18.06.2017, 07:51

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Słoneczna, wiosenna pogoda sprzyja podróżom. Na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, motocyklistów i „niedzielnych” kierowców, przez co ryzyko wypadków i kolizji rośnie. Wybierając się na bliższą lub dalszą wycieczkę własnym autem, warto wcześniej się ubezpieczyć. Jak zrobić to najtaniej, dowiesz się z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych od Comperia.pl.

Jedynie dzięki posiadaniu odpowiedniej polisy będziemy mogli zminimalizować ryzyko strat finansowych w razie ewentualnych stłuczek czy poważniejszych zdarzeń drogowych. Samo posiadanie ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) nie zapewnia kierowcy wystarczającej ochrony finansowej. OC chroni wyłącznie przed roszczeniami osób trzecich, które doznają szkody (rzeczowej lub osobowej) przez posiadacza polisy, będącego jednocześnie sprawcą wypadku. Ten z kolei, nawet jeśli poważnie uszkodzi swój samochód, nie będzie mógł liczyć na żadne odszkodowanie - czy to z własnego OC, czy OC innych uczestników zdarzenia.

Dopiero po wykupieniu nieobowiązkowej polisy autocasco kierowca będzie mógł liczyć na pomoc pieniężną po stłuczce czy wypadku. Świadczenie z ubezpieczenia otrzyma nawet wtedy, gdy to on zostanie uznany za winnego. Niestety AC nie należy do najtańszych rodzajów polis, jest jednak na to sposób. Jeśli wykupisz AC w pakiecie z OC u jednego ubezpieczyciela, będziesz mógł liczyć na zniżkę. Jak dużą? Sprawdziliśmy, ile obecnie kosztują pakiety OC+AC, a wyniki sondy przedstawiamy poniżej.

Podczas tworzenia rankingu wzięliśmy pod uwagę oferty ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych dla 37-letniego kierowcy z okolic Piaseczna. Należące do niego auto to Volvo XC60 o wartości 35 tys. zł, wyprodukowane w 2010 r.

Wykupując OC wraz z AC w czerwcu, o ofertę z pewnością warto zapytać w Generali. Za pakiet polis nasz modelowy kierowca zapłaci tylko 1905 zł. Warto podkreślić, że to opcja o ponad 100 zł tańsza od propozycji kolejnego na liście ubezpieczyciela i aż o ponad 540 zł tańsza od oferty zamykającej pierwszą dziesiątkę.

Drugie miejsce w rankingu zajęła Proama z łączną składką roczną w kwocie 2016 zł. Tuż za nią znalazła się propozycja HDI ze składką 2040 zł.

Zaledwie 10 zł więcej niż w HDI nasz modelowy kierowca zapłaciłby w Link4, którego oferta uplasowała się tuż za podium.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.06.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4411 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2017
Uważasz, że Twoje ubezpieczenia OC i AC samochodu są zbyt drogie? W takim razie najwyższa pora to zmienić. Comperia.pl sprawdziła aktualne koszty pakietów OC + AC proponowanych przez najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Okazuje się, że oszczędność, jaką możesz zyskać po zmianie ubezpieczyciela, może przekraczać nawet 500 zł rocznie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2017
Święta, majówka czy wyjazd na urlop - to tylko wybrane powody, dla których większość kierowców wyrusza w podróż swoim samochodem. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy taki wyjazd niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego aby w pełni zabezpieczyć się przed skutkami tych wypadków konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych takich produktów.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2017
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Grupą społeczną szczególnie narażoną na różne zagrożenia są kierowcy, ponieważ to oni przemierzając codziennie setki kilometrów ciągle wystawiają się na ryzyko. Dlatego aby maksymalnie ograniczyć skutki ewentualnych zdarzeń drogowych konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszego.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2017
Samochód, motor a nawet miejski autobus - wszystkie te pojazdy codziennie spotykamy na drogach. Co więcej, każdego roku liczba tych środków transportu stale rośnie co sprawia, że poruszanie po ulicach niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Aby w pełni zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami konieczny jest zakup odpowiedniej polisy komunikacyjnej. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które towarzystwo oferuje takie produkty w najtańszej cenie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2017
Ferie w pełni - większość osób wyjeżdża teraz na zimowiska i do różnych górskich kurortów. Trzeba jednak pamiętać, że każda taka eskapada niesie ze sobą ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym typu stłuczka lub wypadek. Dlatego niezwykle ważną kwestią jest zapewnienie sobie odpowiedniego bezpieczeństwa. Produktem doskonale nadającym się do tego celu są polisy komunikacyjne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym towarzystwie można znaleźć najtańsze takie rozwiązanie.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum o ubezpieczeniach
Forum finansowe dla firm