25.04.2013, 08:46

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.3     / 10 (oddano 10 głosów)

Maj to nie tylko długo wyczekiwana wiosna, coraz częściej maj to miesiąc większych wydatków. Majówka, Komunia dziecka, zaliczka na obóz – wiele osób zadaje sobie pytanie, skąd pożyczyć pieniądze, by te atrakcje sfinansować? Wychodząc tym problemom naprzeciw, Comperia.pl przedstawia najlepsze kredyty gotówkowe.

Maj kojarzy się nie tylko z najdłuższym weekendem – to także sezon „komunijny”. Czas ten dla wielu osób wiąże się z większymi wydatkami, zarówno związanymi z organizacją przyjęcia czy zakupem odświętnego ubrania dla dziecka, jak też z kosztem prezentów, które w dzisiejszych czasach stały się nieodłącznym elementem celebrowania Pierwszej Komunii.

Jeśli do tego wszystkiego doliczyć plany spędzenia długiego majowego weekendu poza miejscem zamieszkania może się okazać, że budżet zaplanowany na ten miesiąc jest stanowczo zbyt mały…
Jednym z rozwiązań problemu jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego, który pozwoli sfinansować wszystkie majowe potrzeby, wygodnie rozkładający ich spłatę w czasie. Instytucje bankowe (i parabankowe!) prześcigają się w oferowaniu coraz nowych produktów. Jak wśród nich wybrać najlepszy?

Sprawdziliśmy, które kredyty gotówkowe mają obecnie najkorzystniejsze warunki. Do porównania założono, że kwota takiej pożyczki to 5 tys. zł., spłacane w ratach równych przez 12 miesięcy. Parametrem, którym należy kierować się przy wyborze kredytu jest RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), najlepiej obrazująca całkowite koszty kredytu.

1.eurobank12,8%
2.Getin Noble Bank13,16%
3.ING Bank Śląski13,24%

Obecnie najlepszą propozycję dla kredytobiorców ma eurobank. „Tani kredyt z kontem” w ofercie tego banku z RRSO wynoszącym 12,8 proc. może zostać rozłożony na miesięczne raty w kwocie 444,48 zł.

Drugą pozycję w zestawieniu zajmuje jedyna propozycja z prowizją (1,99 proc.) – kredyt gotówkowy Getin Noble Banku. Mimo dodatkowej opłaty za udzielenie kredytu jego RRSO wynosi 13,16 proc. co skutkuje ratą w wysokości 445,25 zł, czyli niewiele więcej niż w poprzedniej ofercie.

Na trzecim miejscu w rankingu kredytów gotówkowych plasuje się „Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego Bezpieczna Pożyczka Silver/Gold w ofercie 0% Prowizji” udzielana przez ING Bank Śląski. Jej miesięczna rata to 445,41 zł, przy RRSO równym 13,24 proc.

Następny w kolejności jest „Kredyt dla każdego”, czyli kolejna w rankingu oferta eurobanku. Mimo braku prowizji jej RRSO jest znacznie wyższe od poprzednich – wynosi aż 15,05 proc. Decydując się na tę pożyczkę, comiesięczna kwota do spłaty to 449,17 zł.

Zestawienie zamyka propozycja Alior Sync. Oferowana przez ten bank pożyczka gotówkowa, z ratą równą 450,11 zł miesięcznie, cechuje się RRSO w wysokości 15,5 proc., czyli o prawie 3 p. proc. wyższym niż kredyt zajmujący najlepszą lokatę w naszym rankingu.

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.04.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Gabriela Drzymalska
, ekspert Comperia.pl
151 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018
Szukasz taniego kredytu gotówkowego na 5000 zł? Przy spłacie rozłożonej na 3 lata najmniej zapłacisz w Alior Banku. Wybierając Pożyczkę na Piątkę, nie zapłacisz żadnej prowizji, a miesięczna rata wyniesie tylko 149,85 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2018
Marża 1,65% przy prowizji 1,15% - to podstawowe warunki najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na 150 000 zł, dostępnego we wrześniu 2018 r. Z preferencyjnych warunków cenowych skorzystać mogą klienci Banku Pekao, którzy założą konto osobiste i dobiorą ubezpieczenie na życie.