26.07.2017, 13:31

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.3     / 10 (oddano 3 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Chcesz dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu? Sprawdź nasz najnowszy ranking. W tym miesiącu zbadaliśmy, jak przedstawiają się koszty pakietów OC+AC+NNW. Różnica cenowa w pierwszej dziesiątce najlepszych ofert to prawie 800 zł!

Choć zgodnie z polskim prawem kierowca obowiązkowo musi ubezpieczyć swój samochód jedynie w zakresie OC, to polecamy rozważyć również wykupienie polisy autocasco i NNW. Ten dodatkowy pakiet pomoże zabezpieczyć własny portfel przed ewentualnymi finansowymi stratami wskutek drobnych stłuczek i poważnych wypadków, w których to my zawiniliśmy.

Wyjeżdżając na drogę, warto pamiętać, że OC chroni kierowcę w bardzo ograniczonym zakresie. Zapobiega jedynie poniesieniu kosztów na rzecz osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych wywołanych przez osobę posiadającą OC. Gdyby nie OC sprawca zdarzenia musiałby z własnej kieszeni pokryć roszczenia poszkodowanych, którzy z pewnością domagaliby się na drodze sądowej rekompensaty za doznane szkody (czy to osobowe - obrażenia ciała, czy też na mieniu - np. uszkodzenie auta uczestniczącego w wypadku). Do zabezpieczenia się przed ryzykiem kosztów ewentualnych strat poniesionych przez samego sprawcę wypadku służą inne rodzaje ubezpieczeń: autocasco (AC) i NNW.

Tylko dzięki AC będziemy mogli otrzymać świadczenie, które pomoże nam naprawić auto (lub kupić nowe, jeśli w wyniku wypadku nasz pojazd nadaje się już tylko do kasacji). Polisa NNW (chroniąca od następstw nieszczęśliwych wypadków) umożliwi z kolei otrzymanie przez kierowcę lub jego pasażerów pomocy pieniężnej podczas leczenia czy rekonwalescencji powypadkowej.

W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile za pakiet OC+AC+NNW zapłaci 58-letnia kobieta spod Płocka, posiadająca auto Toyota Auris (rok produkcji: 2014). Założyliśmy, że nsz modelowy kierowca posiada 60% zniżek ubezpieczeniowych.

 Wyniki porównania przedstawiamy w poniższej tabeli:

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC+AC+NNW
Samochód: Toyota Auris z 2014 r.
Klient:
kierowca (58 lat) z okolic Płocka,
wartość posiadanych zniżek: 60%
Towarzystwo Wysokość składki
Gothaer 1 074,00 zł
Axa 1 158,00 zł
Generali 1 230,00 zł
Link4 1 345,00 zł
Compensa 1 491,00 zł
Allianz 1 513,00 zł
Benefia 1 583,00 zł
Proama 1 601,00 zł
HDI 1 734,00 zł
Warta 1 838,00 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

 

Najtańszy w tym miesiącu okazał się pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych w Gothaer. Łączna składka wyniesie w jego przypadku 1074 zł.

Drugie miejsce w lipcowym rankingu zajęła Axa ze składką niemal o 100 zł wyższą od zwycięzcy: 1158 zł. W przypadku zajmującego trzecią lokatę Generali koszt ubezpieczeń wyniósł z kolei 1230 zł. Zestawienie zamyka oferta Warty, w której za pakiet OC+AC+NNW nasza klientka zapłaciłaby 1838 zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.07.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4420 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2017
Słoneczna, wiosenna pogoda sprzyja podróżom. Na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, motocyklistów i „niedzielnych” kierowców, przez co ryzyko wypadków i kolizji rośnie. Wybierając się na bliższą lub dalszą wycieczkę własnym autem, warto wcześniej się ubezpieczyć. Jak zrobić to najtaniej, dowiesz się z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych od Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2017
Uważasz, że Twoje ubezpieczenia OC i AC samochodu są zbyt drogie? W takim razie najwyższa pora to zmienić. Comperia.pl sprawdziła aktualne koszty pakietów OC + AC proponowanych przez najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Okazuje się, że oszczędność, jaką możesz zyskać po zmianie ubezpieczyciela, może przekraczać nawet 500 zł rocznie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2017
Święta, majówka czy wyjazd na urlop - to tylko wybrane powody, dla których większość kierowców wyrusza w podróż swoim samochodem. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy taki wyjazd niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego aby w pełni zabezpieczyć się przed skutkami tych wypadków konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych takich produktów.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2017
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Grupą społeczną szczególnie narażoną na różne zagrożenia są kierowcy, ponieważ to oni przemierzając codziennie setki kilometrów ciągle wystawiają się na ryzyko. Dlatego aby maksymalnie ograniczyć skutki ewentualnych zdarzeń drogowych konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszego.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2017
Samochód, motor a nawet miejski autobus - wszystkie te pojazdy codziennie spotykamy na drogach. Co więcej, każdego roku liczba tych środków transportu stale rośnie co sprawia, że poruszanie po ulicach niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Aby w pełni zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami konieczny jest zakup odpowiedniej polisy komunikacyjnej. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które towarzystwo oferuje takie produkty w najtańszej cenie.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach