25.04.2013, 08:46

Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.3     / 10 (oddano 10 głosów)

Maj to nie tylko długo wyczekiwana wiosna, coraz częściej maj to miesiąc większych wydatków. Majówka, Komunia dziecka, zaliczka na obóz – wiele osób zadaje sobie pytanie, skąd pożyczyć pieniądze, by te atrakcje sfinansować? Wychodząc tym problemom naprzeciw, Comperia.pl przedstawia najlepsze kredyty gotówkowe.

Maj kojarzy się nie tylko z najdłuższym weekendem – to także sezon „komunijny”. Czas ten dla wielu osób wiąże się z większymi wydatkami, zarówno związanymi z organizacją przyjęcia czy zakupem odświętnego ubrania dla dziecka, jak też z kosztem prezentów, które w dzisiejszych czasach stały się nieodłącznym elementem celebrowania Pierwszej Komunii.

Jeśli do tego wszystkiego doliczyć plany spędzenia długiego majowego weekendu poza miejscem zamieszkania może się okazać, że budżet zaplanowany na ten miesiąc jest stanowczo zbyt mały…
Jednym z rozwiązań problemu jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego, który pozwoli sfinansować wszystkie majowe potrzeby, wygodnie rozkładający ich spłatę w czasie. Instytucje bankowe (i parabankowe!) prześcigają się w oferowaniu coraz nowych produktów. Jak wśród nich wybrać najlepszy?

Sprawdziliśmy, które kredyty gotówkowe mają obecnie najkorzystniejsze warunki. Do porównania założono, że kwota takiej pożyczki to 5 tys. zł., spłacane w ratach równych przez 12 miesięcy. Parametrem, którym należy kierować się przy wyborze kredytu jest RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), najlepiej obrazująca całkowite koszty kredytu.

1.eurobank12,8%
2.Getin Noble Bank13,16%
3.ING Bank Śląski13,24%

Obecnie najlepszą propozycję dla kredytobiorców ma eurobank. „Tani kredyt z kontem” w ofercie tego banku z RRSO wynoszącym 12,8 proc. może zostać rozłożony na miesięczne raty w kwocie 444,48 zł.

Drugą pozycję w zestawieniu zajmuje jedyna propozycja z prowizją (1,99 proc.) – kredyt gotówkowy Getin Noble Banku. Mimo dodatkowej opłaty za udzielenie kredytu jego RRSO wynosi 13,16 proc. co skutkuje ratą w wysokości 445,25 zł, czyli niewiele więcej niż w poprzedniej ofercie.

Na trzecim miejscu w rankingu kredytów gotówkowych plasuje się „Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego Bezpieczna Pożyczka Silver/Gold w ofercie 0% Prowizji” udzielana przez ING Bank Śląski. Jej miesięczna rata to 445,41 zł, przy RRSO równym 13,24 proc.

Następny w kolejności jest „Kredyt dla każdego”, czyli kolejna w rankingu oferta eurobanku. Mimo braku prowizji jej RRSO jest znacznie wyższe od poprzednich – wynosi aż 15,05 proc. Decydując się na tę pożyczkę, comiesięczna kwota do spłaty to 449,17 zł.

Zestawienie zamyka propozycja Alior Sync. Oferowana przez ten bank pożyczka gotówkowa, z ratą równą 450,11 zł miesięcznie, cechuje się RRSO w wysokości 15,5 proc., czyli o prawie 3 p. proc. wyższym niż kredyt zajmujący najlepszą lokatę w naszym rankingu.

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.04.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Gabriela Drzymalska
, ekspert Comperia.pl
151 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów dla firm: 50 000 zł na 12 miesięcy
Marża 0% i prowizja obniżona do 2,99% – to główne warunki cenowe najtańszego kredytu, z którego obecnie może skorzystać przedsiębiorca. Wystarczy spełnić proste warunki. Jakie? Sprawdzisz w najnowszym rankingu kredytów dla firm, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów gotówkowych w kwocie 85 000 zł: październik 2019 r.
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Sprawdziliśmy, w których bankach kredyty na większe kwoty są najtańsze. Pożyczając na dowolny cel 85 0000 zł na 84 miesiące, najniższą ratę uzyskasz w BNP Paribas.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2019
Najniższe RRSO kredytu hipotecznego na 300 000 zł ze spłatą rozłożoną na 20 lat to aktualnie 3,58% - wynika z wrześniowego podsumowania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2019
Aż cztery banki z czołówki wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych oferują pożyczkę z prowizją 0%. Na preferencyjne warunki spłaty nie mogą jednak liczyć wszyscy. Są ograniczenia.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2019
Potrzebujesz pożyczyć 300 000 zł na zakup mieszkania? Najmniej za kredyt hipoteczny zapłacisz w Banku BPS – ale pod kilkoma warunkami.