Raporty, rankingi, poradniki


Ranking pożyczek pozabankowych. Jak wypadają na tle ofert banków?
2015-07-30
Szybko, przez Internet, bez zbędnych formalności. Niebankowe firmy pożyczkowe rosną w siłę, kusząc m.in. darmowymi pożyczkami. Ranking przygotowany przez Comperia.pl to potwierdza – ponad połowa przebadanych firm oferuje pożyczki naprawdę za 0 zł. Które to, i gdzie jest haczyk (no bo gdzieś chyba musi być)? Czy faktycznie w bankach jest taniej?
www.comperia.pl
Franki, ciągle tylko te franki. A o eurowicza i złotówkowicza kto zadba?
2015-07-22
Kredyty we frankach szwajcarskich są jednym z wiodących tematów politycznych. Rozczarowanie takim rozgłosem wyrażają osoby zadłużone w euro czy złotówkach. „Nam też umórzcie część zadłużenia” - komentują ostatnią propozycję PO.
www.comperia.pl
Bezpiecznie oszczędzać można nie tylko na lokatach
2015-07-15
Posiadacze oszczędności stale borykają się z jednym i tym samym problemem, czyli takim ich ulokowaniem, aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo oraz uzyskać względnie atrakcyjny zarobek. Czy połączenie obydwu tych parametrów jest w ogóle możliwe do zrealizowania? Jeśli tak, to jakie instrumenty najlepiej sprawdzą się w tej roli? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.
www.comperia.pl
Stopy bez zmian, ale…
2015-07-08
Na zakończonym przed chwilą posiedzeniu, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Decyzja ta sprawia, że podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego (stopa referencyjna) będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
W te wakacje zginie ponad 200 tys. kart płatniczych. Co zrobić, jeśli będzie to też Twoja?
2015-06-29
Szczególnie podczas urlopów i wakacyjnych wojaży rozluźniamy się, tracimy koncentrację, czego efektem może być zgubienie lub kradzież karty płatniczej. Tylko przez dwa letnie miesiące zastrzeżemy ich zapewne ponad 200 tysięcy.
www.comperia.pl
Czy to już pora zachować czujność?
2015-06-24
Sytuacji na rynkach finansowych nie da się w pełni zaplanować. Wynika to z faktu, że jest ona ściśle powiązana z koniunkturą panującą w światowej gospodarce. Czy ostatnie wahania w poziomach stóp rynkowych WIBOR zwiastują o nadchodzącej zmianie? Jak to się odbije na posiadaczach złotowych kredytów hipotecznych? Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała ten problem.
www.comperia.pl
Ranking najszybszych kalkulatorów OC
2015-06-23
Prostota i szybkość zdobycia pożądanych informacji – to podstawowe oczekiwania internautów. Ubezpieczenia komunikacyjne OC nie są tu żadnym wyjątkiem. Tym bardziej, że ich posiadanie nie jest żadnym rzadkim widzimisię, ale obowiązkiem każdego właściciela samochodu. Niestety, narzędzia online do samodzielnego wyliczania składki nie są na stronach towarzystw standardem, a nawet jeśli takowe kalkulatory istnieją, to zwykle wymagają wprowadzenia kilkudziesięciu danych.
www.comperia.pl
Ranking ofert leasingowych - czerwiec 2015
2015-06-15
Rynek leasingowy w Polsce rozwija się w szybkim, kilkudziesięcioprocentowym tempie. Przedsiębiorców kuszą nie tylko udogodnienia podatkowe, ale także po prostu cenowa atrakcyjność propozycji firm leasingowych. Jak wynika z rankingu Comperia.pl, najlepszą ofertę leasingu operacyjnego ma Europejski Fundusz Leasingowy.
www.comperia.pl
Ile kosztuje ta pożyczka? Dziękuję, nie interesuje mnie to
2015-06-15
Szczególnie w przypadku szybkich pożyczek Polaków nie interesuje ich koszt. Ważne, żeby pieniądze były już zaraz na koncie albo w portfelu.
www.comperia.pl
Czas na swawole, czyli jak sfinansować wakacje?
2015-06-09
Za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się ulubiony okres naszych dzieci. Wakacje - bo to o nich mowa - to czas, w którym nasi podopieczni bez żadnych obowiązków spędzą najbliższe 2 miesiące. Część z nich wyjedzie na letnie obozy, inni pojadą z nami na urlop, jeszcze inni odwiedzą dziadków. Punktem łączącym wszystkie te wyprawy jest konieczność ich sfinansowania. Porównywarka finansowa podpowiada w jaki sposób można to zrobić.
www.comperia.pl
Nic nowego - stopy bez zmian
2015-06-03
Tuż przed chwilą poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych, jakie będą obowiązywać w Polsce w najbliższym miesiącu. Organ ten zdecydował się utrzymać je na dotychczasowym poziomie.
www.comperia.pl
Przewalutowanie kredytu we frankach? Po bankowemu, prezydencku czy po… swojemu?
2015-06-01
Związek Banków Polskich proponuje wsparcie dla niektórych frankowców, w zamian za deklarację przewalutowania kredytu na złote przy niższym kursie. Prezydent-elekt Andrzej Duda jeszcze w kampanii wyborczej sugerował przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z chwili zaciągnięcia. Jak wdrożenie tych pomysłów wpłynęłoby na sytuację modelowego frankowca? A może już dziś powinien samodzielnie pomyśleć o przewalutowaniu?
www.comperia.pl
Bankowe triki na niskie stopy
2015-05-27
Obniżki stóp procentowych to zła informacja nie tylko dla osób posiadających nadwyżki finansowe, ale także dla samych banków. Wynika to z faktu, że dla tych drugich niskie oprocentowanie kredytów sprawia, że spadają ich przychody odsetkowe. Na swoje szczęście, a nasze nieszczęście podmioty te znalazły już sposób jak sobie poradzić z taką sytuacją.
www.comperia.pl
Ranking kart kredytowych. Są i całkiem darmowe karty!
2015-05-19
Karty kredytowe stanowią nie tylko deskę ratunkową gdy zaczynają kończyć się środki na koncie osobistym. Są chętnie używane także przez tych, którym do pierwszego nie brakuje - bo są rabaty czy programy lojalnościowe, a poza tym przy mądrym użytkowaniu to naprawdę tani kredyt, i bezbolesny patent na wyrobienie sobie dobrej wiarygodności kredytowej. A, jak pokazuje ranking kart kredytowych, sporo kart jest wręcz darmowych.
www.comperia.pl
Gdzie student ma iść po rachunek osobisty? Ranking kont
2015-05-12
Student, wiadomo, zwykle musi żyć ekonomicznie i każdą złotówkę liczyć. Na szczęście w kwestii kont osobistych wiele się tych złotówek nie naliczy, bo większość banków żakom daje rachunki i karty za darmo. Niektóre wręcz profilują swoją ofertę pod tę klientelę.
www.comperia.pl
Nadal jest z czego oszczędzać - stopy bez zmian
2015-05-06
Bez niespodzianki - tak w skrócie można podsumować dzisiejszy wynik głosowania Rady Polityki Pieniężnej dotyczący utrzymania stóp procentowych na obecnym poziomie. Decyzja ta oznacza, że podstawowa stopa ogłaszana przez ten organ (stopa referencyjna) będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
Białe wydatki, czyli gdzie najtaniej sfinansować komunię
2015-05-05
Przed nami jeden z najważniejszych okresów w życiu naszych dzieci. Mowa oczywiście o ich uczestnictwie w Pierwszej Komunii Świętej i naszej organizacji tej uroczystości. Niestety mimo tego, że jest to typowe święto kościelne, to zwykle bywa ono dość kosztowne. Ubiór, kwiaty, obiad w restauracji - wszystko to mocno nadwyręża budżety domowe wielu rodzin. Jak w takim razie poradzić sobie z takimi wydatkami? Porównywarka finansowa zbadała ten problem.
www.comperia.pl