25.02.2014, 08:10

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - luty 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - luty 2014
Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w grudniu 2013 roku na kontach oszczędnościowych i bieżących Polacy zgromadzili prawie 250 mld zł. Żeby te pieniądze jak najlepiej zarabiały, warto umieścić je na najwyżej oprocentowanych rachunkach. Comperia.pl podpowiada, który bank ma obecnie najlepszą ofertę takich produktów.

Od marca 2013 roku można było obserwować wycofywanie pieniędzy z lokat bankowych. Duża część tych środków została wpłacona na depozyty bieżące, w tym konta oszczędnościowe. W ten sposób wiele osób próbuje przeczekać okres niskich stóp procentowych. Właśnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała najnowszy ranking kont oszczędnościowych.

1.BNP Paribas3,5%
2.BGŻ Optima3,2%
3.Bank Millennium3,1%Zwycięzcą jest…
Najwyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego proponuje obecnie bank BNP Paribas. Konto WIĘCEJ oszczędnościowe przyniesie posiadaczowi zysk na poziomie 3,5 proc. w skali roku. Niestety, korzystnym oprocentowaniem objęte są jedynie środki do 15 tys. zł. Każda złotówka ponad tę kwotę oznacza odsetki w wysokości 2,25 proc. Kapitalizacja odsetek następuje każdego dnia roboczego. Z tak wysokiego oprocentowanie korzystać można jedynie przez 3 miesiące, a po ich upłynięciu wróci ono poziomu określonego w umowie rachunku.

Prowadzenie tego konta jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy przez Internet. Rachunek może założyć osoba, która jest klientem banku, czyli posiada w nim konto osobiste.

…po piętach mu depcze…
Na drugim miejscu uplasował się bank BGŻOptima. Oprocentowanie rachunku wynosi 3,2 proc. w skali roku dla środków do 40 tys. zł. Powyżej tej kwoty odsetki wyniosą 2,8 proc., chyba, że na koncie zostaną ulokowane oszczędności większe niż 100 tys. zł – w tym przypadku zysk z odsetek będzie na poziomie 3 proc.

Promocja obejmuje tylko nowe środki, czyli pieniądze wpłacone na konto w czasie jej trwania. Kończy się 17 marca 2014 roku. Obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów banku.

Posiadacz konta nie płaci ani złotówki za jego prowadzenie, darmowe są również wszystkie przelewy. Rachunek dostępny jest dla każdego, można go założyć w całości przez Internet, bez konieczności podpisywania papierowych dokumentów.

…a tuż za nimi…
Bank Millennium, czyli zdobywca 3. miejsca w rankingu, oferuje obecnie swoim klientom konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,1 proc. Tak wysokie odsetki przeznaczone są jedynie dla środków wpłaconych na rachunek w czasie trwania promocji, czyli do 1 marca. Nie ma przy tym znaczenia kwota, która zostanie na koncie zdeponowana – może to być złotówka, może milion złotych – oprocentowanie będzie takie samo i obowiązywać będzie przez 3 miesiące od wpłaty. Po tym czasie wróci do standardowej wysokości.

Darmowe jest prowadzenie konta i pierwszy przelew wewnętrzny, niezależnie od kanału, jakim zostanie dokonany. Kolejne przelewy kosztują 7,50 zł. Produkt przeznaczony jest dla osób, które posiadają lub otworzą konto osobiste w Banku Millennium.

TOP 5 kont oszczędnościowych, kwota oszczędności 5 tys. zł, okres oszczędzania 1 rok
Bank
Nazwa oferty
Koszty użytkowania
Oprocentowanie
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ oszczędnościowe
0 zł
3,50%
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta na nowe środki
0 zł
3,20%
Millennium
Konto Oszczędnościowe na nowe środki
0 zł
3,10%
Citi Handlowy
Konto SuperOszczędnościowe
360 zł
3,03%
FM Bank
Rachunek oszczędnościowy
0 zł
3,00%
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus
Deutsche Bank PBC
db Konto Oszczędnościowe 24h w pakiecie z Kontem dbNET
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2019
Z początkiem maja grono banków oferujących co najmniej 3% na koncie oszczędnościowym poszerzyło się o Credit Agricole. Podwyżka promocyjnej stawki nie wpłynęła jednak na pozycję dotychczasowego lidera rankingu. Najwyższą stawkę, kolejny miesiąc z rzędu, oferuje Getin Bank, nagradzający aktywnych klientów odsetkami rzędu 3,5% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2019
3,5% przez pełny rok dla salda do 10 000 zł i 3,4% przez 4 miesiące dla salda do aż 400 000 zł – to najwyższe stawki oferowane obecnie na koncie oszczędnościowym. Z obu ofert można korzystać jednocześnie – w Getin Banku, liderze marcowego rankingu kont oszczędnościowych wg Comperia.pl.
Ranking kont bankowych: marzec 2019 r.
Bezwarunkowe 0 zł za konto, 0 zł za kartę po wykonaniu zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą miesięcznie, a do tego 150 zł premii i podwyższone do 2,5% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Co najmniej tyle korzyści mogą zyskać posiadacze eKonta osobistego w mBanku - rachunku, który zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kont bankowych, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kont osobistych - luty 2019
Nie chcesz spełniać dodatkowych warunków, żeby korzystać z konta i karty za 0 zł? Do wyboru masz 4 rachunki, których posiadacze nie poniosą opłat miesięcznych za prowadzenie ROR-u i korzystanie z karty bez względu na stan konta czy liczbę wykonanych płatności w danym miesiącu.
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2019
Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym można zarabiać aż 3,5% w skali roku, ale dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków. Najlepsze konto dostępne bez spełniania specjalnych wymogów oferuje z kolei niewiele mniej: 3,2%.