13.08.2015, 12:38

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2015
Sierpień nie wydaje się być idealnym miesiącem do oszczędzania. Wakacyjne wojaże sprzyjają popuszczaniu finansowego pasa, a już za rogiem czają się wydatki na wyprawki szkolne dla dzieciaków. Jeśli jednak jesteś oszczędnościowym herosem i udało Ci się ostatnimi czasy zebrać (lub nie wydać) trochę wolnych środków, podpowiadam gdzie je najkorzystniej ulokować. Oto najnowszy ranking kont oszczędnościowych.

Nie ma co kryć - większość rachunków oszczędnościowych na rynku nie grzeszy oprocentowaniem. Dość powiedzieć, że średnio banki płacą ledwie 1,61 proc. w skali roku. I to brutto. „Na rękę” taki rynkowy średniak da jakieś 1,09 zł odsetek miesięcznie od każdego ulokowanego tysiąca złotych. To 1,61 proc. to i tak nieźle, bo jeszcze miesiąc temu średnio banki dawały 1,54 proc.

Najmniej hojny bank (albo po prostu najskąpszy) oferuje na koncie oszczędnościowym ledwie 0,1 proc. Ale w tym rankingu skupmy się na tych szczodrych instytucjach. A takie też się znajdą - na czele rankingu królują oferty aż na 4 proc. w skali roku.

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe na aż 4 proc. mają w swojej ofercie Getin Noble Bank (plus jego internetowa odnoga - GetinOnline) oraz Bank Ochrony Środowiska. Nie ma jednak nic za darmo, i trochę trzeba sobie na takie fajne warunki zapracować. Po pierwsze - założyć także konto osobiste. Po drugie - dostawać na to konto co miesiąc min. 1 tys. zł. I po trzecie, ale tylko w Getin Banku - wydawać kartą do rachunku osobistego przynajmniej 300 zł miesięcznie. Zarówno w Getin Banku, jak i w BOŚ Banku, najatrakcyjniejsze oprocentowanie dotyczy kwot do 10 tys. zł.

1.Getin Noble Bank, GetinOnline, Bank Ochrony Środowiska4%
2.Orange Finanse3,5%
3.BIZ Bank, Bank Millennium, Bank SMART, Idea Bank3%

Tuż za tronem dla najsowiciej wynagradzających banków znajdziemy Orange Finanse. Ten oferuje na rachunku oszczędnościowym 3,50 proc. Propozycję kieruje do posiadaczy kont osobistych. Oprocentowanie 3,50 proc. obowiązuje przez kwartał, dla kwot do 10 tys. zł.

W 4 bankach uda zarobić się natomiast 3 proc. w skali roku. Takie zyski są na wyciągnięcie ręki w: Banku Millennium, BIZ Banku, Banku SMART oraz Idea Banku. Ale uwaga - tutaj też można natknąć się na warunki, czy ograniczenie czasowe promocji. Właściwie standardem jest konieczność jednoczesnego posiadania rachunku osobistego. Ponadto Idea Bank wymaga odpowiednich wpływów na ROR oraz wydatków kartą doń (Konto Zyskowne) albo stosownego salda na koncie oszczędnościowych (Konto Zośka), a Bank Millennium wyłącznie nowych środków - czyli takich, które klient dostarczył do banku (dostał na konto, przelał z innego banku itp.) najwcześniej 12 lipca.

Ranking kont oszczędnościowych
Bank
Oferta
Oproc. brutto
Miesięczny zysk netto przy kwocie 10 tys. zł
Uwagi
Getin Bank, Getin Online
Konto Oszczędnościowe (oferta dla aktywnych klientów)
4,00%
27,00 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie oraz wydatków kartą min. 300 zł miesięcznie. Oprocentowanie 4% obowiązuje do 10 tys. zł.
Bank Ochrony Środowiska
Konto Więcej za mniej
4,00%
27,00 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie. Oprocentowanie 4% obowiązuje do 10 tys. zł.
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,50%
23,62 zł
Konieczność posiadania konta osobistego. Oprocentowanie promocyjne 3,5% przez 3 miesiące, obowiązuje do 10 tys. zł.
BIZ Bank
Rachunek oszczędnościowy BIZ
3,00%
20,25 zł
Wymóg założenia konta osobistego w BIZ Banku w przypadku wnioskowania o produkt poprzez stronę internetową i Infolinię. Zakładając rachunek w oddziale banku nie jest potrzebne posiadanie konta osobistego. Oprocentowanie obowiązuje do 50 tys. zł, do 17 sierpnia br.
Idea Bank
Konto Zyskowne (dla klienta aktywnego)
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie oraz wydatków kartą min. 100 zł miesięcznie. Oprocentowanie 3% obowiązuje do 10 tys. zł.
Idea Bank
Konto "Zośka"
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz odpowiedniego salda miesięcznego na koncie oszczędnościowym. Oprocentowanie 3% obowiązuje do 100 tys. zł.
Bank SMART
SMART Procent
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego. Oprocentowanie 3% dotyczy kwot do 50 tys. zł, obowiązuje do 17 sierpnia br. (choć zwykle bank przedłuża obowiązujące oprocentowanie co na kolejny miesiąc)
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe na nowe środki
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania osobistego Konta 360°. Oprocentowanie 3% tylko dla nowych środków (czyli ulokowanych w banku po 11 lipca br.). Obowiązuje przez 92 dni. Dotyczy kwot do 100 tys. zł. Promocja do 29 sierpnia br.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Pozostałe rachunki oszczędnościowe na rynku mają oprocentowanie niższe niż 3 proc. Wszystkie oferty znajdziesz w porównywarce kont oszczędnościowych

Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.08.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2019
Z początkiem maja grono banków oferujących co najmniej 3% na koncie oszczędnościowym poszerzyło się o Credit Agricole. Podwyżka promocyjnej stawki nie wpłynęła jednak na pozycję dotychczasowego lidera rankingu. Najwyższą stawkę, kolejny miesiąc z rzędu, oferuje Getin Bank, nagradzający aktywnych klientów odsetkami rzędu 3,5% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2019
3,5% przez pełny rok dla salda do 10 000 zł i 3,4% przez 4 miesiące dla salda do aż 400 000 zł – to najwyższe stawki oferowane obecnie na koncie oszczędnościowym. Z obu ofert można korzystać jednocześnie – w Getin Banku, liderze marcowego rankingu kont oszczędnościowych wg Comperia.pl.
Ranking kont bankowych: marzec 2019 r.
Bezwarunkowe 0 zł za konto, 0 zł za kartę po wykonaniu zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą miesięcznie, a do tego 150 zł premii i podwyższone do 2,5% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Co najmniej tyle korzyści mogą zyskać posiadacze eKonta osobistego w mBanku - rachunku, który zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kont bankowych, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kont osobistych - luty 2019
Nie chcesz spełniać dodatkowych warunków, żeby korzystać z konta i karty za 0 zł? Do wyboru masz 4 rachunki, których posiadacze nie poniosą opłat miesięcznych za prowadzenie ROR-u i korzystanie z karty bez względu na stan konta czy liczbę wykonanych płatności w danym miesiącu.
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2019
Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym można zarabiać aż 3,5% w skali roku, ale dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków. Najlepsze konto dostępne bez spełniania specjalnych wymogów oferuje z kolei niewiele mniej: 3,2%.