14.12.2012, 09:14

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Przygotowania do Bożego Narodzenia idą pełną parą. Niestety, w tym roku, z powodu dość wysokiej inflacji, wydatki związane ze świętami będą wyższe. Ceny, w przeciwieństwie do naszych pensji, przez cały rok stopniowo rosły. Wiele osób, łatając domowy budżet, uda się do banku po pożyczkę gotówkową. Gdzie powinny się udać? Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych.

Z badania firmy Deloitte wynika, że w tym roku na bożonarodzeniowe prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi polska rodzina wyda ok. 1 280 zł. Oznacza to, że w porównaniu z wydatkami na Gwiazdkę 2011 Polacy planują zwiększyć swój budżet o prawie 12 proc.

Co mogą zrobić osoby, których budżet domowy nie jest w stanie udźwignąć dodatkowego wydatku? Z reguły w takiej chwili sięgają po kredyty gotówkowe, które proponuje większość banków. Z plakatów, reklam telewizyjnych i radiowych możemy się dowiedzieć o świątecznych super promocjach pożyczek. Zanim jednak skusimy się na konkretny produkt, warto porównać oferty różnych instytucji. Parametrem, który najlepiej pokazuje, czy dany kredyt jest korzystny, jest RRSO czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Im niższe RRSO, tym mniejsze koszty związane z udzielaną pożyczką.

Z danych porównywarki finansowej Comperia.pl wynika, że w okresie przedświątecznym klienci najczęściej szukali pożyczek do 2 tys. zł na 12 miesięcy. Postanowiliśmy sprawdzić, który bank proponuje najkorzystniejszy kredyt przy takich parametrach.

1.Getin Bank9,05%
2.eurobank12,69%
3.ING Bank Śląski13,25%

Ranking możesz zobaczyć tutaj.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Getin Bank i kredyt gotówkowy Spłatka. Oprocentowanie rzeczywiste tej pożyczki wynosi jedynie 9,05 proc., a miesięczna rata nie przekroczy 175 zł. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu.

Nieco wyższą ratę, 177,70 zł. zapłacą klienci, którzy zdecydują się na tani kredyt z kontem w eurobanku. RRSO pożyczki wynosi 12,69 proc. Warunkiem uzyskania tak korzystnych warunków jest założenie konta w tej instytucji i przelewanie na nie wynagrodzenia.

Podium zamyka ING Bank Śląski i Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego w ofercie 0 proc. Osoby decydujące się na kredyt w tym banku miesięcznie zapłacą nieco ponad 178 zł, a oprocentowanie rzeczywiste pożyczki wyniesie 13,25 proc.
Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.12.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018
Szukasz taniego kredytu gotówkowego na 5000 zł? Przy spłacie rozłożonej na 3 lata najmniej zapłacisz w Alior Banku. Wybierając Pożyczkę na Piątkę, nie zapłacisz żadnej prowizji, a miesięczna rata wyniesie tylko 149,85 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2018
Marża 1,65% przy prowizji 1,15% - to podstawowe warunki najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na 150 000 zł, dostępnego we wrześniu 2018 r. Z preferencyjnych warunków cenowych skorzystać mogą klienci Banku Pekao, którzy założą konto osobiste i dobiorą ubezpieczenie na życie.