30.09.2016, 10:26

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Przezorny zawsze ubezpieczony - takie powiedzenie od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku finansowym. Jest w nim dużo prawdy, ponieważ zakup polisy chroni przed skutkami wypadków, chorób i innych zdarzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że najbardziej narażoną na ryzyko grupą są kierowcy, którzy pokonują codziennie dziesiątki kilometrów. Ubezpieczeniem chroniącym ich przed wypadkami drogowymi są na przykład polisy OC i AC. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym towarzystwie można znaleźć najtańszy taki pakiet.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to najpopularniejsza polisa występująca na polskim rynku finansowym. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jest ona obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Pomimo tego, że każda polisa OC chroni klienta dokładnie w takim samym zakresie (narzuconym przez państwo), to ceny tych ubezpieczeń są ustalane indywidualnie przez każde towarzystwo.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku polis AC. Zakres ochrony tych ubezpieczeń zależy wyłącznie od regulacji danego towarzystwa, więc zanim zdecydujemy się na zakup takiej polisy koniecznie należy zapoznać się z OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) danej firmy.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu ekspertów z Comperia Ubezpieczenia przygotowała zestawienie najtańszych polis OC+AC dla 36-letniego właściciela Suzuki SX4 z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 wyprodukowanym w 2009 roku.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC
Samochód: Suzuki SX4 1,6 benzyna; rok prod. 2009
Klient: kierowca rocznik 1980, posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w mieście do 200 tys. mieszkańców
Towarzystwo
Wysokość składki
HDI
1 647,00 zł
Axa
1 651,00 zł
Proama
1 720,00 zł
Warta
1 734,00 zł
MTU
1 757,00 zł
Link4
2 023,00 zł
Liberty
2 311,00 zł
Ergo Hestia
2 380,00 zł
Generali
2 540,00 zł
InterRisk
2 741,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najtańszy pakiet ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej i autocasco oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe HDI. Roczna składka za zakup takiej ochrony zamyka się w kwocie 1647 złotych.

Drugie miejsce zestawienia zawierającego najtańsze polisy OC+AC zajął pakiet ubezpieczeń oferowany przez AXA. Koszt nabycia wspomnianego ubezpieczenia w tym towarzystwie wynosi 1651 złotych.

Ostatnią pozycję na podium zajęło towarzystwo ubezpieczeniowe Proama, gdzie zakup polisy od odpowiedzialności cywilnej i autocasco to wydatek rzędu 1720 złotych.

Pierwszą piątkę najtańszych pakietów ubezpieczeniowych zawierających pakiet OC+AC zamykają oferty Warty i MTU. Koszt ubezpieczenia w tych podmiotach jest tylko nieznacznie wyższy niż w przypadku wspomnianej wyżej Proamy i nie przekracza kwoty 1760 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne września 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.09.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
582 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2016
Coraz szybciej - tak w dwóch słowach można opisać aktualne tempo życia współczesnego społeczeństwa. Rozwój technologii oraz potrzeba przemieszczania się z miejsca na miejsce wymusza korzystanie z różnych środków lokomocji. Tym najbardziej popularnym jest oczywiście samochód. Trzeba jednak wiedzieć, że posiadanie auta wymaga ponoszenia różnych opłat. Tymi najczęściej spotykanymi są ubezpieczenia komunikacyjne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, które towarzystwo oferuje obecnie najtańsze pakiety OC+AC.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2016
Najtańszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych zawierających polisę OC + AC + NNW oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez ekspertów Comperia Ubezpieczenia, którzy zbadali rynek ubezpieczeń samochodowych pod kątem osób posiadających Volkswagena Passata.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2016
Najlepszy pakiet ubezpieczeniowy OC + AC + assistance oferuje obecnie Generali. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłaniają wyniki ostatniego rankingu przygotowanego przez specjalistów Comperia Ubezpieczenia odnoszącego się do właścicieli samochodów marki Peugeot. Które jeszcze towarzystwo oferuje klientom na tyle atrakcyjne warunki aby się nimi zainteresować? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2016
Najtańszy pakiet OC+AC na dziesięcioletnie Subaru Tribeca oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowanego przez Comperia Ubezpieczenia. Które jeszcze towarzystwa oferują klientom względnie atrakcyjne warunki? Szczegóły poniżej.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2016
38-letnia Warszawianka pakiet OC+AC+NNW+Assistance najtaniej otrzyma w Link4. Takie są rezultaty najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych Comperia Ubezpieczenia.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach