28.12.2016, 09:23

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Grudzień to jeden z najgorszych okresów dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Niskie temperatury, krótkie dni i śliskie nawierzchnie dróg sprawiają, że w miesiącu tym mocno wzrasta ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego, aby maksymalnie ograniczyć skutki takich wydarzeń należy wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie, które towarzystwo oferuje obecnie najtańsze polisy.

Ubezpieczenie komunikacyjne to nieodłączny "towarzysz" każdego właściciela samochodu, motoru czy innego pojazdu. Po części wynika to z faktu, że zakup ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej jest w naszym kraju obligatoryjny. Co więcej, zakres takiego produktu jest w Polsce regulowany przepisami stosownej ustawy. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku polis autocasco, których zakres jest samodzielnie ustalany przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu ekspertów z Comperia Ubezpieczenia przygotowała właśnie najnowszy ranking ubezpieczeń zawierający pakiet OC+AC. Poniższe wyliczenia zostały przeprowadzone dla 41-letniego mieszkańca Krakowa, posiadającego 60 proc. zniżek i poruszającego się samochodem marki Volvo.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC
Samochód: Volvo XC60; wartość pojazdu około 60 tys. zł
Klient: kierowca rocznik 1975 posiadająca 60 proc. zniżek, zamieszkały w Krakowie
Towarzystwo
Wysokość składki
AXA
1 722,00 zł
Link4
2 031,00 zł
Proama
2 116,00 zł
Liberty
2 116,00 zł
Generali
2 233,00 zł
HDI
2 295,00 zł
Warta
2 441,00 zł
Allianz
2 521,00 zł
Compensa
2 722,00 zł
MTU
2 843,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych parametrów najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne zawierające pakiet polis OC i AC oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA. Roczna składka za zakup tego produktu wynosi 1722 złote.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia zawierającego pakiet ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej i autocasco padło łupem TU Link4. Zakup ubezpieczenia w tym towarzystwie to wydatek na poziomie 2031 złotych.

Ostatnią lokatę na podium rankingu najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych zajęły ex aequo TU Proama i TU Liberty, w których to koszt nabycia polisy OC powiększonej o ochronę AC wyniósł równe 2116 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się propozycje ubezpieczeń takich towarzystw jak Generali, HDI i Warta. Zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco w tych towarzystwach to wydatek zawierający się w przedziale od 2200 do 2500 złotych.

Jak co miesiąc, tak teraz zwycięzca dzisiejszego rankingu został nagrodzony wyróżnieniem Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne grudnia 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.12.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
603 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2016
Samochody, autobusy, motocykle - to tylko wybrane pojazdy, które wymagają zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego. Wynika to z faktu, że posiadacze takich maszyn aktywnie uczestniczą w ruchu drogowym, a co za tym idzie są ciągle narażeni na wystąpienie kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Specjalnie dla tych osób porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych ubezpieczeń.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - październik 2016
Ciemno, mokro, niebezpiecznie - te trzy słowa w najlepszy sposób opisują warunki panujące obecnie na drogach. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jesienna aura sprawia, że dni są krótkie i dużo częściej występują opady atmosferyczne. Niestety w takich warunkach ryzyko wypadku mocno wzrasta. Dlatego ważną kwestią jest zakup odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego chroniącego przed takimi wydarzeniami. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takiego rozwiązania.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2016
Przezorny zawsze ubezpieczony - takie powiedzenie od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku finansowym. Jest w nim dużo prawdy, ponieważ zakup polisy chroni przed skutkami wypadków, chorób i innych zdarzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że najbardziej narażoną na ryzyko grupą są kierowcy, którzy pokonują codziennie dziesiątki kilometrów. Ubezpieczeniem chroniącym ich przed wypadkami drogowymi są na przykład polisy OC i AC. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym towarzystwie można znaleźć najtańszy taki pakiet.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2016
Coraz szybciej - tak w dwóch słowach można opisać aktualne tempo życia współczesnego społeczeństwa. Rozwój technologii oraz potrzeba przemieszczania się z miejsca na miejsce wymusza korzystanie z różnych środków lokomocji. Tym najbardziej popularnym jest oczywiście samochód. Trzeba jednak wiedzieć, że posiadanie auta wymaga ponoszenia różnych opłat. Tymi najczęściej spotykanymi są ubezpieczenia komunikacyjne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, które towarzystwo oferuje obecnie najtańsze pakiety OC+AC.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2016
Najtańszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych zawierających polisę OC + AC + NNW oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez ekspertów Comperia Ubezpieczenia, którzy zbadali rynek ubezpieczeń samochodowych pod kątem osób posiadających Volkswagena Passata.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach