25.01.2013, 09:29

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Ferie zimowe to doskonała okazja do zorganizowania sobie aktywnego wypoczynku. Wyjazdy w góry i zimowe szaleństwo na stokach nie tylko pozwoli naładować swoje „baterie”, ale także zapomnieć o problemach dnia codziennego. Niestety takie wyjazdy sporo kosztują i część osób nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu mogą być kredyty gotówkowe oferowane przez banki. Comperia.pl sprawdza, w której instytucji są obecnie najlepsze warunki takich zobowiązań.

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych sposobów na szybkie naprawienie domowych finansów. Duża dostępność oraz bardzo szeroka oferta tych produktów powoduje, że takie zobowiązanie może zaciągnąć praktycznie każdy. Oczywiście, wymagane jest stałe źródło dochodów oraz posiadanie zdolności kredytowej, ale poza tym nie trzeba spełniać wyśrubowanych warunków.

Należy jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy, tak jak każde inne zobowiązanie, trzeba będzie kiedyś spłacić. Dlatego decyzja o zaciągnięciu takiego kredytu powinna zostać dokładnie przemyślana. Warto też poświęcić trochę czasu i poszukać banku oferującego kredyty gotówkowe na najatrakcyjniejszych warunkach.

Comperia.pl przedstawia ranking kredytów gotówkowych dla najczęściej zaciąganych zobowiązań, czyli: kwota kredytu 5 tys. złotych (powinna wystarczyć na zimowe szaleństwo) oraz okres spłaty 24 m-ce.

1.Getin Bank11,79%
2.Bank Pocztowy12,12%
3.ING Bank Śląski13,24%

Szczegółowe zestawienie ofert kredytów gotówkowych znajdziesz tutaj

Dla przyjętych parametrów najlepszą ofertę kredytów gotówkowych znajdziemy w Getin Banku, Banku Pocztowym oraz ING Banku Śląskim. Wszystkie trzy instytucje nie dość, że nie pobierają prowizji za udzielenie takich zobowiązań, to jeszcze mogą się pochwalić najniższą wartością RRSO „swoich” kredytów.

Na uwagę zasługują także oferty Banku Millennium i Meritum Banku, w przypadku których wysokość płaconej raty jest tylko o 4 złote wyższa od wysokości raty zwycięzcy naszego zestawienia - Getin Banku.

Kredyt gotówkowy to najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Niestety ta szybkość czasem nie popłaca. Pochopna decyzja o zaciągnięciu zobowiązania powoduje niekiedy problemy z utrzymaniem należytej płynności finansowej.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.01.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - luty 2019
Najniższa rata kredytu na 10 000 zł, zaciągniętego na 2 lata to tylko 450 zł miesięcznie. Pożyczkę można otrzymać bez ubezpieczenia, ale pod warunkiem, że posiadasz w banku oszczędności.
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2019
0% prowizji, marża 1,6% i brak obowiązkowego ubezpieczenia – to najlepsze warunki cenowe, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 260 tys. zł. Wystarczy posiadać zdolność kredytową i zgodzić się na przeniesienie konta wraz z przelewem wynagrodzenia do BGŻ BNP Paribas.
Ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2019
Tylko 155,58 zł miesięcznie może wynieść rata kredytu na 5000 zł przy 3-letnim okresie spłaty. Najkorzystniejszą cenę pożyczki zaproponował w styczniu Citi Handlowy. Ale tylko klientom z zasobniejszym portfelem.
Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2018
Marża 1,6%, 0 zł prowizji i brak wymogu wykupienia dodatkowych produktów - to najlepsze warunki kredytowe, na jakie mogą liczyć osoby potrzebujące pożyczyć 260 tys. zł na zakup mieszkania. Ostatni w tym roku ranking kredytów hipotecznych wygrał BGŻ BNP Paribas.
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.