14.12.2012, 09:14

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Przygotowania do Bożego Narodzenia idą pełną parą. Niestety, w tym roku, z powodu dość wysokiej inflacji, wydatki związane ze świętami będą wyższe. Ceny, w przeciwieństwie do naszych pensji, przez cały rok stopniowo rosły. Wiele osób, łatając domowy budżet, uda się do banku po pożyczkę gotówkową. Gdzie powinny się udać? Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych.

Z badania firmy Deloitte wynika, że w tym roku na bożonarodzeniowe prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi polska rodzina wyda ok. 1 280 zł. Oznacza to, że w porównaniu z wydatkami na Gwiazdkę 2011 Polacy planują zwiększyć swój budżet o prawie 12 proc.

Co mogą zrobić osoby, których budżet domowy nie jest w stanie udźwignąć dodatkowego wydatku? Z reguły w takiej chwili sięgają po kredyty gotówkowe, które proponuje większość banków. Z plakatów, reklam telewizyjnych i radiowych możemy się dowiedzieć o świątecznych super promocjach pożyczek. Zanim jednak skusimy się na konkretny produkt, warto porównać oferty różnych instytucji. Parametrem, który najlepiej pokazuje, czy dany kredyt jest korzystny, jest RRSO czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Im niższe RRSO, tym mniejsze koszty związane z udzielaną pożyczką.

Z danych porównywarki finansowej Comperia.pl wynika, że w okresie przedświątecznym klienci najczęściej szukali pożyczek do 2 tys. zł na 12 miesięcy. Postanowiliśmy sprawdzić, który bank proponuje najkorzystniejszy kredyt przy takich parametrach.

1.Getin Bank9,05%
2.eurobank12,69%
3.ING Bank Śląski13,25%

Ranking możesz zobaczyć tutaj.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Getin Bank i kredyt gotówkowy Spłatka. Oprocentowanie rzeczywiste tej pożyczki wynosi jedynie 9,05 proc., a miesięczna rata nie przekroczy 175 zł. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu.

Nieco wyższą ratę, 177,70 zł. zapłacą klienci, którzy zdecydują się na tani kredyt z kontem w eurobanku. RRSO pożyczki wynosi 12,69 proc. Warunkiem uzyskania tak korzystnych warunków jest założenie konta w tej instytucji i przelewanie na nie wynagrodzenia.

Podium zamyka ING Bank Śląski i Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego w ofercie 0 proc. Osoby decydujące się na kredyt w tym banku miesięcznie zapłacą nieco ponad 178 zł, a oprocentowanie rzeczywiste pożyczki wyniesie 13,25 proc.
Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.12.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów dla firm: 50 000 zł na 12 miesięcy
Marża 0% i prowizja obniżona do 2,99% – to główne warunki cenowe najtańszego kredytu, z którego obecnie może skorzystać przedsiębiorca. Wystarczy spełnić proste warunki. Jakie? Sprawdzisz w najnowszym rankingu kredytów dla firm, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów gotówkowych w kwocie 85 000 zł: październik 2019 r.
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Sprawdziliśmy, w których bankach kredyty na większe kwoty są najtańsze. Pożyczając na dowolny cel 85 0000 zł na 84 miesiące, najniższą ratę uzyskasz w BNP Paribas.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2019
Najniższe RRSO kredytu hipotecznego na 300 000 zł ze spłatą rozłożoną na 20 lat to aktualnie 3,58% - wynika z wrześniowego podsumowania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2019
Aż cztery banki z czołówki wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych oferują pożyczkę z prowizją 0%. Na preferencyjne warunki spłaty nie mogą jednak liczyć wszyscy. Są ograniczenia.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2019
Potrzebujesz pożyczyć 300 000 zł na zakup mieszkania? Najmniej za kredyt hipoteczny zapłacisz w Banku BPS – ale pod kilkoma warunkami.