27.04.2017, 13:57

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Święta, majówka czy wyjazd na urlop - to tylko wybrane powody, dla których większość kierowców wyrusza w podróż swoim samochodem. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy taki wyjazd niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego aby w pełni zabezpieczyć się przed skutkami tych wypadków konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych takich produktów.

Ubezpieczenia komunikacyjne mają na celu zapewnienie ochrony wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Polisami aktualnie spotykanymi na rynku są ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC), ubezpieczenia autocasco (AC) oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Warto wiedzieć, że każda z tych polis chroni przed innymi zdarzeniami mogącymi wystąpić na drodze oraz to, że zakup tej pierwszej (OC) jest obligatoryjny.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu doradców współpracujących z Comperia Ubezpieczenia przygotowała właśnie zestawienie najtańszych polis komunikacyjnych OC i AC dla 66-letniej właścicielki Opla Corsy z silnikiem 1,3 CDTI o wartości rynkowej wynoszącej około 18 tys. złotych.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC
Samochód: Opel Corsa 1,3 CDTI rok prod. 2010
Klient: kierowca rocznik 1951 posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w okolicach Żyrardowa
Towarzystwo
Wysokość składki
HDI
955,00 zł
Proama
1 077,00 zł
Warta
1 169,00 zł
Link4
1 204,00 zł
MTU
1 258,00 zł
Generali
1 294,00 zł
Benefia
1 302,00 zł
AXA
1 347,00 zł
Liberty
1 400,00 zł
Gothaer
1 451,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych założeń najtańszy pakiet ubezpieczeń oferuje obecnie HDI. Roczna składka ubezpieczeniowa za zakup polisy OC + AC w tym Towarzystwie zamyka się w kwocie 955 złotych.

Drugie miejsce zestawienia najtańszych polis komunikacyjnych padło łupem Towarzystwa Ubezpieczeniowego Proama, w którym to koszt zakupu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i autocasco wynosi 1077 złotych.

Ostatnią lokatę na podium zajęło TU Warta. Osoba zainteresowana zakupem wspomnianych ubezpieczeń w tym Towarzystwie musi się liczyć z koniecznością wydania sumy na poziomie 1169 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się takie podmioty, jak Link4, MTU i Generali. Roczny koszt nabycia polis OC i AC w tych Towarzystwach nie przekracza kwoty w wysokości 1300 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne kwietnia 2017 roku.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.04.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4401 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2017
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Grupą społeczną szczególnie narażoną na różne zagrożenia są kierowcy, ponieważ to oni przemierzając codziennie setki kilometrów ciągle wystawiają się na ryzyko. Dlatego aby maksymalnie ograniczyć skutki ewentualnych zdarzeń drogowych konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszego.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2017
Samochód, motor a nawet miejski autobus - wszystkie te pojazdy codziennie spotykamy na drogach. Co więcej, każdego roku liczba tych środków transportu stale rośnie co sprawia, że poruszanie po ulicach niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Aby w pełni zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami konieczny jest zakup odpowiedniej polisy komunikacyjnej. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które towarzystwo oferuje takie produkty w najtańszej cenie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2017
Ferie w pełni - większość osób wyjeżdża teraz na zimowiska i do różnych górskich kurortów. Trzeba jednak pamiętać, że każda taka eskapada niesie ze sobą ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym typu stłuczka lub wypadek. Dlatego niezwykle ważną kwestią jest zapewnienie sobie odpowiedniego bezpieczeństwa. Produktem doskonale nadającym się do tego celu są polisy komunikacyjne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym towarzystwie można znaleźć najtańsze takie rozwiązanie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - grudzień 2016
Grudzień to jeden z najgorszych okresów dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Niskie temperatury, krótkie dni i śliskie nawierzchnie dróg sprawiają, że w miesiącu tym mocno wzrasta ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego, aby maksymalnie ograniczyć skutki takich wydarzeń należy wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie, które towarzystwo oferuje obecnie najtańsze polisy.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2016
Samochody, autobusy, motocykle - to tylko wybrane pojazdy, które wymagają zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego. Wynika to z faktu, że posiadacze takich maszyn aktywnie uczestniczą w ruchu drogowym, a co za tym idzie są ciągle narażeni na wystąpienie kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Specjalnie dla tych osób porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych ubezpieczeń.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach