Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje o bieżących promocjach kredytów hipotecznych czołowych banków. Wskaż kwotę, której potrzebujesz, cenę nabywanej nieruchomości i preferowaną liczbę rat, a uzyskasz zestawienie najlepszych kredytów, dostępnych na preferencyjnych warunkach, wraz z rozpisanymi kosztami spłaty i szczegółowym opisem warunków każdej z ofert specjalnych.

Promocyjne kredyty hipoteczne

Porównaj wszystkie kredyty hipoteczne w jednym miejscu

Kredyty bez prowizjiKredyty promocyjneKredyty standardoweKredyty refinansoweKredyty konsolidacyjneSprawdź wycenę mieszkania
Comperia Doradca KH
Kredyt hipoteczny z Comperia Doradca

Wybieramy kredyty

Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

  • Za dużo ofert? Którą wybrać?
  • Bez prowizji czy z niższym oprocentowaniem?

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 3 oferty
Sortowanie:
ING Bank Śląski
Idę na swoje - Łatwy start
Prowizja: 0%Oprocentowanie: 7,44% (zmienne)RRSO: 8,59%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 837,73 zł

Bank Pekao S.A.
Kredyt hipoteczny w pakiecie Mieszkam Spokojnie
Prowizja: 1,25%Oprocentowanie: 7,69% (zmienne)RRSO: 8,77%

Rata: 1 901,97 zł

Darmowa porada
Bank Pekao S.A.
Kredyt hipoteczny
Prowizja: 1,99%Oprocentowanie: 7,84% (zmienne)RRSO: 9,04%
Do porównaniaSzczegóły

Rata: 1 940,99 zł

Darmowa porada

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Czym różni się kredyt hipoteczny od mieszkaniowego?

Kredyt hipoteczny jest pojęciem szerszym od kredytu mieszkaniowego, a określa sposób finansowania bankowego z zastosowaniem zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości. Jednym z jego rodzajów jest właśnie kredyt mieszkaniowy.

Kredyt mieszkaniowy przeznaczony może być jedynie na zakup wybudowanego już mieszkania lub domu od dewelopera (z rynku pierwotnego) lub innej osoby albo firmy (z rynku wtórnego).

Wśród kredytów hipotecznych wymienić należy również kredyt budowlany (udzielany na budowę domu lub rozbudowę, przebudowę lokalu lub domu) oraz budowlano-mieszkaniowy (gdy nabywana jest nieruchomość znajdująca się jeszcze w trakcie budowy).

Szczególnym rodzajem „hipotek” są kredyty refinansowe oraz konsolidacyjne. Za pomocą tych pierwszych można przenieść swój obecny kredyt hipoteczny do innego banku, by uzyskać w ten sposób korzystniejsze warunki spłaty, z kolei te drugie pozwalają na łączenie kilku zobowiązań w jedno (nie tylko kredytów hipotecznych, ale i np. ratalnych, gotówkowych, zadłużenia na kartach kredytowych), można dzięki nim dobrać również dodatkową gotówkę na inne wydatki.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych

Z uwagi na solidne zabezpieczenie spłaty zadłużenia kredyty pod hipotekę są jednymi z najtańszych rodzajów finansowania. Stosowane przez banki marże oscylują w okolicach zaledwie 2% – to kilkukrotnie mniej niż w przypadku standardowych pożyczek gotówkowych.

Marża nie jest jednak jedynym czynnikiem wpływającym na wysokość spłacanych odsetek. Oprocentowanie kredytu to suma marży banku i stopy bazowej: WIBOR (dla kredytów złotowych). O ile stawka marży pozostaje niezmienna w całym okresie umowy, o tyle WIBOR jest wartością zmienną, a jej bieżąca wysokość zależy od sytuacji na rynkach finansowych.

Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych sprawdzisz za pomocą bezpłatnej porównywarki finansowej Comperia.pl.

Jak wybrać tani kredyt na mieszkanie?

Porównywanie wyłącznie marż lub wysokości samych rat nie musi doprowadzić do dokonania właściwego wyboru. W przypadku kredytów pod hipotekę odsetki stanowią co prawda główny koszt spłaty, ale nie jedyny. Dużym wydatkiem dla kredytobiorcy bywają prowizja i ubezpieczenie na życie lub od utraty pracy.

Choć z pozoru 2% prowizji nie wydaje się znacznym obciążeniem finansowym, to przy kredycie na 250 tys. zł opłata wyniesie aż 5 000 zł. To suma, która mogłaby pokryć wydatki na raty nawet przez pół roku. Równie znaczący, a nawet wyższy koszt, generuje ubezpieczenie na życie. Niestety w przypadku wielu ofert mimo wysokich składek, których suma przeciętnie sięga kilku tysięcy złotych, polisa zapewnia ochronę jedynie przez pierwsze 3-5 lat okresu spłaty.

Wybierając tani kredyt dla siebie spośród szerokiej gamy ofert dostępnych na rynku bankowym, skupić się należy przede wszystkim na porównaniu całkowitego kosztu spłaty – po uwzględnieniu nie tylko sumy odsetek, ale i prowizji, ewentualnych składek ubezpieczeniowych i innych opłat, do których poniesienia kredytobiorca zobowiąże się w umowie z bankiem.

Kredyty promocyjne

Mimo niskiego oprocentowania i nierzadko zerowej prowizji spłata kredytu hipotecznego stanowi niemały koszt dla klienta. Wszystko z uwagi na wysokie kwoty zawieranych umów i stosowanie długoterminowych okresów kredytowania. Im więcej pożyczymy i im bardziej zwiększymy liczbę rat, tym więcej odsetek wygeneruje w ostatecznym rozrachunku obsługa zadłużenia. Właśnie z tego powodu to na promocjach kredytów hipotecznych można zaoszczędzić najwięcej. Kredyty promocyjne zazwyczaj umożliwiają obniżenie marży nawet o kilka punktów procentowych w stosunku do standardowej oferty banku. To z kolei może oznaczać dla klienta zmniejszenie kosztu odsetkowego nawet o kilkanaście tysięcy złotych.

By skorzystać z oferty specjalnej, w przypadku większości promocji kredytów na mieszkanie będzie należało dobrać dodatkowe produkty, takie jak konto osobiste (często wraz z obligatoryjnym zadeklarowaniem otrzymywania na nie wynagrodzenia za pracę), ubezpieczenie na życie czy karta kredytowa. Warto pamiętać, że dodatkowe produkty mogą generować kolejne koszty, a te sprawią, że mimo promocyjnej marży nasze realne oszczędności poczynione przez wybranie oferty specjalnej okażą się wcale nie tak duże, jak mogłoby się wstępnie wydawać. W marginalnych przypadkach promocyjny kredyt w pakiecie z ubezpieczeniem może okazać się nawet droższy od kredytu ze standardową marżą.

Jeśli chcesz poznać najnowsze promocje kredytów mieszkaniowych, sprawdzić ich warunki i dowiedzieć się, czy i ile dzięki nim możesz zyskać, skorzystaj z bezpłatnej porównywarki kredytów hipotecznych Comperia.pl.