Raporty, rankingi, poradniki


Kredyty hipoteczne w 2016 roku - co nas czeka, czego się obawiać?
2016-01-04
Początek każdego roku na ogół kojarzy się z różnymi postanowieniami i niepewnym wypatrywaniem nowych wydarzeń. Segmentem, na którym takowe występują nad wyraz często jest chociażby rynek kredytowy ze szczególnym uwzględnieniem zobowiązań mieszkaniowych. Co nas czeka w tym segmencie? Czy produkty hipoteczne nadal będą tanie? Porównywarka finansowa Comperia.pl pokusiła się o kilka prognoz na ten temat.
www.comperia.pl
Jaki dla klientów banków był 2015 rok?
2015-12-28
Mijający, 2015 rok był pod względem finansowym emocjonujący m.in. dla osób z kredytami we frankach szwajcarskich. Ale nie tylko. Oto subiektywny przegląd ważnych wydarzeń dla klientów banków.
www.comperia.pl
Kredyty we frankach - o tym się mówiło w 2015 r.
2015-12-21
Po styczniowym skoku kursu franka ruszyła prawdziwa burza frankowa. Temat kredytów w szwajcarskiej walucie był jednym z wiodących w kampaniach politycznych – prezydenckiej i parlamentarnej. Choć w ciągu ostatnich 11 miesięcy swoje pomysły na wsparcie frankowiczów oficjalnie przedstawiało dwóch prezydentów, parlament czy Komisja Nadzoru Finansowego, to mitycznej „ustawy frankowej” nadal brak. A jak wygląda dziś sytuacja frankowiczów?
www.comperia.pl
2015-12-21
Już tylko kilka dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia. Rzesze Polaków nerwowo przeczesują teraz sklepy w poszukiwaniu prezentów dla swoich najbliższych. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko ludziom zależy na obdarowywaniu bliźnich drobnymi podarkami. Takie rozwiązania funkcjonują, i to przez cały rok, także w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała zatem krótkie zestawienie produktów, które bez żadnych obaw mogłyby być dobrymi prezentami.
www.comperia.pl
Polacy oszczędzają bez celu
2015-12-14
Już ponad połowa Polaków deklaruje, że stara się odkładać pieniądze. To bardzo krzepiące dane. Większość z nas nie ma jednak ściśle określonego celu oszczędzania takiego jak np. emerytura, wczasy czy studia. Po prostu – chcemy mieć pieniądze na czarną godzinę. A to już nie jest najlepsza wiadomość.
www.comperia.pl
W tym roku święta będą rekordowo drogie
2015-12-07
Jak wynika z danych Comperia.pl, pożyczki bankowe na zbliżające się święta będą rekordowo drogie. To wszystko w dobie najniższych stóp procentowych w historii. A Polacy znów ruszają po kredyty.
www.comperia.pl
Brak prezentu na Święta - stopy bez zmian
2015-12-02
Na zakończonym przed chwilą posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego (stopa referencyjna) będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
Bezpieczne oszczędzanie czy to w ogóle możliwe?
2015-11-30
Powiedzenie: "pewnie jak w banku" nabrało ostatnio zupełnie innego znaczenia. Wszystko na skutek ubiegłotygodniowej informacji dotyczącej bankructwa jednego z największych banków spółdzielczych działających na terenie naszego kraju, czyli SK Banku. Czy klienci innych instytucji też mogą czuć się zagrożeni? Jak najlepiej chronić swoje pieniądze? Porównywarka finansowa Comperia.pl odpowiada na te pytania.
www.comperia.pl
Piękna gwiazdka, czyli jak wyprawić Święta za darmo
2015-11-23
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało nieco ponad pięć tygodni. Wiele osób zapewne mocno się zastanawia jak w tak krótkim czasie pozyskać środki na wyprawienie tego jakże ważnego wydarzenia. Prezenty, przygotowanie świątecznej wieczerzy, to wszystko przecież dużo kosztuje. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała kilka wskazówek jak poradzić sobie z tą sytuacją.
www.comperia.pl
Co zrobić aby pozbyć się zadłużenia?
2015-11-13
Kredyty, pożyczki, karty czy choćby zakupy na raty to tylko niektóre rozwiązania, które nieświadomego konsumenta mogą doprowadzić do nadmiernego zadłużenia i tym samym pozbawić go wolności finansowej. Wynika to z faktu, że wszystkie te produkty nieumiejętnie używane prowadzą do punktu, w którym stanie się on zakładnikiem własnej konsumpcji. Nadmierne zadłużenie sprawi, że będzie on pracować wyłącznie po to, aby spłacać zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Co zrobić gdy już znajdziemy się w takiej sytuacji? Jak sprawnie pozbyć się pochopnie nabranych zobowiązań?
www.comperia.pl
Jak oszczędzamy w Comperia.pl?
2015-11-12
W ramach Comperia.pl przeprowadziliśmy debatę dotyczącą oszczędzania i zarządzania budżetem domowym. Oto efekty naszej owocnej rozmowy.
www.comperia.pl
Na czym ma polegać prezydencki plan pomocy frankowiczom?
2015-11-10
Już znamy projekt ustawy "o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i zmianie niektórych innych ustaw”. To deska ratunku, którą Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy chce rzucić kredytobiorcom walutowym – przede wszystkim frankowiczom. Jakie rozwiązanie przewiduje ustawa?
www.comperia.pl
Ranking kont dla jednoosobowej działalności gospodarczej. BIZ Bank wygrywa
2015-11-10
Z kontami firmowymi jest obecnie podobnie jak z tymi dla klientów indywidualnych – trudno znaleźć coś darmowego. Comperia.pl przeszukała cały rynek i wyłowiła tylko dwa – w BIZ Banku i Deutsche Banku. W tej pierwszej instytucji poza darmochą jest jednak jeszcze oprocentowanie sięgające 4 proc. oraz… gwarancja darmochy na zawsze.
www.comperia.pl
Ranking kont osobistych dla internauty (i nie tylko)
2015-11-04
Comperia.pl wzięła pod lupę konta osobiste dla nowoczesnego klienta, który przedkłada zdalne kanały obsługi ponad bezpośredni kontakt z bankiem w jego placówce. Gdzie idealny rachunek dla siebie znajdzie internauta zainteresowany także bankowością mobilną, który w dodatku raz na jakiś czas przelewa także pieniądze za granicę? Jak wynika z danych Comperia.pl, zupełnie darmowo i z aplikacją mobilną będzie w Alior Banku i Banku SMART, w tym pierwszym dodatkowo na promocyjnej lokacie dla nowych klientów można zarobić nawet ponad 50 zł odsetek.
www.comperia.pl
Jeszcze długo nic się nie zmieni
2015-11-04
Na zakończonym przed chwilą posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać swoje stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym główna stopa procentowa (stopa referencyjna) ogłaszana przez ten organ będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
Żeby wygrać trzeba ryzykować
2015-11-03
Czy odkładając pieniądze na zwykłych lokatach można zbudować naprawdę duży kapitał? Czy odsetki z kont oszczędnościowych pozwolą w przyszłości spełnić nasze najskrytsze marzenia? Prawidłowa odpowiedź na obydwa pytania brzmi - NIE. Aby mieć dużo pieniędzy, to trzeba je inwestować, a najlepiej w...
www.comperia.pl
Nie masz finansowego ADHD? Konto oszczędnościowe jest dla Ciebie lepsze niż lokata
2015-10-27
Chcąc oszczędzać w banku, bardzo bezpiecznie ale bez odsetkowego szału, mamy do wyboru lokaty oraz konta oszczędnościowe. Co jest lepsze? Fajniejsze w mojej opinii są konta oszczędnościowe, aczkolwiek lokaty oczywiście też nie można odmówić wdzięku.
www.comperia.pl