Oblicz wysokość raty

Zobacz, ile wyniesie miesięczna rata kredytu w zależności od oprocentowania, okresu kredytowania i rodzaju rat (równych lub malejących).

Kwota zadłużenia
PLN
Okres kredytu
miesięcy
Oprocentowanie
%
Rodzaj rat
 

Oblicz wysokość raty, a będziesz wiedział, czy stać Cię na kredyt

Samodzielnie oblicz wysokość raty Twojego zobowiązania. Podaj jego kwotę, okres spłaty, wysokość oprocentowania rzeczywistego oraz rodzaj rat (równe czy malejące), a przekonasz się, z jakim miesięcznym wydatkiem wiąże się planowany kredyt. Teraz możesz się zastanowić, czy Twój domowy budżet to udźwignie i czy zadłużenie się na tę kwotę na pewno jest dobrym pomysłem.

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz spłatę zobowiązania w ratach malejących, zostanie wyliczona tylko pierwsza, najwyższa rata.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Od czego zależy wysokość raty kredytu hipotecznego?
Kredyty hipoteczne stanowią istotne źródło finansowania transakcji przeprowadzanych na rynku nieruchomości. Jednak wysokie kwoty oraz dość długie okresy spłaty takich zobowiązań powodują, że ich zaciągniecie powinno być dokładnie przemyślane. Ponieważ raty tych kredytów znacząco wpływają na stan domowych finansów kredytobiorcy, warto zdawać sobie sprawę od czego tak naprawdę zależy ich wysokość.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2017
Jak co miesiąc Comperia.pl opracowała dla Was porównanie najlepszych ofert kredytów gotówkowych. Tym razem sprawdziliśmy, na jaką wysokość rat powinna się przygotować osoba, która chce pożyczyć od banku 50 tys. zł i spłacić je w ciągu 5 lat (w ratach równych).
Frank kontra złoty
Średnio raz na kwartał w mediach wraca temat osób zadłużonych we franku szwajcarskim. Główne zagadnienia widoczne w tych publikacjach to: duży wzrost zadłużenia, przytłaczająca wysokość raty kredytowej i szalejący kurs CHF/PLN. Czy jednak sytuacja tych kredytobiorców jest aż tak zła? Czy rzeczywiście są oni w gorszej sytuacji niż osoby zadłużone w PLN? Porównywarka finansowa postanowiła zbadać ten problem.
Hipoteczni nie mają na co narzekać
Posiadacze zobowiązań hipotecznych ciągle narzekają na rosnącą wysokość rat kredytowych, na niekorzystne zmiany kursu walutowego, na złą sytuację gospodarczą itd. Czy żale te faktycznie mają odbicie w rzeczywistości? Czy prawdą jest, że raty kredytowe znacząco zmieniają się w każdym miesiącu? Comperia.pl przygotowała krótki raport badający realia hipotek.
Rynek pierwotny czy wtórny - czy to ma znaczenie przy kredycie hipotecznym? Cz.2
Jeśli chodzi o wysokość rat kredytu hipotecznego, zasadniczo nie ma różnicy, czy został on zaciągnięty na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego czy wtórnego. W kilku innych kwestiach fakt ten nie pozostaje jest jednak tak bez znaczenia.
Lub sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe::
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
 
db Kredyt Gotówkowy - tylko dla nowych klientów
430,31 zł
0%
6,16%
Deutsche Bank Polska - db Kredyt Gotówkowy - tylko dla nowych klientów
Pożyczka Konsolidacyjna - dla nowych klientów banku
437,23 zł
0%
9,37%
Millennium - Pożyczka Konsolidacyjna - dla nowych klientów banku
Pożyczka gotówkowa z konsolidacją zaangażowań z obcych banków
437,23 zł
0%
9,37%
ING Bank Śląski - Pożyczka gotówkowa z konsolidacją zaangażowań z obcych banków