28.11.2012, 14:40

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - listopad 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.3     / 10 (oddano 3 głosów)

Sezon świątecznych zakupów zaczyna nabierać tempa. Coraz więcej osób wypatruje prezentów w wystawach sklepowych, a także układa w myślach menu wigilijnej wieczerzy. Przygotowanie świąt wymaga jednak nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Szczególnie ten drugi aspekt stanowi dla wielu osób problem. Rozwiązaniem są kredyty gotówkowe oferowane przez banki.

Kredyty gotówkowe stanowią istotne wsparcie finansowe wielu budżetów domowych. Wynika to głównie ze stosunkowo łatwego dostępu do tego produktów. Wystarczy, że osoba zainteresowana takim zobowiązaniem posiada stałe źródło dochodu i zdolność kredytową, by z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o pożyczkę nie było problemu.

Okres świąteczny to czas większej aktywności na rynku kredytów gotówkowych. Banki prześcigają się w wymyślaniu promocji i haseł, które pozwolą zainteresować klienta właśnie ich produktem. Gwarancja Najniższej Raty w Alior Banku, Gwarancja Najniższego Oprocentowania w Banku Millennium, czy też Lepiej pożyczyć z banku niż liczyć na Św. Mikołaja w ING Bank Śląskim – to tylko przykłady kampanii reklamowych, które obecnie możemy obserwować.

Banki wiedzą, że już najwyższy czas na poważnie poszukać prezentów dla naszych bliskich, a tym samym zawczasu postarać się o dodatkową gotówkę. Postanowiliśmy sprawdzić, czy reklama idzie w parze z dobrym produktem. Porównaliśmy, w jakiej instytucji finansowej osoba potrzebująca 3 tys. złotych (tyle powinno wystarczyć na zakup podarków i przygotowanie wigilijnej kolacji) może liczyć na najlepsze warunki. Przyjęliśmy, że zobowiązanie zostanie spłacone w ciągu jednego roku.

1.eurobank12,69%
2.ING Bank Śląski13,24%
3.Bank BGŻ13,8%

Ranking możesz zobaczyć tutaj.

Aktualnie osoba zainteresowana kredytem gotówkowym najlepszą ofertę znajdzie w Eurobanku, ING Banku Śląskim oraz w Banku BGŻ. We wszystkich tych trzech instytucjach średnia wysokość raty (dla przyjętych parametrów) nie przekracza kwoty 268 złotych. Ponadto warto zwrócić uwagę, że żaden z tych banków nie pobiera prowizji za udzielenie takiego zobowiązania. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta przygotowana przez Eurobank. Podmiot ten może się pochwalić najniższym poziomem oprocentowania (RRSO), które w tym przypadku wynosi 12,69 proc.

Kredyty gotówkowe od dawna sprawdzają się jako skuteczny sposób szybkiej naprawy domowych finansów. Ważne jest jednak, aby mieć świadomość, że każde zobowiązanie trzeba kiedyś spłacić. Dlatego zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jakiekolwiek kredytu należy dokładnie określić, czy jego spłata nie wpłynie negatywnie na naszą płynność finansową. Czasem jest lepiej z czegoś zrezygnować, niż potem wpaść w pułapkę zadłużenia.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.11.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów dla firm: 50 000 zł na 12 miesięcy
Marża 0% i prowizja obniżona do 2,99% – to główne warunki cenowe najtańszego kredytu, z którego obecnie może skorzystać przedsiębiorca. Wystarczy spełnić proste warunki. Jakie? Sprawdzisz w najnowszym rankingu kredytów dla firm, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów gotówkowych w kwocie 85 000 zł: październik 2019 r.
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Sprawdziliśmy, w których bankach kredyty na większe kwoty są najtańsze. Pożyczając na dowolny cel 85 0000 zł na 84 miesiące, najniższą ratę uzyskasz w BNP Paribas.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2019
Najniższe RRSO kredytu hipotecznego na 300 000 zł ze spłatą rozłożoną na 20 lat to aktualnie 3,58% - wynika z wrześniowego podsumowania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2019
Aż cztery banki z czołówki wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych oferują pożyczkę z prowizją 0%. Na preferencyjne warunki spłaty nie mogą jednak liczyć wszyscy. Są ograniczenia.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2019
Potrzebujesz pożyczyć 300 000 zł na zakup mieszkania? Najmniej za kredyt hipoteczny zapłacisz w Banku BPS – ale pod kilkoma warunkami.