Raporty, rankingi, poradniki


Oszczędzanie, czyli ile i jak długo odkładać aby wyrównać do średniej
2016-03-30
Gromadzenie nadwyżek finansowych nie jest mocną stroną Polaków. Z różnych raportów wynika, że połowa mieszkańców naszego kraju nie ma żadnych oszczędności. Zastanawiający jest fakt z czego może wynikać taka niechęć do posiadania pieniędzy? Czy uzbieranie choćby minimalnego zaplecza finansowego jest aż tak trudnym zadaniem? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła zbadać ten problem.
www.comperia.pl
Ranking rachunków private banking. Najlepiej jest w Deutsche Banku
2016-03-24
Pieniądze otwierają wiele drzwi – także w bankach. Dysponując odpowiednią kwotą można pozwolić sobie na dużo więcej. Darmowe konta i karty, a do tego opieka dedykowanych doradców, kompleksowe zarządzanie majątkiem czy usługi concierge - witamy w świecie bankowości prywatnej! Najlepszy rachunek dla najmajętniejszych klientów, wg najnowszego rankingu Comperia.pl, ma w swojej ofercie Deutsche Bank.
www.comperia.pl
Kredyty gotówkowe tanie jak nigdy
2016-03-21
Kredyty bankowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych przez wiele osób do wsparcia budżetów domowych. Produkty te są doskonałym źródłem tzw. szybkiej gotówki, którą z powodzeniem można przeznaczyć na dowolny cel. Niestety w świecie finansów nie ma nic za darmo i za pożyczone od banku pieniądze trzeba zapłacić. Czy owa "cena" jest dziś niższa, wyższa a może taka sama jak kiedyś? Comperia.pl zaprasza do krótkiej analizy.
www.comperia.pl
Jeśli oszczędzać to tylko długoterminowo
2016-03-14
Wszyscy o nich marzymy, co drugi z nas w ogóle je gromadzi, a tylko nieliczni mają plan jak efektywnie je pomnażać. Mowa oczywiście o pieniądzach, które odkładane na nieodpowiednich instrumentach nie pozwalają zmaksymalizować otrzymanego zysku. Zobaczmy to na przykładzie tradycyjnych lokat bankowych.
www.comperia.pl
Nowa Rada a rządzi po staremu, stopy procentowe bez zmian
2016-03-11
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła swoje stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym podstawowa stopa ogłaszana przez ten organ (stopa referencyjna) będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
Ranking kart kredytowych. Na czele Citi Simplicity
2016-03-02
Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym banku znajdziemy obecnie najtańszą kartę kredytową z limitem 5 tys. zł. Pod uwagę brano wysokość opłat za wydanie i użytkowanie karty przez 2 pierwsze lata, oraz warunki znoszące te koszty. Ranking otwiera karta Citi Simplicity w banku Citi Handlowy.
www.comperia.pl
Rodzina 500+, czyli gdzie odkładać pieniądze aby dziecko miało z nich pożytek
2016-02-29
Wyobraźcie sobie sytuację, w której przez kilka lub nawet kilkanaście lat ktoś zupełnie bezinteresownie daje Wam co miesiąc kwotę w wysokości 500 złotych (na tym właśnie będzie polegał program Rodzina 500+). Skoro do tej pory udawało Wam się przeżyć bez takiego wsparcia, to nic nie stoi na przeszkodzie aby uzyskaną "zapomogę" w całości przeznaczyć na budowanie zaplecza finansowego dla swoich podopiecznych. Pytanie tylko gdzie gromadzić takie pieniądze, aby zapewnić im całkowite bezpieczeństwo?
www.comperia.pl
Pieniądze z „Rodzina 500 plus” odłóż na przyszłość dziecka
2016-02-22
Od początku kwietnia ruszy program „Rodzina 500 plus” gwarantujący wypłatę 500 zł na dziecko miesięcznie. Nawet jeśli Twój budżet domowy obyłby się bez tego zastrzyku gotówki, to pomyśl o budżecie Twoich dzieci gdy będą wchodziły w dorosłość. Poduszka finansowa na start z pewnością im się przyda, a z tych 500 zł co miesiąc może uzbierać się porządny kapitał!
www.comperia.pl
Ranking najtańszych kredytów gotówkowych. Zwycięzcą BGŻ BNP Paribas
2016-02-15
Jak wynika z danych Comperia.pl, najniższą ratę kredytu na 30 tys. zł na 3 lata znajdziemy w banku BGŻ BNP Paribas. Co więcej, przy regularnej spłacie bank obniży oprocentowanie do 0% w ostatnim roku, dzięki czemu rata będzie jeszcze niższa ponieważ klient nie będzie musiał płacić odsetek. Na podium uplasowały się też pożyczki od ING Banku Śląskiego i Raiffeisen Polbank.
www.comperia.pl
Już 19 lutego ruszy Fundusz Wsparcia Kredytobiorców
2016-02-08
Jeśli masz problemy z ratami kredytu mieszkaniowego, od 19 lutego będziesz mógł złożyć w swoim banku wniosek o nawet półtoraroczne wczasy od spłaty zobowiązania. Ale uwaga, możesz się rozczarować, bo warunki trafienia pod skrzydła Funduszu Wsparcia są wyśrubowane.
www.comperia.pl
Za szybko na decyzję - stopy procentowe bez zmian
2016-02-03
Niecałe trzy tygodnie temu poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych. Wtedy zostały one utrzymane na "starym" poziomie. Dziś zakończyło się kolejne posiedzenie tego organu, który postanowił kontynuować swoją dotychczasową politykę, a co za tym idzie również nie zmienił aktualnego poziomu stóp. Mówiąc wprost stopa referencyjna nadal przyjmuje wartość 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., a stopa redyskontowa 1,75 proc.
www.comperia.pl
Lepsze życie na emeryturze? To naprawdę możliwe
2016-02-01
W mediach coraz to się pojawia temat przyszłych emerytur. Mówią o nich między innymi eksperci finansowi, politycy, a nawet zwykli dziennikarze, którzy za wszelką cenę chcą uzmysłowić społeczeństwu, że za kilkadziesiąt lat wysokość tych świadczeń będzie pozostawiała wiele do życzenia. Dlatego też porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała krótki poradnik jak już dziś zacząć pracować na nieco wyższą emeryturę.
www.comperia.pl
Drożejące konta? Nie ma co panikować!
2016-01-28
Raiffeisen Polbank, Citi Handlowy, PKO Bank Polski, ING Bank Śląski – te banki zapowiedziały podwyżki niektórych opłat za konta osobiste, karty i inne usługi. Ale sensacje o „łupieniu klientów” i „bardzo drogich kontach” są nie tylko mocno przesadzone, ale wręcz niesprawiedliwe.
www.comperia.pl
Kredyty hipoteczne
2016-01-25
Ostatnie dwa miesiące okazały się mało łaskawe dla polskiego rynku kredytów hipotecznych. Wydarzenia jakie miały miejsce w grudniu i styczniu spowodowały bowiem, że zobowiązania mieszkaniowe nie tylko stały się droższe, ale także trudniej dostępne. Jakie okoliczności doprowadziły do tak trudnej sytuacji i dlaczego negatywnie wpłynęły one na rodzime "hipoteki"? Porównywarka finansowa Comperia.pl odpowiada.
www.comperia.pl
To proponuje Kancelaria Prezydenta frankowiczom. Eurowiczów plan obejmie tylko w części
2016-01-18
Frank po 4,10 zł. Euro niemal 4,50 zł, najdrożej od 4 lat. Takie kursy to koszmar dla wszystkich kredytobiorców walutowych, ale ustawa przyszykowana przez Kancelarię Prezydenta największą ulgę przyniesie frankowiczom. Co zakłada dokument skryty pod tajemniczą nazwą „ustawy o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu”?
www.comperia.pl
Nowy Rok a zostało po staremu - stopy bez zmian
2016-01-14
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej utrzymała ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym stopa referencyjna przyjmuje wartość 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., a stopa redyskontowa 1,75 proc.
www.comperia.pl
Zaczęło się - kredyty hipoteczne coraz droższe
2016-01-11
Już niecały miesiąc pozostał do wejścia w życia uchwalonego pod koniec grudnia podatku bankowego. Zgodnie z zapisami ustawy obciążenie to ma obowiązywać od lutego 2016 roku, a jego wysokość to 0,44 proc. liczone od wartości zgromadzonych przez banki aktywów. Czy wprowadzenie tej daniny wpłynie negatywnie na rynek kredytów hipotecznych? Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała krótką analizę tej sytuacji.
www.comperia.pl