Kredyt samochodowy - słownik finansowy

Co to jest kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, przeznaczonym na sfinansowanie zakupu pojazdów. Pojęcie pojazdy jest jednak bardzo szerokie.

Banki udzielają kredytów nie tylko na zakup samochodów osobowych, ale również przyczep kempingowych, motocykli, motorowerów, skuterów, a nawet łodzi motorowych. Cechą charakterystyczną kredytów samochodowych jest ich zabezpieczenie, a mianowicie kredytowany przedmiot - banki stosują kilka rodzajów zabezpieczeń: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie lub depozyt karty pojazdu. Obowiązkowa też będzie, jako dodatkowa forma zabezpieczenia, cesja praw z polisy AC.

Dzięki zabezpieczeniu na pojeździe kredyty samochodowe są niżej oprocentowane niż produkty kredytowe przeznaczone na dowolny cel (kredyty gotówkowe, limity w koncie osobistym, karty kredytowe). W ten sposób banki zmniejszają bowiem ryzyko udzielenia kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że nie musi to być regułą.$_ART_REK_

Kredyt samochodowy można wziąć na zakup nowego i używanego pojazd. Z reguły mie ma też znaczenia, gdzie kupujemy samochód: w salonie, komisie, na giełdzie samochodowej czy od osoby prywatnej. Coraz więcej instytucji finansuje również auta sprowadzane zza granicy.

Comperia.pl

2009-07-28

ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Kiedy kredyt samochodowy nie będzie tańszy od gotówkowego?
Chociaż powszechnie przyjmuje się, że kredyt samochodowy jest dużo tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy, to nie zawsze tak rzeczywiście będzie. Zobacz, kiedy lepiej wziąć zwykłą pożyczkę na zakup auta.
Kredyt 50/50, leasing i wynajem, czyli jak tanio nabyć samochód?
Nie tylko zwykły kredyt samochodowy umożliwi Ci pozyskanie nowego lub używanego auta bez własnych pieniędzy, ale i bez przepłacania za pożyczkę. Sprawdź, jak tanio zdobyć samochód.
Skąd Polacy biorą pieniądze na samochód?
Gotówka, kredyt, leasing, a może coś innego? Santander Consumer Bank sprawdził, w jaki sposób najczęściej Polacy finansują zakup samochodu.
Zachowaj płynność, czyli ranking najlepszych kredytów samochodowych
Mobilność to jedna z podstawowych potrzeb współczesnego społeczeństwa. Możliwość szybkiego przemieszczenia się z punktu A do punktu B jest wręcz bezcenna w dzisiejszym świecie. Doskonałym narzędziem wykorzystywanym do zaspokojenia tego wymagania jest samochód. Niestety zakup własnych czterech kółek wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów na sfinansowanie takiego wydatku jest zaciągnięcie kredytu samochodowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Leasing czy kredyt samochodowy? co jest lepsze?
Szukając optymalnego sposobu finansowania samochodu, w grę wchodzą przede wszystkim 2 opcje - leasing oraz kredyt samochodowy. Co w jakiej sytuacji wybrać?