07.07.2015, 17:06

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.8     / 10 (oddano 5 głosów)

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2015
Konto Oszczędnościowe to całkiem przyzwoita sprawa - pozwala zarabiać odsetki od swoich pieniędzy, a jednocześnie pozostawia pewną swobodę w dostępie do środków. Niestety, w obecnej sytuacji rynkowej słabym punktem tego planu jest oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, które wynosi ledwie 1,54 proc. Tym ważniejsze jest więc wyszukiwanie najlepszych okazji. Jak wynika z rankingu Comperia.pl, najatrakcyjniejsze konta oszczędnościowe znajdzie się aktualnie w Getin Banku i BOŚ Banku.

Na rynku kont oszczędnościowych, nie ma co kryć - kicha. Ich średnie oprocentowanie wynosi raptem 1,54 proc. brutto, co oznacza, że „na rękę” co miesiąc taki przeciętny rachunek wygeneruje raptem złotówkę zysku.

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych

 
Lokowanie środków na pierwszym z brzegu koncie oszczędnościowym z pewnością nie da więc kokosów. Rozwiązaniem godnym polecenia właśnie szczególnie w czasie tak mizernym oprocentowań jest więc porównywanie ofert i wyłuskiwanie tych najlepszych.

A takowe są obecnie dwie. To konta oszczędnościowe od Getin Banku i Banku Ochrony Środowiska. Oprocentowanie obu wynosi 4 proc. w skali roku. Trzeba się jednak o tak wysokie odsetki postarać - tzn. posiadać jednocześnie rachunek osobisty (ROR) z wpływami miesięcznymi na poziomie min. 1 tys. zł. Dodatkowo, Getin Bank wymaga jeszcze dokonania kartą transakcji bezgotówkowych na przynajmniej 300 zł miesięcznie.

Getin Bank daje gwarancję, że nie obniży oprocentowania do końca 2016 r.

1.Getin Bank, BOŚ Bank4%
2.Orange Finanse3,5%
3.Idea Bank, BGŻOptima, Bank Millennium, Bank SMART3%

Godną uwagi ofertą jest z pewnością także Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse. Jego oprocentowanie wynosi 3,50 proc. w skali roku. Te warunki zarezerwowane są jednak wyłącznie dla klientów, którzy otworzą rachunek osobisty, i obowiązują przez 3 miesiące od dnia otwarcia.

5 kont oszczędnościowych z 4 banków musiało zmieścić się na najniższym stopniu podium rankingu. Do zajęcia tegoż miejsca wystarczyło oferowanie oprocentowania 3 proc. w skali roku, i tyle właśnie można zarobić: w Idea Banku na Koncie Zyskownym oraz Koncie Zośka, w Banku SMART na koncie SMART Procent, w Banku Millennium na Koncie Oszczędnościowym oraz w BGŻOptima na Koncie BGŻOptima.

Z wymienionych banków tylko BGŻOptima nie wymaga od klienta posiadania u siebie konta osobistego (zapewne tylko dlatego, że po prostu nie ma takowego w ofercie). Co więcej, Idea Bank wymaga jeszcze odpowiedniego zasilania rachunku osobistego lub oszczędnościowego. Z kolei Bank Millennium i BGŻOptima po preferencyjnej stawce oprocentowują wyłącznie tzw. nowe środki, czyli takie, które do banku wpłynęły dopiero stosunkowo niedawno.

Słowem - zwykle czegoś potrzebuje, coś jest potrzebne. Trzeba mocno prężyć muskuły, żeby 3 albo 4 proc. na koncie oszczędnościowym zdobyć. I to często tylko przez kilka miesięcy.

Ranking kont oszczędnościowych
Bank
Oferta
Oproc. brutto
Miesięczny zysk netto przy kwocie 10 tys. zł
Uwagi
Getin Bank
Konto Oszczędnościowe (oferta dla aktywnych klientów)
4,00%
27,00 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie oraz wydatków kartą min. 300 zł miesięcznie. Oprocentowanie 4% obowiązuje do 10 tys. zł.
Bank Ochrony Środowiska
Konto Więcej za mniej
4,00%
27,00 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie. Oprocentowanie 4% obowiązuje do 10 tys. zł.
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,50%
23,62 zł
Konieczność posiadania konta osobistego. Oprocentowanie promocyjne 3,5% przez 3 miesiące, obowiązuje do 10 tys. zł.
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta dla nowych środków
3,00%
20,25 zł
Oprocentowanie 3% tylko dla nowych środków (czyli ulokowanych w banku po 27 maja br.). Obowiązuje do 28 lipca br. Dotyczy kwot do 100 tys. zł.
Idea Bank
Konto Zyskowne (dla klienta aktywnego)
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz wpływów nań min. 1 tys. zł miesięcznie oraz wydatków kartą min. 100 zł miesięcznie. Oprocentowanie 3% obowiązuje do 10 tys. zł.
Idea Bank
Konto "Zośka"
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego oraz odpowiedniego salda miesięcznego na koncie oszczędnościowym. Oprocentowanie 3% obowiązuje do 100 tys. zł.
Bank SMART
SMART Procent
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania konta osobistego. Oprocentowanie 3% dotyczy kwot do 50 tys. zł, obowiązuje do 17 lipca br. (choć zwykle bank przedłuża obowiązujące oprocentowanie co na kolejny miesiąc)
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe na nowe środki
3,00%
20,25 zł
Konieczność posiadania osobistego Konta 360°. Oprocentowanie 3% tylko dla nowych środków (czyli ulokowanych w banku po 30 maja br.). Obowiązuje przez 92 dni. Dotyczy kwot do 100 tys. zł. Promocja do 11 lipca br.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.07.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont osobistych - czerwiec 2019
Nie chcesz płacić za konto i kartę debetową? Możesz spełniać dodatkowe warunki, stawiane przez banki, albo wybrać jedno z czterech konta za prawdziwe 0 zł. Sprawdź, w których bankach możesz liczyć na darmowy rachunek osobisty.
Ranking kont osobistych - maj 2019
Konto i karta za 0 zł? To możliwe – i to w aż czterech bankach.
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2019
Z początkiem maja grono banków oferujących co najmniej 3% na koncie oszczędnościowym poszerzyło się o Credit Agricole. Podwyżka promocyjnej stawki nie wpłynęła jednak na pozycję dotychczasowego lidera rankingu. Najwyższą stawkę, kolejny miesiąc z rzędu, oferuje Getin Bank, nagradzający aktywnych klientów odsetkami rzędu 3,5% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2019
3,5% przez pełny rok dla salda do 10 000 zł i 3,4% przez 4 miesiące dla salda do aż 400 000 zł – to najwyższe stawki oferowane obecnie na koncie oszczędnościowym. Z obu ofert można korzystać jednocześnie – w Getin Banku, liderze marcowego rankingu kont oszczędnościowych wg Comperia.pl.
Ranking kont bankowych: marzec 2019 r.
Bezwarunkowe 0 zł za konto, 0 zł za kartę po wykonaniu zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą miesięcznie, a do tego 150 zł premii i podwyższone do 2,5% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Co najmniej tyle korzyści mogą zyskać posiadacze eKonta osobistego w mBanku - rachunku, który zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kont bankowych, przygotowanym przez Comperia.pl.