14.12.2012, 09:14

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Przygotowania do Bożego Narodzenia idą pełną parą. Niestety, w tym roku, z powodu dość wysokiej inflacji, wydatki związane ze świętami będą wyższe. Ceny, w przeciwieństwie do naszych pensji, przez cały rok stopniowo rosły. Wiele osób, łatając domowy budżet, uda się do banku po pożyczkę gotówkową. Gdzie powinny się udać? Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych.

Z badania firmy Deloitte wynika, że w tym roku na bożonarodzeniowe prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi polska rodzina wyda ok. 1 280 zł. Oznacza to, że w porównaniu z wydatkami na Gwiazdkę 2011 Polacy planują zwiększyć swój budżet o prawie 12 proc.

Co mogą zrobić osoby, których budżet domowy nie jest w stanie udźwignąć dodatkowego wydatku? Z reguły w takiej chwili sięgają po kredyty gotówkowe, które proponuje większość banków. Z plakatów, reklam telewizyjnych i radiowych możemy się dowiedzieć o świątecznych super promocjach pożyczek. Zanim jednak skusimy się na konkretny produkt, warto porównać oferty różnych instytucji. Parametrem, który najlepiej pokazuje, czy dany kredyt jest korzystny, jest RRSO czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania. Im niższe RRSO, tym mniejsze koszty związane z udzielaną pożyczką.

Z danych porównywarki finansowej Comperia.pl wynika, że w okresie przedświątecznym klienci najczęściej szukali pożyczek do 2 tys. zł na 12 miesięcy. Postanowiliśmy sprawdzić, który bank proponuje najkorzystniejszy kredyt przy takich parametrach.

1.Getin Bank9,05%
2.eurobank12,69%
3.ING Bank Śląski13,25%

Ranking możesz zobaczyć tutaj.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Getin Bank i kredyt gotówkowy Spłatka. Oprocentowanie rzeczywiste tej pożyczki wynosi jedynie 9,05 proc., a miesięczna rata nie przekroczy 175 zł. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu.

Nieco wyższą ratę, 177,70 zł. zapłacą klienci, którzy zdecydują się na tani kredyt z kontem w eurobanku. RRSO pożyczki wynosi 12,69 proc. Warunkiem uzyskania tak korzystnych warunków jest założenie konta w tej instytucji i przelewanie na nie wynagrodzenia.

Podium zamyka ING Bank Śląski i Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego w ofercie 0 proc. Osoby decydujące się na kredyt w tym banku miesięcznie zapłacą nieco ponad 178 zł, a oprocentowanie rzeczywiste pożyczki wyniesie 13,25 proc.
Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.12.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2019
Brak prowizji i niska marża – tylko 1,6% – to najkorzystniejsze warunki, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 250 tys. zł. Żeby skorzystać z ofert, nie trzeba wykupywać polisy na życie, ale należy założyć (lub posiadać) konto osobiste w banku i przelewać na nie dochód.
Ranking kredytów gotówkowych - luty 2019
Najniższa rata kredytu na 10 000 zł, zaciągniętego na 2 lata to tylko 450 zł miesięcznie. Pożyczkę można otrzymać bez ubezpieczenia, ale pod warunkiem, że posiadasz w banku oszczędności.
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2019
0% prowizji, marża 1,6% i brak obowiązkowego ubezpieczenia – to najlepsze warunki cenowe, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 260 tys. zł. Wystarczy posiadać zdolność kredytową i zgodzić się na przeniesienie konta wraz z przelewem wynagrodzenia do BGŻ BNP Paribas.
Ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2019
Tylko 155,58 zł miesięcznie może wynieść rata kredytu na 5000 zł przy 3-letnim okresie spłaty. Najkorzystniejszą cenę pożyczki zaproponował w styczniu Citi Handlowy. Ale tylko klientom z zasobniejszym portfelem.
Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2018
Marża 1,6%, 0 zł prowizji i brak wymogu wykupienia dodatkowych produktów - to najlepsze warunki kredytowe, na jakie mogą liczyć osoby potrzebujące pożyczyć 260 tys. zł na zakup mieszkania. Ostatni w tym roku ranking kredytów hipotecznych wygrał BGŻ BNP Paribas.