25.10.2016, 08:37

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych
Ciemno, mokro, niebezpiecznie - te trzy słowa w najlepszy sposób opisują warunki panujące obecnie na drogach. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jesienna aura sprawia, że dni są krótkie i dużo częściej występują opady atmosferyczne. Niestety w takich warunkach ryzyko wypadku mocno wzrasta. Dlatego ważną kwestią jest zakup odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego chroniącego przed takimi wydarzeniami. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takiego rozwiązania.

Głównym zadaniem polis komunikacyjnych jest ochrona kierowcy przed różnymi zdarzeniami drogowymi. I nie chodzi tu tylko o wypłaty odszkodowań powstałych na skutek kolizji w ruchu drogowym, ale także naprawa szkód wyrządzonych na parkingu czy przez osoby trzecie. Ubezpieczeniami chroniącymi przed takimi zdarzeniami są polisy od odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco - i to właśnie te produkty są przedmiotem dzisiejszej analizy.

Do przygotowania poniższego zestawienia wykorzystano kalkulacje polis OC+AC dla 56-letniej posiadaczki Fiata Bravo z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4l, wyprodukowanego w 2014 roku. Zestawienie zostało przygotowane przy współpracy z ekspertami z Comperia Ubezpieczenia.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC
Samochód: Fiat Bravo 1,4 benzyna; rok prod. 2014
Klient: kobieta rocznik 1960, posiadająca 60 proc. zniżek, zamieszkała w mieście powyżej 500 tys. mieszkańców
Towarzystwo
Wysokość składki
Link4
1 448,00 zł
HDI
1 463,00 zł
Gothaer
1 540,00 zł
Warta
1 561,00 zł
Aviva
1 573,00 zł
Proama
1 637,00 zł
AXA
1 841,00 zł
Compensa
1 991,00 zł
Allianz
2 027,00 zł
Liberty
2 299,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych parametrów najtańszy pakiet OC+AC oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe Link4. Roczna składka ubezpieczeniowa za zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco w tym TU wynosi 1448 złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia zajęło HDI, w którym roczny koszt związany z zakupem polisy OC i AC dla dwuletniego Fiata Bravo zamyka się w kwocie 1463 złotych.

Stawkę na podium najtańszych polis ubezpieczeniowych zawierających pakiet OC i AC zamyka Gothaer, w którym to zakup wspomnianego ubezpieczenia to wydatek 1540 złotych.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego zestawienia uplasowały się propozycje takich towarzystw ubezpieczeniowych, jak Warta, Aviva i Proama. We wszystkich tych podmiotach koszt zakupu polisy OC i AC nie przekracza kwoty 1650 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca zdobywa wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne października 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.10.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
587 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2016
Przezorny zawsze ubezpieczony - takie powiedzenie od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku finansowym. Jest w nim dużo prawdy, ponieważ zakup polisy chroni przed skutkami wypadków, chorób i innych zdarzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że najbardziej narażoną na ryzyko grupą są kierowcy, którzy pokonują codziennie dziesiątki kilometrów. Ubezpieczeniem chroniącym ich przed wypadkami drogowymi są na przykład polisy OC i AC. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym towarzystwie można znaleźć najtańszy taki pakiet.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2016
Coraz szybciej - tak w dwóch słowach można opisać aktualne tempo życia współczesnego społeczeństwa. Rozwój technologii oraz potrzeba przemieszczania się z miejsca na miejsce wymusza korzystanie z różnych środków lokomocji. Tym najbardziej popularnym jest oczywiście samochód. Trzeba jednak wiedzieć, że posiadanie auta wymaga ponoszenia różnych opłat. Tymi najczęściej spotykanymi są ubezpieczenia komunikacyjne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, które towarzystwo oferuje obecnie najtańsze pakiety OC+AC.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2016
Najtańszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych zawierających polisę OC + AC + NNW oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu przygotowanego przez ekspertów Comperia Ubezpieczenia, którzy zbadali rynek ubezpieczeń samochodowych pod kątem osób posiadających Volkswagena Passata.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2016
Najlepszy pakiet ubezpieczeniowy OC + AC + assistance oferuje obecnie Generali. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłaniają wyniki ostatniego rankingu przygotowanego przez specjalistów Comperia Ubezpieczenia odnoszącego się do właścicieli samochodów marki Peugeot. Które jeszcze towarzystwo oferuje klientom na tyle atrakcyjne warunki aby się nimi zainteresować? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2016
Najtańszy pakiet OC+AC na dziesięcioletnie Subaru Tribeca oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowanego przez Comperia Ubezpieczenia. Które jeszcze towarzystwa oferują klientom względnie atrakcyjne warunki? Szczegóły poniżej.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach