13.08.2015, 12:38

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2015
Sierpień nie wydaje się być idealnym miesiącem do oszczędzania. Wakacyjne wojaże sprzyjają popuszczaniu finansowego pasa, a już za rogiem czają się wydatki na wyprawki szkolne dla dzieciaków. Jeśli jednak jesteś oszczędnościowym herosem i udało Ci się ostatnimi czasy zebrać (lub nie wydać) trochę wolnych środków, podpowiadam gdzie je najkorzystniej ulokować. Oto najnowszy ranking kont oszczędnościowych.

Nie ma co kryć - większość rachunków oszczędnościowych na rynku nie grzeszy oprocentowaniem. Dość powiedzieć, że średnio banki płacą ledwie 1,61 proc. w skali roku. I to brutto. „Na rękę” taki rynkowy średniak da jakieś 1,09 zł odsetek miesięcznie od każdego ulokowanego tysiąca złotych. To 1,61 proc. to i tak nieźle, bo jeszcze miesiąc temu średnio banki dawały 1,54 proc.

Najmniej hojny bank (albo po prostu najskąpszy) oferuje na koncie oszczędnościowym ledwie 0,1 proc. Ale w tym rankingu skupmy się na tych szczodrych instytucjach. A takie też się znajdą - na czele rankingu królują oferty aż na 4 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe na aż 4 proc. mają w swojej ofercie Getin Noble Bank (plus jego internetowa odnoga - GetinOnline) oraz Bank Ochrony Środowiska. Nie ma jednak nic za darmo, i trochę trzeba sobie na takie fajne warunki zapracować. Po pierwsze - założyć także konto osobiste. Po drugie - dostawać na to konto co miesiąc min. 1 tys. zł. I po trzecie, ale tylko w Getin Banku - wydawać kartą do rachunku osobistego przynajmniej 300 zł miesięcznie. Zarówno w Getin Banku, jak i w BOŚ Banku, najatrakcyjniejsze oprocentowanie dotyczy kwot do 10 tys. zł.

1.Getin Noble Bank, GetinOnline, Bank Ochrony Środowiska4%
2.Orange Finanse3,5%
3.BIZ Bank, Bank Millennium, Bank SMART, Idea Bank3%

Tuż za tronem dla najsowiciej wynagradzających banków znajdziemy Orange Finanse. Ten oferuje na rachunku oszczędnościowym 3,50 proc. Propozycję kieruje do posiadaczy kont osobistych. Oprocentowanie 3,50 proc. obowiązuje przez kwartał, dla kwot do 10 tys. zł.

W 4 bankach uda zarobić się natomiast 3 proc. w skali roku. Takie zyski są na wyciągnięcie ręki w: Banku Millennium, BIZ Banku, Banku SMART oraz Idea Banku. Ale uwaga - tutaj też można natknąć się na warunki, czy ograniczenie czasowe promocji. Właściwie standardem jest konieczność jednoczesnego posiadania rachunku osobistego. Ponadto Idea Bank wymaga odpowiednich wpływów na ROR oraz wydatków kartą doń (Konto Zyskowne) albo stosownego salda na koncie oszczędnościowych (Konto Zośka), a Bank Millennium wyłącznie nowych środków - czyli takich, które klient dostarczył do banku (dostał na konto, przelał z innego banku itp.) najwcześniej 12 lipca.

Ranking kont oszczędnościowych
Bank
Oferta
Oproc. brutto
Miesięczny zysk netto przy kwocie 10 tys. zł
Uwagi
Getin Bank, Getin Online
Konto Oszczędnościowe (oferta dla aktywnych klientów)
4,00%
27,00 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie oraz wydatków kartą min. 300 zł miesięcznie. Oprocentowanie 4% obowiązuje do 10 tys. zł.
Bank Ochrony Środowiska
Konto Więcej za mniej
4,00%
27,00 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie. Oprocentowanie 4% obowiązuje do 10 tys. zł.
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,50%
23,62 zł
Konieczność posiadania konta osobistego. Oprocentowanie promocyjne 3,5% przez 3 miesiące, obowiązuje do 10 tys. zł.
BIZ Bank
Rachunek oszczędnościowy BIZ
3,00%
20,25 zł
Wymóg założenia konta osobistego w BIZ Banku w przypadku wnioskowania o produkt poprzez stronę internetową i Infolinię. Zakładając rachunek w oddziale banku nie jest potrzebne posiadanie konta osobistego. Oprocentowanie obowiązuje do 50 tys. zł, do 17 sierpnia br.
Idea Bank
Konto Zyskowne (dla klienta aktywnego)
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie oraz wydatków kartą min. 100 zł miesięcznie. Oprocentowanie 3% obowiązuje do 10 tys. zł.
Idea Bank
Konto "Zośka"
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz odpowiedniego salda miesięcznego na koncie oszczędnościowym. Oprocentowanie 3% obowiązuje do 100 tys. zł.
Bank SMART
SMART Procent
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego. Oprocentowanie 3% dotyczy kwot do 50 tys. zł, obowiązuje do 17 sierpnia br. (choć zwykle bank przedłuża obowiązujące oprocentowanie co na kolejny miesiąc)
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe na nowe środki
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania osobistego Konta 360°. Oprocentowanie 3% tylko dla nowych środków (czyli ulokowanych w banku po 11 lipca br.). Obowiązuje przez 92 dni. Dotyczy kwot do 100 tys. zł. Promocja do 29 sierpnia br.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Pozostałe rachunki oszczędnościowe na rynku mają oprocentowanie niższe niż 3 proc. Wszystkie oferty znajdziesz w porównywarce kont oszczędnościowych

Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.08.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2018
Obecnie aż 8 kont oszczędnościowych oprocentowanych jest na co najmniej 3% w skali roku! W listopadzie pula najlepszych ofert poszerzyła się o Konto Idealnie Proste (Idea Bank), którego posiadacze mogą oszczędzać na 3,2% bez żadnych dodatkowych warunków.
Ranking kont firmowych z darmowym terminalem
Porównaliśmy oferty kont firmowych, dostępnych w pakiecie z darmowym terminalem płatniczym. Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i chcą zacząć przyjmować płatności kartą, mogą liczyć nawet na 18 miesięcy dzierżawy terminali za 0 zł. Oprócz tego mogą zgarnąć 200 zł premii, a po spełnieniu prostych warunków, będą korzystać z rachunku firmowego za 0 zł.
Ranking kont oszczędnościowych: 50 000 zł na 6 miesięcy
Nawet 507 zł odsetek od 50 000 zł można uzyskać w ciągu 6 miesięcy na rachunku oszczędnościowym. Na najwyższe zyski (2,5% w skali roku) mogą liczyć osoby, które wezmą udział w promocji banku Citi Handlowy i założą konto Citi Priority.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2018
Już nie pięć, a sześć banków oferuje na oprocentowanym rachunku co najmniej 3% w skali roku, z czego jeden z nich nalicza bonusowe odsetki dla kwot aż do 200 000 zł. Najwyższą stawką w październikowym rankingu kont oszczędnościowych wciąż pozostaje 3,5% gwarantowane przez pełny rok dla kwot do 10 000 zł.
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2018
Osoby, którym zależy na jak najwyższym oprocentowaniu oszczędności, wciąż mają szansę na zdeponowanie nawet 10 000 zł na 3,5%. Stawka, dostępna na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku, będzie obowiązywać przez pełny rok.