Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2016

Płynność i bezpieczeństwo to jedne z najważniejszych wymagań jakie osoby posiadające nadwyżki finansowe stawiają produktom oszczędnościowym. W sumie nic w tym dziwnego, gdyż stały dostęp do pieniędzy gwarantuje nad nimi pełną kontrolę. Instrumentami finansowymi łączącymi obydwie wspomniane cechy są konta oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie które z nich jest najlepsze?

Konta oszczędnościowe łączą w sobie cechy zwykłego ROR i lokaty bankowej. Posiadacz takiego rachunku może bowiem wpłacać i wypłacać z niego swoje pieniądze, a do tego będą one podlegać ciągłemu oprocentowaniu. Połączenie powyższych funkcjonalności sprawia, że z rozwiązań tych korzystają osoby zainteresowane efektywnym pomnażaniem oszczędności, którym zależy na zachowaniu pełnego dostępu do swoich pieniędzy.

Dzisiejszy ranking kont oszczędnościowych powstał w oparciu o odpowiedzi z ankiet wypełnionych przez użytkowników Fast50Club. Z zebranych odpowiedzi wynika, że osoby te na swoich rachunkach najczęściej przetrzymują kwotę 15 tys. złotych.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 15 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
Eurobank
Rachunek Oszczędnościowy Extra Zysk (dla nowych Klientów)
3,00%
30 000 zł
tak
Getin Noble Bank
Konto oszczędnościowe w promocji "Na dobry początek"
2,80%
100 000 zł
tak
BOŚ
Konto oszczędnościowe Ekoprofit - promocja
2,75%
50 000 zł
tak
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe (dla posiadaczy konta Maksymalnego)
2,75%
50 000 zł
 tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,70%
100 000 zł
tak
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
100 000 zł
nie
BGŻOptima
Konto BGŻOpitma - oferta dla nowych środków
2,50%
150 000 zł
nie
Idea Bank
Konta ZOŚKA
2,50%
100 000 zł
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe oferuje obecnie Eurobank. Oprocentowanie nominalne tego instrumentu wynosi równe 3 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 30 tys. złotych. Pewną niedogodnością jest to, że aby móc skorzystać z tego instrumentu konieczne jest posiadanie w Eurobanku konta osobistego.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął rachunek dostępny w Getin Banku, którego oprocentowanie wynosi 2,80 proc. w skali roku. Aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków osoby zainteresowane tym instrumentem muszą otworzyć w Getin Banku konto osobiste wraz z dostępem do bankowości internetowej. Maksymalna kwota jaką można przetrzymywać na tym rachunku to 100 tys. złotych.

Na ostatniej lokacie na podium uplasowały się rachunek Ekoprofit oferowany przez Bank Ochrony Środowiska oraz Pracowite Konto Oszczędnościowe dostępne w Banku BPH. Oprocentowanie obydwu tych produktów wynosi 2,75 proc. w skali roku i na każdym z nich można ulokować 50 tys. złotych. Co ważne, tak wysokie oprocentowanie jest dostępne wyłącznie dla osób posiadających w tych bankach konta osobiste.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się rachunki oszczędnościowe dostępne w Idea Bank, BGŻOptima, Deutsche Banku oraz Banku Millennium. Oprocentowanie tych instrumentów przyjmuje wartości z przedziału 2,50 - 2,70 proc. w skali roku.

W ramach przypomnienia warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca został nagrodzony statuetką Comperia Stars za najlepsze konto oszczędnościowe września 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam