28.07.2016, 11:19

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.2     / 10 (oddano 5 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Najtańszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych zawierających polisę OC + AC + NNW oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez ekspertów Comperia Ubezpieczenia, którzy zbadali rynek ubezpieczeń samochodowych pod kątem osób posiadających Volkswagena Passata.

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Comperia.pl przy współpracy z ekspertami Comperia Ubezpieczenia przygotowuje rankingi najlepszych polis komunikacyjnych. Aktualne zestawienie zostało przygotowane dla posiadaczy dziesięcioletniego Volkswagena Passata z silnikiem 1,9 TDI w wersji Trendline posiadających 60 procent zniżek i mieszkających w mieście powyżej 200 tys. mieszkańców. Takie parametry zostały wytypowane w drodze ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Fast50Club.

Najtańsze ubezpieczenia oferują

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC + NNW
Samochód: Volkswagen Passat 1,9 TDI, Trendline, rok prod. 2006
Klient: kobieta, rocznik 60, zamieszkała w mieście pow. 200 tys. mieszkańców
Towarzystwo
Wysokość składki
Proama
1 403,00 zł
HDI
1 408,00 zł
Warta
1 476,00 zł
Generali
1 539,00 zł
Axa
1 619,00 zł
PZU
1 856,00 zł
MTU
2 022,00 zł
Allianz
2 029,00 zł
Gothaer
2 110,00 zł
Compensa
2 444,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne zawierające polisę od odpowiedzialności cywilnej, autocasco i nieszczęśliwych wypadków oferuje obecnie Proama. Koszt zakupu takiego produktu zamyka się w kwocie 1403 złote.

Drugie miejsce w rankingu padło łupem towarzystwa ubezpieczeniowego HDI, w którym to kupno polisy OC + AC + NNW kosztuje tylko 5 złotych więcej niż u zwycięzcy, czyli 1408 złotych.

Ostatnią lokatę na podium zajęło TU Warta, gdzie pakiet ubezpieczeniowy składający się z polisy OC, AC i NNW wyceniono na 1476 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się takie tuzy ubezpieczeniowe jak Generali, Axa czy PZU. Zakup wspomnianej polisy w tych towarzystwach kosztuje już jednak od 1539 do 1856 złotych. W dziesiątce znalazły się jeszcze MTU, Allianz, Gothaer oraz Compensa. Należy jednak zaznaczyć, że na zakup ubezpieczenia w tych podmiotach trzeba przeznaczyć ponad 2 tys. złotych.

Na zakończenie warto wspomnieć, że zwycięzca dzisiejszego rankingu otrzymuje wyróżnienie w postaci statuetki Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne w lipcu 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
576 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2016
Najlepszy pakiet ubezpieczeniowy OC + AC + assistance oferuje obecnie Generali. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłaniają wyniki ostatniego rankingu przygotowanego przez specjalistów Comperia Ubezpieczenia odnoszącego się do właścicieli samochodów marki Peugeot. Które jeszcze towarzystwo oferuje klientom na tyle atrakcyjne warunki aby się nimi zainteresować? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2016
Najtańszy pakiet OC+AC na dziesięcioletnie Subaru Tribeca oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowanego przez Comperia Ubezpieczenia. Które jeszcze towarzystwa oferują klientom względnie atrakcyjne warunki? Szczegóły poniżej.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2016
38-letnia Warszawianka pakiet OC+AC+NNW+Assistance najtaniej otrzyma w Link4. Takie są rezultaty najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych Comperia Ubezpieczenia.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2016
Gdzie najtańsze ubezpieczenie OC otrzyma właściciel 9-letniego Volkswagena Golfa. Jak wynika z danych Comperia Ubezpieczenia – w AXA Direct. Które jeszcze towarzystwa mają najatrakcyjniejsze oferty. O tym w rankingu.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2016
60-letni Łodzianin z Citroenem C4 z 2014 r. najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne znajdzie w Liberty Ubezpieczenia oraz Gothaer – wynika z danych porównywarka Comperia Ubezpieczenia. Kto wie, czy realia w jakich w 2016 r. przyjdzie działać towarzystwom ubezpieczeniowym nie zamieszają w cennikach ubezpieczycieli.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach