25.01.2013, 09:29

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Ferie zimowe to doskonała okazja do zorganizowania sobie aktywnego wypoczynku. Wyjazdy w góry i zimowe szaleństwo na stokach nie tylko pozwoli naładować swoje „baterie”, ale także zapomnieć o problemach dnia codziennego. Niestety takie wyjazdy sporo kosztują i część osób nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu mogą być kredyty gotówkowe oferowane przez banki. Comperia.pl sprawdza, w której instytucji są obecnie najlepsze warunki takich zobowiązań.

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych sposobów na szybkie naprawienie domowych finansów. Duża dostępność oraz bardzo szeroka oferta tych produktów powoduje, że takie zobowiązanie może zaciągnąć praktycznie każdy. Oczywiście, wymagane jest stałe źródło dochodów oraz posiadanie zdolności kredytowej, ale poza tym nie trzeba spełniać wyśrubowanych warunków.

Należy jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy, tak jak każde inne zobowiązanie, trzeba będzie kiedyś spłacić. Dlatego decyzja o zaciągnięciu takiego kredytu powinna zostać dokładnie przemyślana. Warto też poświęcić trochę czasu i poszukać banku oferującego kredyty gotówkowe na najatrakcyjniejszych warunkach.

Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych dla najczęściej zaciąganych zobowiązań, czyli: kwota kredytu 5 tys. złotych (powinna wystarczyć na zimowe szaleństwo) oraz okres spłaty 24 m-ce.

1.Getin Bank11,79%
2.Bank Pocztowy12,12%
3.ING Bank Śląski13,24%

Szczegółowe zestawienie ofert kredytów gotówkowych znajdziesz tutaj

Dla przyjętych parametrów najlepszą ofertę kredytów gotówkowych znajdziemy w Getin Banku, Banku Pocztowym oraz ING Banku Śląskim. Wszystkie trzy instytucje nie dość, że nie pobierają prowizji za udzielenie takich zobowiązań, to jeszcze mogą się pochwalić najniższą wartością RRSO „swoich” kredytów.

Na uwagę zasługują także oferty Banku Millennium i Meritum Banku, w przypadku których wysokość płaconej raty jest tylko o 4 złote wyższa od wysokości raty zwycięzcy naszego zestawienia - Getin Banku.

Kredyt gotówkowy to najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Niestety ta szybkość czasem nie popłaca. Pochopna decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powoduje niekiedy problemy z utrzymaniem należytej płynności finansowej.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.01.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018
Szukasz taniego kredytu gotówkowego na 5000 zł? Przy spłacie rozłożonej na 3 lata najmniej zapłacisz w Alior Banku. Wybierając Pożyczkę na Piątkę, nie zapłacisz żadnej prowizji, a miesięczna rata wyniesie tylko 149,85 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2018
Marża 1,65% przy prowizji 1,15% - to podstawowe warunki najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na 150 000 zł, dostępnego we wrześniu 2018 r. Z preferencyjnych warunków cenowych skorzystać mogą klienci Banku Pekao, którzy założą konto osobiste i dobiorą ubezpieczenie na życie.