08.09.2014, 10:55

Co w bankach piszczy, czyli cotygodniowy przegląd newsów

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Co w bankach piszczy, czyli cotygodniowy przegląd newsów
Oto kolejny z naszego cyklu artykułów. Comperia.pl prześwietla w nim oferty banków i prezentuje najciekawsze nowości na rynku produktów finansowych.

Rozpoczął się rok szkolny - wraz z nim w PKO BP wystartował pilotaż Karty Szkolnej. Nowe rozwiązanie, testowane w kilku szkołach ponadpodstawowych, łączy funkcję karty dostępowej do budynku szkoły z funkcją karty płatniczej. Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego - szkoły nie ponoszą kosztów wdrożenia systemu czy wydania kart. Ich użytkownicy nie będą też płacić za korzystanie z produktu.

W Citi Handlowym na klientów czeka „Prezent od Citigold” w ramach Programu Przywilejów A La Carte. Tym razem są to zniżki na zakup wina - w sklepie stacjonarnym dobrewina.pl lub przez Internet na kupdobrewina.pl. Płacąc tam kartą kredytową Citi Handlowego lub przelewem z konta w tym banku, można otrzymać 20 proc. zniżki lub 30 proc. przy zamówieniu co najmniej 12 butelek, nie objętych innymi promocjami. By skorzystać z promocji, wystarczy w czasie zakupów podać specjalny kod uzyskany od Opiekuna Citigold.

Pomnażaj środki…

Do 9 września w neoBanku trwa promocja internetowej lokaty powitalnej - energoLOKATA Wrześniowa Czwórka. Nowi klienci Oddziału onLINE tego banku będą mogli znaleźć ją udostępnioną w systemie bankowości internetowej. Depozyt oferowany jest na trzy miesiące, z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku.

BGŻOptima proponuje natomiast nową ofertę „Funduszu z 7% lokatą”. Klienci mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie trzymiesięcznego depozytu (aż 7 proc. w skali roku), jeśli zdecydują się skorzystać z ofert do 31 października. W tym okresie powinni zdeponować na lokacie co najmniej 1000 zł, a w ciągu kolejnych 5 dni zakupić jednostki uczestnictwa w jednym z 9 subfunduszy Aviva Investors FIO na kwotę przynajmniej dwukrotności środków złożonych na lokacie. Promocyjne odsetki zostaną naliczone jeśli klient utrzyma jednostki uczestnictwa przez cały okres trwania lokaty - w przeciwnym wypadku oprocentowanie wyniesie 2,5 proc.

…i wydawaj

Aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego została poszerzona o nową funkcję - klienci mogą teraz dokonywać tym kanałem przelewów walutowych, nie tylko standardowych, ale też tzw. europejskich. Cechuje je niższy koszt i krótszy czas realizacji, mogą jednak być zlecane tylko w euro i do państw członkowskich UE oraz Szwajcarii.

Bank BPH rozpoczął zaś promocję kredytu gotówkowego pod hasłem „Wróć do mnie”. Warunkiem skorzystania z niej jest podpisanie do końca listopada umowy na co najmniej 36 miesięcy, a następnie spłacanie zobowiązania zgodnie z harmonogramem. Po 12 miesiącach regularnych spłat, klient otrzyma zwrot najniższej spłaconej do tego momentu raty, po kolejnych 12 miesiącach zwrot kolejnej. Oferta kierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów, wyłączone są z niej jedynie osoby, które brały udział w pierwszej edycji promocji.

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.09.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Gabriela Drzymalska
, ekspert Comperia.pl
151 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Co wpływa na naszą zdolność kredytową . 26.2.2016 13:26 przez:
Brajan

forum o kredytach

Forum o lokatach
Co wybrać dla dziecka polisę czy lokatę? 22.5.2014 11:30 przez:
Zuzulaw

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Co w wypadku stłuczki z OC? 21.4.2016 15:50 przez:
Frąc
Co wpływa na wysokość składki OC? 29.10.2015 8:44 przez:
arturr2

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
klient reklamuje usługę i nie placi, co wtedy? 15.5.2015 9:36 przez:
Dalian

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Telepolis - czy korzystacie? 15.5.2016 18:46 przez:
Ela34

forum gsm