Raporty, rankingi, poradniki


Wymarzona gwiazdka - jak już teraz zacząć oszczędzać?
2015-10-21
Organizacja świąt Bożego Narodzenia to olbrzymi wydatek. Z raportu przygotowanego w ubiegłym roku przez Deloitte "Zakupy Świąteczne 2014" wynika, że przeciętna polska rodzina na przygotowania tego wydarzenia wydaje średnio 1158 złotych. Kwota całkiem spora zważywszy na fakt, że musi ona być wydatkowana w bardzo krótkim czasie: kolacja, prezenty, choinka itd. Czy każdy Polak jest już przygotowany na takie obciążenie? Jeśli nie - to ma ostatni moment na szybkie zorganizowanie dodatkowej gotówki.
www.comperia.pl
Ranking lokat z funduszem. Deutsche Bank górą!
2015-10-14
Banki wiążą i przeplatają swoje oferty – dają najtańsze kredyty przy skorzystaniu z ubezpieczenia, czy najlepsze lokaty przy otwarciu konta osobistego albo zakupie jednostek funduszy inwestycyjnych. Właśnie te ostatnie pakiety – czyli lokaty z funduszami - wzięła pod lupę Comperia.pl.
www.comperia.pl
5 argumentów, że wkład własny jest cool!
2015-10-13
Osoby, które chcą kupić mieszkanie na kredyt, często marudzą, że muszą mieć wkład własny. Tak, to prawda, z własnej kieszeni trzeba wyłożyć przynajmniej 10 proc. wartości nieruchomości, nie ma wyproś. Ale wkład własny to wcale nie przeszkoda, a szansa i korzyść. Dlaczego? Oto 5 argumentów, że wkład własny jest cool!
www.comperia.pl
Ranking najlepszych lokat z nowym kontem
2015-10-06
Banki bardzo starają się skusić nowych klientów, i po prawdzie - całkiem nieźle możemy na tym wyjść. Za założenie konta osobistego są premie, prezenty, albo odjazdowe lokaty. Właśnie takie depozyty „na dzień dobry” wzięła pod lupę porównywarka finansowa Comperia.pl. Bezkonkurencyjną ofertę ma tutaj eurobank.
www.comperia.pl
Zostało po staremu - stopy procentowe bez zmian
2015-10-06
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stosowane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym stopa referencyjna będzie wynosiła nadal 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., depozytowa 0,50 proc. a redyskontowa weksli 1,75 proc.
www.comperia.pl
Ranking - gdzie przenieść kartę kredytową?
2015-10-05
Jeśli pożyczka jest droga, można ją zrefinansować. Czyli przenieść do konkurencji gdzie będzie taniej. Dokładnie tak samo jest z kartami kredytowymi – można w dotychczasowym banku spakować manatki i wyemigrować do jego rynkowego adwersarza. Comperia.pl sprawdziła do którego banku najlepiej jest obecnie przenieść swoją kartę kredytową.
www.comperia.pl
Bo na giełdzie trzeba być elastycznym - ranking kont maklerskich
2015-10-01
Hossa, bessa, wykup akcji czy oferta pierwotna - to jedne za najważniejszych wyrażeń spotykanych na rynku kapitałowym. Trzeba jednak zaznaczyć, że powyższe stwierdzenia są znane wyłącznie inwestorom giełdowym, dla których liczy się przede wszystkim szybkość i wygoda podczas składania zleceń. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym biurze maklerskim mogą oni znaleźć najlepsze narzędzia pozwalające spełnić te wymagania. Zapraszamy do najnowszego rankingu rachunków maklerskich.
www.comperia.pl
6 faktów o kredytach którymi zabłyśniesz w towarzystwie
2015-09-28
Na imprezie rodzinnej prędzej czy później temat musi zejść na pieniądze. A stąd już tylko krok do pożyczek. Comperia.pl podrzuca więc 6 faktów o kredytach, którymi można zabłysnąć w towarzystwie i zaskoczyć nawet wszechwiedzącego wujka Mietka.
www.comperia.pl
Bank spłacił kredytobiorcom 10 procent zadłużenia
2015-09-23
Wszyscy wokół narzekają na brak pracy, na niewystarczające zarobki i ogólnie na wszystko to co ich otacza. Na rynku jest jednak pewna grupa osób, która nic nie robiąc dostała od losu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co to za społeczność i dlaczego akurat ona otrzymała taką zapomogę?
www.comperia.pl
3 powody dla których warto zmienić konto
2015-09-21
Podobno kiedy stoimy, to tak naprawdę się cofamy. Może podobnie jest z nami i kontami osobistymi? Może przywiązani do jakiegoś banku oraz z lenistwa nie dostrzegamy możliwości, które dają rachunki konkurencji? Oto moje 3 powody, dla których warto zmienić konto bankowe!
www.comperia.pl
Ranking ubezpieczeń na życie z UFK
2015-09-15
Ubezpieczenia na życie to kwestia bardzo indywidualna – ot, jego cena i konkretny zakres ochrony jest ściśle zależny od potrzeb klienta czy od jego stanu zdrowia. Nie ulega jednak wątpliwości, że można wyróżnić towarzystwa bardziej i mniej elastyczne w podejściu do klienta. Comperia.pl przeanalizowała najważniejsze punkty ofert ubezpieczeniowych. Najlepiej wypadła AXA.
www.comperia.pl
5 powodów dlaczego powinieneś otworzyć konto właśnie w tym, a nie innym banku
2015-09-09
Wbrew temu o czym mogą świadczyć częste na przestrzeni ostatnich kilku lat podwyżki opłat za obsługę kont czy kart bankowych, bankom bardzo zależy na klientach. No dobra – ściślej rzecz ujmując to nie na nich, a na ich pieniądzach. Chwytają się różnych sposobów, żeby zainteresować nowych klientów swoimi rachunkami. Są więc prezenty, gwarancje, a wręcz gratyfikacje pieniężne za otwieranie kont.
www.comperia.pl
Uśpienia ciąg dalszy - stopy procentowe bez zmian
2015-09-02
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać swoje stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym kolejny miesiąc z rzędu podstawowa stopa procentowa ogłaszana przez ten organ (stopa referencyjna) będzie wynosiła 1,50 proc.
www.comperia.pl
Idźcie i rozmnażajcie się – dostaniecie więcej pieniędzy z MdM!
2015-08-27
Już od początku września fundamentalne zmiany, i to na korzyść kredytobiorców, zajdą w programie Mieszkanie dla Młodych. Do najważniejszych należy olbrzymi, nawet niemal trzykrotny, wzrost dofinansowań dla klientów z trójką dzieci. Więcej dostaną także osoby z dwójką latorośli, w dodatku dopłaty będą przyznawane także nabywcom nieruchomości z rynku wtórnego. Ile pieniędzy trafi do Ciebie, i jak wpłynie to na Twoją ratę? Wszystko w kilku prostych krokach wyliczy kalkulator MdM na Comperia.pl.
www.comperia.pl
Zyski wyższe o 50 procent? Tak, to całkiem realne
2015-08-25
Posiadacze nadwyżek finansowych co raz to zmagają się z problemem takiego ich ulokowania, aby przyniosły one jak najwyższą stopę zwrotu. Część z nich zamiast jednak lokować swoje pieniądze w ryzykownych instrumentach woli bezpieczniejsze rozwiązania. Czy wybierając ten sposób pomnażania środków mogą oni w jakiś sposób „podkręcić” wynik swojej inwestycji? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Czy to dobry czas na zaciągnięcie hipoteki?
2015-08-12
Mieszkanie, dom a nawet działka – zakup każdej z tych nieruchomości wymaga od klienta poniesienia znacznych nakładów finansowych. Nie dziwi zatem fakt, że przy planowaniu takiej transakcji większość osób wspomaga się środkami pochodzącymi z kredytu hipotecznego. Czy jednak dziś jest najlepszy moment na zaciągnięcie takiego zobowiązania? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Dlaczego warto porównywać oferty banków?
2015-08-06
Ludzie od zawsze mieli skłonność do porównywania się do innych. Doskonale jest to widoczne zwłaszcza w sporcie, gdzie zawodnicy różnych dyscyplin stają naprzeciw siebie i sprawdzają, który z nich jest lepszy. Dlaczego podobne zachowania warto stosować również na rynku produktów bankowych? Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła tę kwestię.
www.comperia.pl