10.09.2015, 13:29

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2015
„Zarabiające pieniądze zawsze pod ręką” - któż z nas nie chciałby aby owe założenie funkcjonowało w jego prywatnym budżecie domowym. Nie odkryję żadnej tajemnicy jeśli powiem, że na rynku od dawna są oferowane produkty, które doskonale spełniają to zadanie. Mowa oczywiście o kontach oszczędnościowych oferowanych przez banki. Tylko które z nich jest najlepsze? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.

Konta oszczędnościowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do gromadzenia nadwyżek finansowych. Ich cechą charakterystyczną, w odróżnieniu od tradycyjnych lokat bankowych, jest to że środki na nich zdeponowane pozostają zawsze do dyspozycji klienta. Innymi słowy, może on je wypłacać w dowolnej chwili bez obawy o utratę dotychczas naliczonych odsetek. Jedyną sprawą, o której musi pamiętać jest to, że z kont oszczędnościowych zazwyczaj tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa. Każda kolejna niesie ze sobą konieczność opłacenia prowizji.

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi obecnie 1,60 proc. w skali roku. Tak niski odczyt tego parametru nie oznacza jednak, że na rynku nie można znaleźć bardziej atrakcyjnych rozwiązań oferujących nawet i 4 proc. Zresztą zobaczcie to na wykresie:

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych

 

A teraz zobaczmy w których konkretnie bankach można znaleźć najlepsze konta oszczędnościowe.

1.Getin Online / Getin Noble Bank4%
2.BOŚ4%
3.Orange Finanse3,5%

 

Najlepsze konta oszczędnościowe
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Wymagane konto
Getin Online / Getin Noble Bank
Konto oszczędnościowe (oferta dla aktywnych klientów)
4,00%
tak
BOŚ
Konto Więcej za Mniej
4,00%
tak
Orange Finanse
Konto oszczędnościowe
3,50%
tak
Bank SMART
SMART Procent
3,00%
tak
BIZ Bank
Rachunek oszczędnościowy BIZ
3,00%
nie
Idea Bank
Konto Zośka
3,00%
tak
Idea Bank
Konto Zyskowne
(dla aktywnego klienta)
3,00%
tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe (nowe środki)
3,00%
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe można znaleźć w BOŚ Banku oraz podmiotach z Grupy Getin Banku. Wszystkie oferują 4 proc. w skali roku. Stawkę na podium zamyka rachunek dostępny w Orange Finanse z oprocentowaniem równym 3,50 proc. Niestety każdy z wymienionych produktów wymaga od klienta założenia konta osobistego.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się rachunki oprocentowane na 3 proc. w skali roku oferowane przez Idea Bank, Bank SMART, Bank Millennium i BIZ Bank. Wśród nich tylko ten ostatni można założyć bez zakładania ROR. We wszystkich pozostałym taka operacja jest niestety obligatoryjna.

Oprocentowania wymienionych kont oszczędnościowych może śmiało konkurować z najlepszymi lokatami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wysoki poziom oprocentowania tych rachunków obowiązuje tylko przez pewien okres promocyjny - najczęściej przez 3 miesiące.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.09.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2019
3,5% przez pełny rok dla salda do 10 000 zł i 3,4% przez 4 miesiące dla salda do aż 400 000 zł – to najwyższe stawki oferowane obecnie na koncie oszczędnościowym. Z obu ofert można korzystać jednocześnie – w Getin Banku, liderze marcowego rankingu kont oszczędnościowych wg Comperia.pl.
Ranking kont bankowych: marzec 2019 r.
Bezwarunkowe 0 zł za konto, 0 zł za kartę po wykonaniu zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą miesięcznie, a do tego 150 zł premii i podwyższone do 2,5% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Co najmniej tyle korzyści mogą zyskać posiadacze eKonta osobistego w mBanku - rachunku, który zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kont bankowych, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kont osobistych - luty 2019
Nie chcesz spełniać dodatkowych warunków, żeby korzystać z konta i karty za 0 zł? Do wyboru masz 4 rachunki, których posiadacze nie poniosą opłat miesięcznych za prowadzenie ROR-u i korzystanie z karty bez względu na stan konta czy liczbę wykonanych płatności w danym miesiącu.
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2019
Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym można zarabiać aż 3,5% w skali roku, ale dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków. Najlepsze konto dostępne bez spełniania specjalnych wymogów oferuje z kolei niewiele mniej: 3,2%.
Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2019
Osoby, które szukają korzystnej promocji konta oszczędnościowego, mają aż 6 szans na ulokowanie oszczędności na min. 3%. Najwyższe oprocentowanie (aż 3,5% w skali roku) dostępne jest w Getin Banku i może obejmować kwoty nawet do 400 tys. zł.