28.08.2015, 09:05

Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 3 głosów)

Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2015
Kto z nas nie marzy o własnych czterech kątach. Co jak co, ale to właśnie w domu odpoczywamy, spędzamy czas z najbliższymi i czujemy się po prostu dobrze. Niestety realizacja tego marzenia nie dość, że jest czasochłonna (znalezienie odpowiedniego mieszkania wymaga sporo zachodu), to jeszcze jest bardzo kosztowna. O ile z pierwszym problemem musimy poradzić sobie sami, a tyle w przypadku drugiego możemy wspomóc się kredytem hipotecznym. Gdzie obecnie można znaleźć najlepszy taki produkt? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Kredyty hipoteczne stanowią doskonałe wsparcie dla osób planujących przeprowadzić transakcję na rynku nieruchomości. Największymi zaletami kredytów jest to, że mogą one opiewać na wysokie kwoty (kilkaset tysięcy złotych) oraz że należą do jednych z najtańszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Średnie oprocentowanie nominalne 30-letniego kredytu na kwotę 300 tys. zł z LTV = 80 proc. wynosi dziś 3,75 proc., podczas gdy trzy lata temu przekraczało poziom 7 proc. Dokładny wykres wygląda tak:

Średnie oprocentowanie nominalne

Oczywiście należy pamiętać, że tak atrakcyjny poziom oprocentowania zobowiązań mieszkaniowych wynika z obowiązywania w naszym kraju niskich stóp procentowych. Jeśli te drugie wzrosną - podwyższeniu ulegnie także oprocentowanie hipotek.

Wracając jednak do tematu najlepszych ofert kredytów hipotecznych, to pierwsza „piątka” wygląda następująco (30-letni kredyt na kwotę 300 tys. zł z 20-procentowym wkładem własnym).

TOP5 kredytów hipotecznych na kwotę 240 tys. zł (wartość nieruchomości 300 tys. zł), okres spłaty 30 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Deutsche Bank
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
1 026,00 zł
0,00%
3,15%
PKO BP
WŁASNY KĄT Hipoteczny - oferta pakietowa
1 033,00 zł
0,00%
3,23%
Credit Agricole
Kredyt hipoteczny - Pakiet Diament
1 039,00 zł
0,00%
3,27%
Bank BPS
Kredyt hipoteczny „Dom z Korzyścią BIS” - oferta pakietowa
1 026,00 zł
2,00%
3,34%
Bank Pekao
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 059,00 zł
1,64%
3,56%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze oferty kredytów hipotecznych można obecnie znaleźć w Deutsche Banku, Banku PKO BP oraz Credit Agricole. Wszystkie trzy instytucje nie dość, że nie pobierają prowizji za udzielenie danego zobowiązania, to jeszcze we wszystkich rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie przekracza poziomu 3,30 proc.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się oferty Banku BPS oraz Banku Pekao. W tym pierwszym RRSO wynosi 3,34 proc., a w tym drugim 3,56 proc. Niestety w obydwu tych przypadkach naliczana jest prowizja za udzielenie danego zobowiązania.

Trzeba jednak pamiętać, że w każdym z opisanych powyżej przypadków mamy do czynienia z ofertami promocyjnymi, czyli takimi w których poza zaciągnięciem samej „hipoteki” konieczny jest zakup innego produktu finansowego (konta osobistego, karty kredytowej, ubezpieczenia itp.).

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.08.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2019
Kupujesz mieszkanie warte pół miliona złotych? Wnosząc 200 tys. zł wkładu własnego i przy rozłożeniu spłaty na 20 lat, Twoja rata może wynieść od 1704,63 zł miesięcznie.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2019
Potrzebujesz kredytu na 10 000 zł? Rozkładając spłatę na dwa lata, w najkorzystniejszym przypadku za pożyczkę zapłacisz mniej niż tysiąc złotych
Ranking kredytów online: 16 tys. zł na 5 lat
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, ale nie masz czasu na wizyty w bankach? Sprawdziliśmy, które z nich najtaniej pożyczą 16 tys. zł przez internet.
Ranking kredytów hipotecznych - maj 2019
Poszukujesz taniego kredytu hipotecznego na 250 tys. zł? Pożyczając w maju, nie za płacisz prowizji, a Twoja marża wyniesie tylko 1,6% - to najlepsze warunki spłaty wg rankingu kredytów mieszkaniowych Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2019
Brak prowizji i niska marża – tylko 1,6% – to najkorzystniejsze warunki, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 250 tys. zł. Żeby skorzystać z ofert, nie trzeba wykupywać polisy na życie, ale należy założyć (lub posiadać) konto osobiste w banku i przelewać na nie dochód.