowiązań (RRSO), którego wysokość nie przekracza poziomu 6 proc., ale także nie pobierają żadnej prowizji z tytułu ich udzielania.

Obserwując aktualną sytuację na rynku kredytów hipotecznych w złotym polskim, na szczególną uwagę zasługuje spadek oprocentowania takich zobowiązań. Jest to efekt obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, której decyzje, jak wiadomo, wpływają na poziom rynkowej stopy WIBOR (część składowa oprocentowania kredytów). Malejące oprocentowanie zobowiązań przekłada się korzystnie na wysokość płaconych przez klienta rat kredytowych, przynosząc tym samym oszczędności w jego domowym budżecie. Na szczęście wiele wskazuje na to, że jest to dopiero początek dłuższego trendu. Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.12.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2018
Marża 1,6%, 0 zł prowizji i brak wymogu wykupienia dodatkowych produktów - to najlepsze warunki kredytowe, na jakie mogą liczyć osoby potrzebujące pożyczyć 260 tys. zł na zakup mieszkania. Ostatni w tym roku ranking kredytów hipotecznych wygrał BGŻ BNP Paribas.
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018
Szukasz taniego kredytu gotówkowego na 5000 zł? Przy spłacie rozłożonej na 3 lata najmniej zapłacisz w Alior Banku. Wybierając Pożyczkę na Piątkę, nie zapłacisz żadnej prowizji, a miesięczna rata wyniesie tylko 149,85 zł.