28.11.2012, 14:40

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - listopad 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.3     / 10 (oddano 3 głosów)

Sezon świątecznych zakupów zaczyna nabierać tempa. Coraz więcej osób wypatruje prezentów w wystawach sklepowych, a także układa w myślach menu wigilijnej wieczerzy. Przygotowanie świąt wymaga jednak nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Szczególnie ten drugi aspekt stanowi dla wielu osób problem. Rozwiązaniem są kredyty gotówkowe oferowane przez banki.

Kredyty gotówkowe stanowią istotne wsparcie finansowe wielu budżetów domowych. Wynika to głównie ze stosunkowo łatwego dostępu do tego produktów. Wystarczy, że osoba zainteresowana takim zobowiązaniem posiada stałe źródło dochodu i zdolność kredytową, by z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku o pożyczkę nie było problemu.

Okres świąteczny to czas większej aktywności na rynku kredytów gotówkowych. Banki prześcigają się w wymyślaniu promocji i haseł, które pozwolą zainteresować klienta właśnie ich produktem. Gwarancja Najniższej Raty w Alior Banku, Gwarancja Najniższego Oprocentowania w Banku Millennium, czy też Lepiej pożyczyć z banku niż liczyć na Św. Mikołaja w ING Bank Śląskim – to tylko przykłady kampanii reklamowych, które obecnie możemy obserwować.

Banki wiedzą, że już najwyższy czas na poważnie poszukać prezentów dla naszych bliskich, a tym samym zawczasu postarać się o dodatkową gotówkę. Postanowiliśmy sprawdzić, czy reklama idzie w parze z dobrym produktem. Porównaliśmy, w jakiej instytucji finansowej osoba potrzebująca 3 tys. złotych (tyle powinno wystarczyć na zakup podarków i przygotowanie wigilijnej kolacji) może liczyć na najlepsze warunki. Przyjęliśmy, że zobowiązanie zostanie spłacone w ciągu jednego roku.

1.eurobank12,69%
2.ING Bank Śląski13,24%
3.Bank BGŻ13,8%

Ranking możesz zobaczyć tutaj.

Aktualnie osoba zainteresowana kredytem gotówkowym najlepszą ofertę znajdzie w Eurobanku, ING Banku Śląskim oraz w Banku BGŻ. We wszystkich tych trzech instytucjach średnia wysokość raty (dla przyjętych parametrów) nie przekracza kwoty 268 złotych. Ponadto warto zwrócić uwagę, że żaden z tych banków nie pobiera prowizji za udzielenie takiego zobowiązania. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta przygotowana przez Eurobank. Podmiot ten może się pochwalić najniższym poziomem oprocentowania (RRSO), które w tym przypadku wynosi 12,69 proc.

Kredyty gotówkowe od dawna sprawdzają się jako skuteczny sposób szybkiej naprawy domowych finansów. Ważne jest jednak, aby mieć świadomość, że każde zobowiązanie trzeba kiedyś spłacić. Dlatego zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie jakiekolwiek kredytu należy dokładnie określić, czy jego spłata nie wpłynie negatywnie na naszą płynność finansową. Czasem jest lepiej z czegoś zrezygnować, niż potem wpaść w pułapkę zadłużenia.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.11.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018
Szukasz taniego kredytu gotówkowego na 5000 zł? Przy spłacie rozłożonej na 3 lata najmniej zapłacisz w Alior Banku. Wybierając Pożyczkę na Piątkę, nie zapłacisz żadnej prowizji, a miesięczna rata wyniesie tylko 149,85 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2018
Marża 1,65% przy prowizji 1,15% - to podstawowe warunki najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na 150 000 zł, dostępnego we wrześniu 2018 r. Z preferencyjnych warunków cenowych skorzystać mogą klienci Banku Pekao, którzy założą konto osobiste i dobiorą ubezpieczenie na życie.