18.12.2012, 11:02

Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Konieczność posiadania „domu” jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Zakup lub budowa własnych czterech ścian kosztuje jednak niestety bardzo dużo i nie każdego stać na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu okazują się być kredyty hipoteczne oferowane przez banki. Sprawdźmy zatem, w której instytucji finansowej możemy liczyć na najlepsze warunki takich zobowiązań.

Kredyty hipoteczne już od dłuższego czasu stanowią istotne źródło finansowania zakupu różnych nieruchomości. Jak wynika z raportu Amron-Sarfin opublikowanego przez Związek Banków Polskich, po trzech kwartałach 2012 roku liczba czynnych umów kredytowych przekroczyła poziom 1,7 mln sztuk. W samym tylko okresie od lipca do września br. podpisano blisko 50,7 tys. nowych umów. Widać zatem doskonale, jak potrzebne są Polakom kredyty hipoteczne. Odwołując się do wyżej wspomnianego raportu należy jeszcze wspomnieć, że zdecydowanie największym zainteresowaniem klientów cieszą się kredyty udzielane w polskim złotym. W trzecim kwartale br. stanowiły one ponad 97 proc. wszystkich nowo udzielonych zobowiązań. Oczywiście sytuacja taka wynika m.in. z tego, że banki mocno ograniczyły udzielanie kredytów walutowych. Obecnie oferują one tylko kredyty w euro i dolarze amerykańskim. Jednak są one przeznaczone tylko dla osób spełniających wiele dodatkowych wymagań, m.in. osiągających ponadprzeciętne dochody. Skoro już wiadomo jakie kredyty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów, najwyższy czas sprawdzić, w którym banku znajdą oni najlepszą ofertę. W celu rzetelnego przeprowadzenia porównania przyjmijmy następujące założenia: kredyt w PLN, wartość nieruchomości 300 tys. zł, wysokość kredytu 240 tys. zł, okres spłaty 30 lat.

1.Deutsche Bank5,71%
2.Citi Handlowy5,72%
3.Credit Agricole5,81%

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych znajdziesz TUTAJ.

Osoba zainteresowana kredytem hipotecznym (dla przyjętych parametrów) najlepszą ofertę znajdzie obecnie w Deutsche Banku, Citi Handlowym, Credit Agricole oraz w PKO BP. Instytucje te oferują nie tylko najniższe oprocentowanie rzeczywiste swoich zobowiązań (RRSO), którego wysokość nie przekracza poziomu 6 proc., ale także nie pobierają żadnej prowizji z tytułu ich udzielania.

Obserwując aktualną sytuację na rynku kredytów hipotecznych w złotym polskim, na szczególną uwagę zasługuje spadek oprocentowania takich zobowiązań. Jest to efekt obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, której decyzje, jak wiadomo, wpływają na poziom rynkowej stopy WIBOR (część składowa oprocentowania kredytów). Malejące oprocentowanie zobowiązań przekłada się korzystnie na wysokość płaconych przez klienta rat kredytowych, przynosząc tym samym oszczędności w jego domowym budżecie. Na szczęście wiele wskazuje na to, że jest to dopiero początek dłuższego trendu. Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.12.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2019
Potrzebujesz 300 tys. zł kredytu na mieszkanie i zarabiasz min. 8 tys. zł/mies.? Jeśli tak, kwalifikujesz się do klientów z segmentu premium, dzięki czemu rata twojego kredytu hipotecznego może wynieść już od 1510 zł przy rozłożeniu spłaty na 25 lat.
Ranking kredytów dla firm: 50 000 zł na 12 miesięcy
Marża 0% i prowizja obniżona do 2,99% – to główne warunki cenowe najtańszego kredytu, z którego obecnie może skorzystać przedsiębiorca. Wystarczy spełnić proste warunki. Jakie? Sprawdzisz w najnowszym rankingu kredytów dla firm, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów gotówkowych w kwocie 85 000 zł: październik 2019 r.
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Sprawdziliśmy, w których bankach kredyty na większe kwoty są najtańsze. Pożyczając na dowolny cel 85 0000 zł na 84 miesiące, najniższą ratę uzyskasz w BNP Paribas.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2019
Najniższe RRSO kredytu hipotecznego na 300 000 zł ze spłatą rozłożoną na 20 lat to aktualnie 3,58% - wynika z wrześniowego podsumowania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2019
Aż cztery banki z czołówki wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych oferują pożyczkę z prowizją 0%. Na preferencyjne warunki spłaty nie mogą jednak liczyć wszyscy. Są ograniczenia.