25.02.2014, 08:10

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - luty 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - luty 2014
Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w grudniu 2013 roku na kontach oszczędnościowych i bieżących Polacy zgromadzili prawie 250 mld zł. Żeby te pieniądze jak najlepiej zarabiały, warto umieścić je na najwyżej oprocentowanych rachunkach. Comperia.pl podpowiada, który bank ma obecnie najlepszą ofertę takich produktów.

Od marca 2013 roku można było obserwować wycofywanie pieniędzy z lokat bankowych. Duża część tych środków została wpłacona na depozyty bieżące, w tym konta oszczędnościowe. W ten sposób wiele osób próbuje przeczekać okres niskich stóp procentowych. Właśnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała najnowszy ranking kont oszczędnościowych.

1.BNP Paribas3,5%
2.BGŻ Optima3,2%
3.Bank Millennium3,1%Zwycięzcą jest…
Najwyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego proponuje obecnie bank BNP Paribas. Konto WIĘCEJ oszczędnościowe przyniesie posiadaczowi zysk na poziomie 3,5 proc. w skali roku. Niestety, korzystnym oprocentowaniem objęte są jedynie środki do 15 tys. zł. Każda złotówka ponad tę kwotę oznacza odsetki w wysokości 2,25 proc. Kapitalizacja odsetek następuje każdego dnia roboczego. Z tak wysokiego oprocentowanie korzystać można jedynie przez 3 miesiące, a po ich upłynięciu wróci ono poziomu określonego w umowie rachunku.

Prowadzenie tego konta jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy przez Internet. Rachunek może założyć osoba, która jest klientem banku, czyli posiada w nim konto osobiste.

…po piętach mu depcze…
Na drugim miejscu uplasował się bank BGŻOptima. Oprocentowanie rachunku wynosi 3,2 proc. w skali roku dla środków do 40 tys. zł. Powyżej tej kwoty odsetki wyniosą 2,8 proc., chyba, że na koncie zostaną ulokowane oszczędności większe niż 100 tys. zł – w tym przypadku zysk z odsetek będzie na poziomie 3 proc.

Promocja obejmuje tylko nowe środki, czyli pieniądze wpłacone na konto w czasie jej trwania. Kończy się 17 marca 2014 roku. Obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów banku.

Posiadacz konta nie płaci ani złotówki za jego prowadzenie, darmowe są również wszystkie przelewy. Rachunek dostępny jest dla każdego, można go założyć w całości przez Internet, bez konieczności podpisywania papierowych dokumentów.

…a tuż za nimi…
Bank Millennium, czyli zdobywca 3. miejsca w rankingu, oferuje obecnie swoim klientom konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,1 proc. Tak wysokie odsetki przeznaczone są jedynie dla środków wpłaconych na rachunek w czasie trwania promocji, czyli do 1 marca. Nie ma przy tym znaczenia kwota, która zostanie na koncie zdeponowana – może to być złotówka, może milion złotych – oprocentowanie będzie takie samo i obowiązywać będzie przez 3 miesiące od wpłaty. Po tym czasie wróci do standardowej wysokości.

Darmowe jest prowadzenie konta i pierwszy przelew wewnętrzny, niezależnie od kanału, jakim zostanie dokonany. Kolejne przelewy kosztują 7,50 zł. Produkt przeznaczony jest dla osób, które posiadają lub otworzą konto osobiste w Banku Millennium.

TOP 5 kont oszczędnościowych, kwota oszczędności 5 tys. zł, okres oszczędzania 1 rok
Bank
Nazwa oferty
Koszty użytkowania
Oprocentowanie
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ oszczędnościowe
0 zł
3,50%
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta na nowe środki
0 zł
3,20%
Millennium
Konto Oszczędnościowe na nowe środki
0 zł
3,10%
Citi Handlowy
Konto SuperOszczędnościowe
360 zł
3,03%
FM Bank
Rachunek oszczędnościowy
0 zł
3,00%
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus
Deutsche Bank PBC
db Konto Oszczędnościowe 24h w pakiecie z Kontem dbNET
Meritum Bank
Konto Oszczędnościowe
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Marta Ośko
, ekspert Comperia.pl
295 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2019
Oprocentowanie kont oszczędnościowych sięga obecnie nawet 4% w skali roku. Tak wysoka – jak na aktualne realia rynkowe – stawka dostępna jest jednak tylko w promocji i po spełnieniu restrykcyjnych warunków.
Ranking kont osobistych - listopad 2019
Przy wyborze konta bankowego kierujesz się przede wszystkim ceną? Jeśli zależy ci na całkowicie darmowym rachunku, bez opłat miesięcznych za konto i kartę w standardzie, a przy tym chcesz wypłacać gotówkę z dowolnych bankomatów w Polsce bez ograniczeń, do wyboru masz tylko dwie oferty.
Ranking kont osobistych - wrzesień 2019
W 13 bankach możesz korzystać z konta za 0 zł bez żadnych warunków, w 6 nie zapłacisz za obsługę karty płatniczej, a w 5 zyskasz możliwość bezprowizyjnych wypłat z bankomatów w całej Polsce. Jednocześnie bezwarunkowe 0 zł za konto, kartę i wypłaty z krajowych bankomatów oferują jednak już tylko dwa banki.
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2019
Nie chcesz zamrażać swoich środków nawet na krótkoterminowej lokacie? Na koncie oszczędnościowym możesz zyskać dokładnie tyle samo odsetek – do 4% w skali roku. Są jednak warunki.
Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2019
W sierpniu najwyższe oprocentowanie, dostępne na koncie oszczędnościowym zrównało się z maksymalną stawką oferowaną na krótkoterminowych lokatach. W obu przypadkach można zyskać odsetki do 4% w skali roku.