15.05.2012, 14:10

Lokaty na krótkie okresy - gdzie najlepiej ulokować oszczędności na 1 i 2 miesiące?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Lokaty na kilka miesięcy, czyli stosunkowo krótki okres, mają swoje niewątpliwe zalety. Między innymi taką, że nie trzeba na długo zamrażać środków, bo te, już niebawem powiększone o odsetki, znów będą do dyspozycji. Comperia.pl szuka najatrakcyjniejszych lokat na okres od 1 do 4 miesięcy. Dziś depozyty na 1 i 2 miesiące.

Oszczędzać można krótko- i długoterminowo. Pierwszy sposób wymaga większej samokontroli, bo jeśli depozyt nie jest automatycznie przedłużany (a czasem w ogóle nie jest dostępny po raz drugi, bo został zaproponowany tylko w ramach promocji), to można zapominać co kilka miesięcy znów lokować swoje oszczędności.

Ta „wada” jest jednak jednocześnie zaletą. Lokaty np. na 1, 2 czy 3 miesiące są lepsze od tych na pół roku czy rok, bo oszczędności częściej są do dyspozycji deponenta. Jeśli ktoś ulokuje środki na lokacie 6-miesięcznej, a po kwartale będzie pilnie potrzebować z powrotem środków, będzie musiał zerwać lokatę i prawdopodobnie nie otrzyma żadnych odsetek. Będzie mógł pluć sobie w brodę, że nie założył lokaty na 2 albo 3 miesiące, bo wtedy utrzymałby depozyt do dnia zapadalności i otrzymałby cały zysk z lokaty.

O tym jak oszczędzać żeby nie zamrażać swoich oszczędności na długo, można przeczytać TUTAJ.

Lokaty na 1 miesiąc

Oprocentowanie lokat na 1 miesiąc nie jest tak atrakcyjne jak depozytów na dłuższe okresy. Najlepsze oferty na rynku gwarantują 4,20 - 4,50 proc. zysku w skali roku. Najlepszą propozycję wystosował eurobank. Na dalszych miejscach Toyota Bank (z lokatami odnawialnymi na 2 i 3 dni), Alior Bank, neoBANK i FM Bank. Niestety, tylko w tej ostatniej instytucji lokatę założy każdy, a nie tylko posiadacz rachunku osobistego.

TOP 5 lokat na 1 miesiąc zobaczysz tutaj.

Lokaty na 2 miesiące

Najlepszym depozytem na 2 miesiące jest Lokata WYSOKI PROCENT z oferty neoBANKU. Procent jest istotnie wysoki, bo wynosi aż 9 proc. w skali roku. Niestety, lokata dostępna jest tylko jeden raz, i jedynie dla nowych posiadaczy rachunku osobistego w tym banku. Ograniczenie maksymalnej kwoty, jaką można ulokować również jest znaczące i wynosi 10 tys. zł.

Bardzo dobre oprocentowanie (8 proc.) ma także Lokata z Kuponem w Idea Banku. Można założyć tylko jedną taką lokatę, a zdeponować na niej tylko 10 tys. zł. Tu niepotrzebne jest konto osobiste, ale za to niecodzienny jest sposób zakładania depozytu. W Internecie wypełnia się formularz kontaktowy, następnie na podany numer telefonu dzwoni konsultant banku i umawia na spotkanie w oddziale banku. Tylko tam można założyć Lokatę z Kuponem, podając przy tym dodatkowo indywidualny kod, który po rozmowie telefonicznej otrzyma się SMS-em. Dość skomplikowane.

Pochwalić należy także GetinOnline i jego Lokatę na Start na 7,5 proc. Nie trzeba zakładać konta, lokatę zakłada się nie wstając od ekranu komputera (chyba że po telefon komórkowy, na który otrzyma się SMS-a z hasłem do systemu w którym dokonuje się wpłaty na depozyt). Lokatę można założyć raz, wpłacić można maksymalnie 10 tys. zł.

TOP5 uzupełniają już odstające pod względem oprocentowania od najlepszej trójki lokaty: Zawrotny Zysk w BGŻOptima i standardowa (zakładana internetowo lub telefonicznie) w eurobanku.

Pełne zestawienie możesz obejrzeć tutaj.

A już jutro ranking lokat na 3 i 4 miesiące. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (15.05.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4403 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Najnowsze porady o lokatach bankowych
Najczęściej czytane o lokatach bankowych
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ilona Maciejuk
3. Ekspert Comperia.pl
4. Jacek Kasperczyk
5. Jacek Kasperczyk
1. Jacek Kasperczyk
2. Jacek Kasperczyk
3. Jacek Kasperczyk
4. Jacek Kasperczyk
5. Jacek Kasperczyk