Złoty czy waluta - w jakiej walucie brać kredyt

Porównaj wysokość rat i koszty kredytu w zależności od waluty, w jakiej się zadłużasz. Sprawdź, który kredyt i przy jakich parametrach jest bardziej opłacalny.   

Kwota kredytu
PLN
Okres
miesięcy
Rodzaj rat
 
Oprocentowanie kredytu w PLN
%
Waluta
Oprocentowanie kredytu w wybranej walucie
%
Średni kurs kupna danej waluty
 
Średni kurs sprzedaży danej waluty
 

W jakiej walucie zaciągnąć kredyt?

Złoty czy waluta - w jakiej walucie brać kredyt? To pytanie zadaje sobie większość potencjalnych kredytobiorców. Co prawda kredyty walutowe coraz częściej są produktem tylko dla wybranych, ale wielu z nas myśli o refinansowaniu już zaciągniętych zobowiązań.

Dzięki kalkulatorowi na Comperia.pl możesz porównać wysokość rat i koszty kredytu, w zależności od waluty, w jakiej się zadłużasz. Wystarczy wpisać kwotę pożyczki, okres kredytowania, oprocentowanie zobowiązania w złotych i w walucie oraz średni kurs kupna i sprzedaży danej waluty. W ten sposób dowiemy się, jaka będzie wysokość raty kredytu w złotych i w walucie, suma odsetek dla obu zobowiązań. Poznamy również wysokość kursu, przy którym wysokość raty w PLN zrówna się z ratą w walucie.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Refinansowanie kredytu hipotecznego - jak i po co to robić?
Jeśli raty Twojego kredytu hipotecznego są w Twoim mniemaniu zbyt wysokie, możesz przenieść swoje zadłużenie do innego banku. Taka operacja nazywana jest refinansowaniem kredytu. Jak się do niej zabrać?
Od czego zależy oprocentowanie kredytów samochodowych?
Planujesz zakup nowego samochodu i szukasz najkorzystniejszego kredytu? W takiej sytuacji warto wiedzieć, od czego zależy wysokość oprocentowania tego typu pożyczek. Czy klient ma jakikolwiek wpływ na wartość tego parametru? Czy może jego wysokość negocjować z bankiem? Comperia.pl podpowiada.
Od czego zależy marża mojego kredytu hipotecznego? Cz.2
Co wpływa na wysokość marży kredytu hipotecznego? Dlaczego jeśli mają atrakcyjne warunki zobowiązania, a inni dużo gorsze? Jak obniżyć swoją marżę kredytową? Wszystko klaruje porównywarka finansowa Comperia.pl.
Od czego zależy marża mojego kredytu hipotecznego? Cz.1
Dlaczego banki jednym osobom proponują oferują niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, a innym wyższe? Jak zawalczyć o niską marżę kredytową? Od czego zależy jej wysokość? Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl odpowiadają na te pytania.
Ranking na najlepszy kredyt hipoteczny!
Na początku kwietnia najlepszą ofertę kredytów hipotecznych przedstawia bank BGŻ, który zdeklasował rywali. Bank tym samym potwierdza, że ostatnia natężona kampania reklamowa to nie tylko puste słowa, ale rzeczywiście solidna i konkurencyjna oferta. Kto jeszcze zajął miejsce na podium?
Lub sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe::
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
 
db Kredyt Gotówkowy - tylko dla nowych klientów
430,31 zł
0%
6,16%
Deutsche Bank Polska - db Kredyt Gotówkowy - tylko dla nowych klientów
Pożyczka gotówkowa z konsolidacją zaangażowań z obcych banków
437,23 zł
0%
9,37%
ING Bank Śląski - Pożyczka gotówkowa z konsolidacją zaangażowań z obcych banków
Pożyczka Konsolidacyjna - dla nowych klientów banku
437,23 zł
0%
9,37%
Millennium - Pożyczka Konsolidacyjna - dla nowych klientów banku