14.12.2012, 09:14

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Przygotowania do Bożego Narodzenia idą pełną parą. Niestety, w tym roku, z powodu dość wysokiej inflacji, wydatki związane ze świętami będą wyższe. Ceny, w przeciwieństwie do naszych pensji, przez cały rok stopniowo rosły. Wiele osób, łatając domowy budżet, uda się do banku po pożyczkę gotówkową. Gdzie powinny się udać? Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych.

Z badania firmy Deloitte wynika, że w tym roku na bożonarodzeniowe prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi polska rodzina wyda ok. 1 280 zł. Oznacza to, że w porównaniu z wydatkami na Gwiazdkę 2011 Polacy planują zwiększyć swój budżet o prawie 12 proc.

Co mogą zrobić osoby, których budżet domowy nie jest w stanie udźwignąć dodatkowego wydatku? Z reguły w takiej chwili sięgają po kredyty gotówkowe, które proponuje większość banków. Z plakatów, reklam telewizyjnych i radiowych możemy się dowiedzieć o świątecznych super promocjach pożyczek. Zanim jednak skusimy się na konkretny produkt, warto porównać oferty różnych instytucji. Parametrem, który najlepiej pokazuje, czy dany kredyt jest korzystny, jest RRSO czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Im niższe RRSO, tym mniejsze koszty związane z udzielaną pożyczką.

Z danych porównywarki finansowej Comperia.pl wynika, że w okresie przedświątecznym klienci najczęściej szukali pożyczek do 2 tys. zł na 12 miesięcy. Postanowiliśmy sprawdzić, który bank proponuje najkorzystniejszy kredyt przy takich parametrach.

1.Getin Bank9,05%
2.eurobank12,69%
3.ING Bank Śląski13,25%

Ranking możesz zobaczyć tutaj.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Getin Bank i kredyt gotówkowy Spłatka. Oprocentowanie rzeczywiste tej pożyczki wynosi jedynie 9,05 proc., a miesięczna rata nie przekroczy 175 zł. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu.

Nieco wyższą ratę, 177,70 zł. zapłacą klienci, którzy zdecydują się na tani kredyt z kontem w eurobanku. RRSO pożyczki wynosi 12,69 proc. Warunkiem uzyskania tak korzystnych warunków jest założenie konta w tej instytucji i przelewanie na nie wynagrodzenia.

Podium zamyka ING Bank Śląski i Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego w ofercie 0 proc. Osoby decydujące się na kredyt w tym banku miesięcznie zapłacą nieco ponad 178 zł, a oprocentowanie rzeczywiste pożyczki wyniesie 13,25 proc.
Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.12.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2019
Kupujesz mieszkanie warte pół miliona złotych? Wnosząc 200 tys. zł wkładu własnego i przy rozłożeniu spłaty na 20 lat, Twoja rata może wynieść od 1704,63 zł miesięcznie.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2019
Potrzebujesz kredytu na 10 000 zł? Rozkładając spłatę na dwa lata, w najkorzystniejszym przypadku za pożyczkę zapłacisz mniej niż tysiąc złotych
Ranking kredytów online: 16 tys. zł na 5 lat
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, ale nie masz czasu na wizyty w bankach? Sprawdziliśmy, które z nich najtaniej pożyczą 16 tys. zł przez internet.
Ranking kredytów hipotecznych - maj 2019
Poszukujesz taniego kredytu hipotecznego na 250 tys. zł? Pożyczając w maju, nie za płacisz prowizji, a Twoja marża wyniesie tylko 1,6% - to najlepsze warunki spłaty wg rankingu kredytów mieszkaniowych Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2019
Brak prowizji i niska marża – tylko 1,6% – to najkorzystniejsze warunki, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 250 tys. zł. Żeby skorzystać z ofert, nie trzeba wykupywać polisy na życie, ale należy założyć (lub posiadać) konto osobiste w banku i przelewać na nie dochód.