W jakiej walucie kredyt

Porównaj wysokość rat i koszty kredytu w zależności od waluty, w jakiej się zadłużasz. Sprawdź, który kredyt i przy jakich parametrach jest bardziej opłacalny.

Kwota kredytu
PLN
Okres
lat
Rodzaj rat
 
Oprocentowanie kredytu w PLN
%
Waluta
Oprocentowanie kredytu w wybranej walucie
%
Średni kurs kupna danej waluty
 
Średni kurs sprzedaży danej waluty
 

Złoty? Waluta? Co wybrać?

Kredyty hipoteczne w większości przypadków zaciągane są w walucie krajowej - złotówce. Nie znaczy to jednak, że kredyty w innych walutach nie są dostępne – wciąż można znaleźć je w ofertach niektórych banków.

Mając możliwość otrzymania kredytu walutowego, w euro, funtach czy dolarach, na początku warto policzyć jak wyglądają jego koszty w porównaniu z kosztami finansowania w innych walutach lub w złotówkach. Taką analizę znacznie ułatwi nasz kalkulator, dzięki któremu decyzja o tym, w jakiej walucie wybrać kredyt będzie dużo łatwiejsza.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
W jakiej walucie kredyt hipoteczny? Dobrze się zastanów
Kredyt hipoteczny w złotych czy w obcej walucie – przed tym dylematem stoi każdy kupujący mieszkanie za pomocą kredytu hipotecznego. Na szczęście rynek kredytowy po ostatnim burzliwym okresie umożliwia jeszcze taki wybór - kredytu walutowe są droższe, ale wciąż dostępne. W jakiej walucie wybrać więc kredyt hipoteczny? Warto dobrze się zastanowić.
Złotowy czy walutowy - w jakiej walucie brać kredyt hipoteczny
Przed takim dylematem staje każdy potencjalny kredytobiorca. Kredyty walutowe kuszą niższym oprocentowaniem, ale narażone są na ryzyko kursowe. Kredyt złotowy jest droższy, ale jego posiadacze nie muszą nerwowo śledzić tabel kursowych w bankach. Który kredyt jest najbezpieczniejszy?
Ranking kredytów hipotecznych: W jakiej walucie brać kredyt
Perspektywa wejścia Polski do strefy euro może sprzyjać posiadaczom kredytów w euro. Im bliżej do akcesji, tym ryzyko kursowe ma szanse maleć, ale zawsze istnieje. Najbezpieczniejsze są kredyty złotowe, choć nadal droższe od walutowych. Ale i one narażone są na ryzyko stopy procentowej.
W jakiej walucie wziąć kredyt samochodowy
Oferty kredytów samochodowych w walutach obcych kuszą niższym oprocentowaniem. Narażone są jednak na ryzyko kursowe. Kredyt w złotych czy walucie obcej - co wybrać?
Rozsądni Polacy w akcji, czyli najbardziej poszukiwane lokaty bankowe
Zbadaliśmy preferencje użytkowników porównywarki finansowej Comperia.pl dotyczące lokat bankowych. Nie wiesz, co wybrać? W jakiej walucie lub na jaki okres ulokować pieniądze? Przekonaj się, jakie są najbardziej poszukiwane lokaty bankowe oraz zobacz, które z nich są warte Twych pieniędzy!
Lub sprawdź najlepsze kredyty hipoteczne:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Ekologiczny kredyt hipoteczny
1369 PLN
2.00 %
3.88 %
BOŚ - Ekologiczny kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA
1384.24 PLN
1.90 %
3.96 %
Bank BPS - Kredyt hipoteczny Mój Dom - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1418.44 PLN
1.99 %
4.18 %
Bank Pekao - Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna