27.09.2017, 14:36

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Aż 1732 zł wyniosła rozpiętość cenowa między pierwszym a dziesiątym najlepszym pakietem polis OC+AC+NNW. W świetle przewidywanych podwyżek składek OC tak duże różnice w kosztach najtańszych ofert mogą być zwiastunem rychłych zmian na gorsze. O tym, gdzie aktualnie najwięcej zaoszczędzisz na ubezpieczeniu auta, dowiesz się z wrześniowego rankingu ubezpieczeń samochodowych, przygotowanym przez Comperia.pl.

Wysokość odszkodowań wypłacanych poszkodowanym z tytułu OC sprawców wypadków i kolizji ciągle rośnie. Jeśli trend się nie zmieni, czeka nas wkrótce kolejna fala podwyżek składek OC.

OC będzie drożeć

Jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, pierwsza połowa 2017 roku zakończyła się zwiększeniem wypłat odszkodowawczych z ubezpieczeń o 8% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Suma odszkodowań i świadczeń z OC wyniosła w pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku aż 4,3 mld zł (zmiana o +9,2% r/r). O 6,5% zwiększyła się z kolei kwota wypłat z autocasco (wyniosła 2,2 mld zł).

Póki co bilanse finansowe ubezpieczycieli ciągle pozostają na plusie, jednak ryzyko strat zaczyna być coraz bardziej realne. Dodatni wynik finansowy odnotowany w dwóch ostatnich kwartałach jest zasługą wyłącznie zeszłorocznych podwyżek składek OC. Jeśli kwoty odszkodowań nadal będą rosnąć, może to doprowadzić do konieczności wprowadzenia kolejnych podwyżek w najbliższym czasie.

To najwyższy czas, by skonfrontować ofertę ubezpieczeniową, z której aktualnie korzystamy, z tym, co proponują inni ubezpieczyciele. Najnowsze porównanie cen pakietów OC+AC+NNW znajdziecie poniżej.

Najlepsze ubezpieczenia OC+AC+NNW: wrzesień 2017

W tym miesiącu sprawdziliśmy, jak wysoką składkę przyjdzie zapłacić za pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych 40-letniemu kierowcy z Nowego Miasta. Auto, którym jeździ, to BMW 318d o wartości ok 80 tys. zł. Wysokość przysługujących zniżek na OC i AC to 60%.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Ubezpieczenia OC+AC+NNW
Samochód:
BMW 318d o wartości ok 80 tys. zł
Klient:
kierowca (40 lat) z Nowego Miasta,
wartość posiadanych zniżek: 60%
Towarzystwo Wysokość składki
Compensa 2400 zł
Gothaer 2905 zł
Allianz 2926 zł
Proama 3109 zł
HDI 3310 zł
Warta 3459 zł
Link4 3510 zł
Benefia 3729 zł
Axa 3763 zł
Generali 4132 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najmniej nasz modelowy kierowca zapłaci za pakiet ubezpieczeń samochodu w Compensie. Roczna wysokość składek wyniesie 2400 zł. Kolejny ubezpieczyciel w rankingu: Gothaer proponuje składkę aż o 500 zł wyższą (2405 zł). Tuż za nim uplasował się Allianz ze składką 2926 zł. Warto podkreślić, że pierwsza trójka to jedyni ubezpieczyciele z ofertami ze składką poniżej 3000 zł.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Proama, HDI, Warta, Link4, Benefia i Axa - w ich przypadku składki oscylują między 3109 zł a 3763 zł. Pierwszą dziesiątkę zamyka Generali - jako jedyny spośród ubezpieczycieli wymienionych w zestawieniu, pakiet OC+AC+NNW wycenia na kwotę przekraczającą 4000 zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.09.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4441 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2017
Aż 646 zł może zaoszczędzić na OC, AC i NNW właściciel Hondy Civic – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych, przygotowanym przez Comperia.pl. Zobacz, która oferta wygrała sierpniowe podsumowanie miesiąca.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2017
Chcesz dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu? Sprawdź nasz najnowszy ranking. W tym miesiącu zbadaliśmy, jak przedstawiają się koszty pakietów OC+AC+NNW. Różnica cenowa w pierwszej dziesiątce najlepszych ofert to prawie 800 zł!
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2017
Słoneczna, wiosenna pogoda sprzyja podróżom. Na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, motocyklistów i „niedzielnych” kierowców, przez co ryzyko wypadków i kolizji rośnie. Wybierając się na bliższą lub dalszą wycieczkę własnym autem, warto wcześniej się ubezpieczyć. Jak zrobić to najtaniej, dowiesz się z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych od Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2017
Uważasz, że Twoje ubezpieczenia OC i AC samochodu są zbyt drogie? W takim razie najwyższa pora to zmienić. Comperia.pl sprawdziła aktualne koszty pakietów OC + AC proponowanych przez najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Okazuje się, że oszczędność, jaką możesz zyskać po zmianie ubezpieczyciela, może przekraczać nawet 500 zł rocznie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2017
Święta, majówka czy wyjazd na urlop - to tylko wybrane powody, dla których większość kierowców wyrusza w podróż swoim samochodem. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy taki wyjazd niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego aby w pełni zabezpieczyć się przed skutkami tych wypadków konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych takich produktów.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach