25.01.2013, 09:29

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Ferie zimowe to doskonała okazja do zorganizowania sobie aktywnego wypoczynku. Wyjazdy w góry i zimowe szaleństwo na stokach nie tylko pozwoli naładować swoje „baterie”, ale także zapomnieć o problemach dnia codziennego. Niestety takie wyjazdy sporo kosztują i część osób nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu mogą być kredyty gotówkowe oferowane przez banki. Comperia.pl sprawdza, w której instytucji są obecnie najlepsze warunki takich zobowiązań.

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych sposobów na szybkie naprawienie domowych finansów. Duża dostępność oraz bardzo szeroka oferta tych produktów powoduje, że takie zobowiązanie może zaciągnąć praktycznie każdy. Oczywiście, wymagane jest stałe źródło dochodów oraz posiadanie zdolności kredytowej, ale poza tym nie trzeba spełniać wyśrubowanych warunków.

Należy jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy, tak jak każde inne zobowiązanie, trzeba będzie kiedyś spłacić. Dlatego decyzja o zaciągnięciu takiego kredytu powinna zostać dokładnie przemyślana. Warto też poświęcić trochę czasu i poszukać banku oferującego kredyty gotówkowe na najatrakcyjniejszych warunkach.

Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych dla najczęściej zaciąganych zobowiązań, czyli: kwota kredytu 5 tys. złotych (powinna wystarczyć na zimowe szaleństwo) oraz okres spłaty 24 m-ce.

1.Getin Bank11,79%
2.Bank Pocztowy12,12%
3.ING Bank Śląski13,24%

Szczegółowe zestawienie ofert kredytów gotówkowych znajdziesz tutaj

Dla przyjętych parametrów najlepszą ofertę kredytów gotówkowych znajdziemy w Getin Banku, Banku Pocztowym oraz ING Banku Śląskim. Wszystkie trzy instytucje nie dość, że nie pobierają prowizji za udzielenie takich zobowiązań, to jeszcze mogą się pochwalić najniższą wartością RRSO „swoich” kredytów.

Na uwagę zasługują także oferty Banku Millennium i Meritum Banku, w przypadku których wysokość płaconej raty jest tylko o 4 złote wyższa od wysokości raty zwycięzcy naszego zestawienia - Getin Banku.

Kredyt gotówkowy to najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Niestety ta szybkość czasem nie popłaca. Pochopna decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powoduje niekiedy problemy z utrzymaniem należytej płynności finansowej.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.01.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów dla firm: 50 000 zł na 12 miesięcy
Marża 0% i prowizja obniżona do 2,99% – to główne warunki cenowe najtańszego kredytu, z którego obecnie może skorzystać przedsiębiorca. Wystarczy spełnić proste warunki. Jakie? Sprawdzisz w najnowszym rankingu kredytów dla firm, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów gotówkowych w kwocie 85 000 zł: październik 2019 r.
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Sprawdziliśmy, w których bankach kredyty na większe kwoty są najtańsze. Pożyczając na dowolny cel 85 0000 zł na 84 miesiące, najniższą ratę uzyskasz w BNP Paribas.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2019
Najniższe RRSO kredytu hipotecznego na 300 000 zł ze spłatą rozłożoną na 20 lat to aktualnie 3,58% - wynika z wrześniowego podsumowania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2019
Aż cztery banki z czołówki wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych oferują pożyczkę z prowizją 0%. Na preferencyjne warunki spłaty nie mogą jednak liczyć wszyscy. Są ograniczenia.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2019
Potrzebujesz pożyczyć 300 000 zł na zakup mieszkania? Najmniej za kredyt hipoteczny zapłacisz w Banku BPS – ale pod kilkoma warunkami.