Złoty czy waluta

Porównaj wysokość rat i koszty kredytu w zależności od waluty, w jakiej się zadłużasz. Sprawdź, który kredyt i przy jakich parametrach jest bardziej opłacalny.  

Kwota kredytu
PLN
Okres
miesięcy
Rodzaj rat
 
Oprocentowanie kredytu w PLN
%
Waluta
Oprocentowanie kredytu w wybranej walucie
%
Średni kurs kupna danej waluty
 
Średni kurs sprzedaży danej waluty
 

W jakiej walucie zaciągnąć kredyt? Złoty czy waluta?

Zastanawiasz się, w jakiej walucie zaciągnąć kredyt? Czy zdecydować się na kredyt w złotych, czy może bardziej opłacalny będzie kredyt walutowy? W decyzji powinien pomóc kalkulator kredytowy.

Wpisz kwotę i długość okresu spłaty kredytu, wybierz rodzaj rat, podaj oprocentowanie kredytu w złotych. Następnie wybierz walutę kredytu, z którym chcesz skonfrontować zobowiązanie w złotych. Uzupełnij oprocentowanie kredytu walutowego, kurs po którym nastąpi wypłata kredytu, oraz średni kurs spłaty. Po kliknięciu przycisku "oblicz" dowiesz się, ile wynosi rata kredytu w złotych a ile w walucie, sumę odsetek obu kredytów, oraz informację, przy jakim kursie raty obu zobowiązań zrównają się ze sobą.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ostrożnie z walutami, bo inwestycja w nich wyrażona może przynieść straty
Większa znajomość rynku finansowego oraz chęć dywersyfikacji oszczędności sprawiły, że część inwestorów łaskawszym okiem patrzy na inwestycje zagraniczne. I nie chodzi tylko o wyszukiwanie atrakcyjnych okazji inwestycyjnych, ale także zakup wybranych aktywów bezpośrednio za walutę. Trzeba jednak wiedzieć, że inwestowanie bezpośrednio w walutach jest obarczone dużym ryzykiem i czasem, pomimo osiągnięcia dodatniej stopy zwrotu, może przynieść stratę. Dlaczego tak się dzieje?
Czy kredyty hipoteczne w walutach obcych są jeszcze dostępne?
Zaledwie 3 lata temu ponad 75 proc. kredytów hipotecznych było udzielanych we franku szwajcarskim. Dziś taki sam procent klientów zaciąga zobowiązania w złotym. Comperia.pl sprawdza, gdzie można się jeszcze ubiegać o kredyt w walucie obcej.
Koniec z walutami, czyli najnowszy ranking kredytów hipotecznych.
Zawirowania w światowej gospodarce oraz ogólna niechęć do ponoszenia nadmiernego ryzyka spowodowały, że polskie banki systematycznie rezygnują z udzielania kredytów hipotecznych wyrażonych w walutach obcych. W minionym roku na pierwszy ogień poszedł frank szwajcarski, a w tym roku taka sytuacja zaczyna dotykać euro.
Zarabiaj na walutach w mBanku
Tylko do końca listopada br. w mBanku trwają zapisy na nowy produkt strukturyzowany o nazwie „Czas Złotówki II”, którego zysk jest uzależniony od zachowania się kursu walutowego EUR/PLN w najbliższych 6 miesiącach.
Zarabiaj na walutach z Nordea Polska TUnŻ S.A.
Do 10 listopada 2011 roku klienci Nordea Polska TUnŻ S.A. oraz Nordea Bank Polska S.A. mogą wziąć udział w subskrypcji nowego produktu strukturyzowanego o wiele mówiącej nazwie Nordea Gwarant-Mocny Kwartet.
Lub sprawdź najlepsze kredyty samochodowe:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt samochodowy
488.36 PLN
1.99 %
8.31 %
Inbank - Kredyt samochodowy

Najnowsze porady