Najnowsze porady
Kredyt a opóźnienia w spłatach

Sprawdź czy bank udzieli Ci kredytu, jeżeli nieterminowo spłacałeś poprzednie zadłużenia.

Czy wstępowały opóźnienia?
Brak opóźnień
Niewielkie, kilkudniowe
Spore, kilkunastodniowe

Jakie znaczenie ma opóźnienie w spłacie kredytu?

Udzielając kredytów banki dokładnie sprawdzają swojego potencjalnego klienta. Oprócz wymaganych dokumentów często źródłem informacji na temat kredytobiorcy są również inne dane – np. opóźnienia w spłacie dotychczasowych kredytów.

Czy jednak każde opóźnienie, zarówno kilkudniowe, jak i kilkunastodniowe, jest tak samo ważne? Czy każdy bank ma takie samo podejście do nieterminowych płatności? Odpowiedzi na te pytania można szybko znaleźć korzystając z naszego kalkulatora zatytułowanego „kredyt a opóźnienia w spłatach”, gdzie wystarczy tylko wybrać jakie opóźnienia miały miejsce w historii kredytowej.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Co gdy nie spłacę pożyczki? - Listy do Mikołaja #18 z Martyną Długoszewską
Co zrobić w sytuacji, gdy nie możemy na czas spłacić pożyczki? Czy czekać na upomnienie od pożyczkodawcy czy samemu podjąć odpowiednie kroki? Co, kiedy sprawa trafi do sądu? O tym wszystkim w 18. odcinku Listów do Mikołaja Mikołaj Fidziński rozmawia z Martyną Długoszewską ze Związku Firm Pożyczkowych.
Bank spłacił kredytobiorcom 10 procent zadłużenia
Wszyscy wokół narzekają na brak pracy, na niewystarczające zarobki i ogólnie na wszystko to co ich otacza. Na rynku jest jednak pewna grupa osób, która nic nie robiąc dostała od losu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co to za społeczność i dlaczego akurat ona otrzymała taką zapomogę?
Listy do Mikołaja #2 - o kredycie, który spłaca się w iście żółwim tempie
W drugim odcinku video poradnika „Listy do Mikołaja” Mikołaj Fidziński rozprawia się z kredytem mieszkaniowym w złotych, którego ubywa w bardzo wolnym tempie. Obejrzyj - bo kwestia jest bardzo popularna, a nie przez wszystkim znana.
Spłacasz kredyt a dług i tak rośnie…
Nic nowego, tak w skrócie można ocenić wyniki referendum dotyczące zakupu złota przez szwajcarski bank centralny. Już od ponad miesiąca polskie media wieszczyły, że to wydarzenie zachwieje budżetami domowymi setek tysięcy frankowych kredytobiorców. Na szczęście nic takiego się nie stało, ale problem tkwi w ogólnym zadłużeniu tych osób, które naprawdę nie napawa optymizmem.
Wakacje kredytowe, karencja w spłacie - jak zawiesić ratę kredytu?
Masz chwilowe problemy finansowe i musiałbyś się sporo nakombinować, żeby zebrać środki na ratę kredytu hipotecznego? A może po prostu masz pilny wydatek i nie chcesz przeznaczyć pieniędzy akurat na ratę? Niezależnie co Tobą kieruje, istnieją rozwiązania tej kwestii. To wakacje kredytowe, czyli zawieszenie płatności całej raty, oraz karencja w spłacie części kapitałowej raty.
Lub sprawdź najlepsze kredyty hipoteczne:
Bank
Rata
Prowizja
Oprocentowanie rzeczywiste
Ocena
klientów
 
Kredyt mieszkaniowy
889.18 PLN
0.00 %
3.47 %
Citi Handlowy - Kredyt mieszkaniowy
Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA
890.29 PLN
1.90 %
3.66 %
Bank BPS - Kredyt hipoteczny Mój Dom - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA
Ekologiczny kredyt hipoteczny
890.29 PLN
2.00 %
3.68 %
BOŚ - Ekologiczny kredyt hipoteczny