2010-02-09 15:19:34

Doradca finansowy czy doradca bankowy? Zależy, co chcesz kupić!

Coraz więcej produktów bankowych możesz kupić u doradcy finansowego. Już nie tylko kredyt hipoteczny, ale też kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy. Powstaje pytanie, gdzie udać się po poradę? Kto lepiej pomoże-doradca finansowy czy doradca bankowy? Odpowiedź zależy od tego, co chcesz kupić!
Kredyt hipoteczny? Koniecznie odwiedź doradcę…
 
Najtrudniej jest wybrać najlepszy kredyt hipoteczny. To wynika z konstrukcji samego produktu, który - co tu dużo mówić - jest skomplikowany. A do tego, jest to poważne zobowiązanie finansowe z uwagi na wysokość pożyczanych od banku kwot - średnia kwota kredytu w Polsce to około 200 tys. zł!
 
Jeśli wiec szukasz najlepszego kredytu hipotecznego, to powinieneś odwiedzić dobrego doradcę finansowego, który w swoim portfelu posiada jak najwięcej banków do wyboru. W tym przypadku doradca bankowy ma tę wadę, że może Ci doradzić i sprzedać tylko kredyt swojego banku. Aby więc złożyć równolegle trzy wnioski o kredyt mieszkaniowy, musiałbyś udać się do 3 różnych banków.
Pamiętaj jednak, by na spotkanie z doradcą finansowym u pośrednika albo w banku iść dobrze przygotowanym. Powinieneś po prostu wiedzieć o co pytać doradcę oraz rozumieć o czym doradca bankowy czy finansowy będzie do Ciebie mówić. Na szczęście Comperia może Cię doskonale przygotować do takiego spotkania z doradcą finansowym lub doradcą bankowym - koniecznie więc odwiedź naszą porównywarkę, zanim udasz się po kredyt do jakiegokolwiek instytucji!
 
 
Nowe produkty w ofercie
 
Co zrobić jednak, jeśli szukasz innych produktów bankowych, takich jak kredyt gotówkowy czy samochodowy, albo kredyt dla firmy? Do tej pory sprzedaż i doradztwo w zakresie tych produktów było domeną małych, lokalnych firm doradztwa finansowego. Kryzys finansowy zmienił jednak tę sytuację i obecnie coraz więcej dużych pośredników finansowych posiada w ofercie kredyt gotówkowy czy samochodowy. Jednak nie ma się co oszukiwać - duże firmy zajmujące się doradztwem zarabiają najwięcej na hipotekach i to na tym produkcie koncentrują swoje wysiłki. Nie wierzymy w dobre doradztwo w tych firmach w zakresie produktów wspomnianych powyżej.
Niemniej jednak dobry doradca finansowy, nawet jeśli nie posiada w swojej ofercie kredytu gotówkowego czy samochodowego powinien doradzić Ci na co zwrócić uwagę szukając takiego produktu. Poza tym nasza porównywarka i nasze centrum wiedzy oczywiście służy Ci jak zawsze, 24 godziny na dobę, swoją pomocą. Dlatego, jeśli szukasz najlepszego kredytu gotówkowego lub samochodowego znajdź najpierw najlepsze oferty na naszej porównywarce, a później zostaw dane kontaktowe i czekaj na kontakt ze strony banku.
 
Warto zostać doradcą finansowym?
 
Konta i karty - tylko w banku lub przez Internet!
 
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kont bankowych i kart kredytowych. Szybciej i sprawniej porównasz konta na Comperii, a następnie… założysz je online. Coraz częściej banki dają możliwość założenia konta bankowego przez Internet. Podobnie jest z kartami kredytowymi.
 
A co z inwestycjami?
 
Jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze na lokacie bankowej to tutaj sprawa jest prosta. Porównujesz najlepsze lokaty bankowe i wybierasz bank. Niektóre lokaty możesz założyć nawet online, bez wychodzenia z domu i bez konieczności posiadania konta w danym banku. Doradca finansowy nie jest Ci potrzebny.
 
Inna sprawa jeśli szukasz bardziej wyrafinowanych lub bardziej ryzykownych form inwestycji. Pomoc doradcy finansowego, czy dobrego doradcy bankowego jest w takiej sytuacji niezbędna. Oczywiście doradca finansowy będzie mógł, jak zwykle, zaproponować więcej rozwiązań, które posiada w swoim portfelu. Jednak akurat w kwestii inwestycji np. w akcje, obligacje czy fundusze inwestycyjne, doradca bankowy nie stoi na straconej pozycji. Banki posiadają przecież biura maklerskie, aktywnie handlują obligacjami, nawiązują współpracę z towarzystwami inwestycyjnymi i ubezpieczeniowymi i w ten sposób doradca bankowy może Ci zaproponować różnorodne fundusze i plany inwestycyjne oraz ubezpieczenia.
 
Decyzja o tym więc, czy udać się do doradcy finansowego czy bankowego zależy od tego, co chcesz kupić. Niezależnie jednak od Twojego wyboru zawsze przed spotkaniem z doradcą odwiedź naszą porównywarkę finansową!
 
Comperia.pl
2010-02-09
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne