• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Świadczenia rodzinne zza granicy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Chuck Norris II

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 19:11
Moja żona jest w ciąży, ja pracuję na etacie, dość dobrze zarabiam jak na polskie płace, ale oczywiście za granicą byłoby lepiej... Słyszałem, że mój znajomy pracował jakiś czas w Holandii, jego żona była w Polsce i w tym czasie urodziło im się dziecko (taaaak, na 100 proc. jest to jego dziecko) no i dlatego, że on był tam na etacie, dostają teraz jakieś świadczenia rodzinne co miesiąc z tytułu urodzenia dziecka. Mój ojciec pracuje w Niemczech i zaproponował mi, abyśmy się tam przeprowadzili na jakiś czas. Ja do pracy, a żona urodziłaby w Niemczech. Podobno wystarczyłoby gdybyśmy byli tam zameldowani i żona tam urodziła i również przysługiwałyby nam takie świadczenia, które w porównaniu z Polską są dość spore. Czy ktoś orientuje się w temacie, spotkał się z taką sytuacją?
Cytuj
Angelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2014 19:19
O kurcze, pierwszy raz sie spotykam z taka sytuacją. Mojej znajomej mąż pracuje w Norwegii a ona mieszka w Polsce i on tam dostaje pieniadze na dziecko ale ona od Polskiego rządu nie dostaje nic bo ma juz te świadczenia z zagranicy.
Cytuj
Tosia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2014 22:36
Jeśli jesteś zameldowany w Niemczech i Twoja żona też, to jeśli tam urodzi dziecko dostanie świadczenie, ale nie jestem pewna czy więcej niż raz czy bardziej na takie zasadzie jak w Polsce becikowe. a świadczenie większe, bo inna waluta, to wiadomo, że dla Polaka będzie to spora kwota.
Cytuj
frankensztajn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2014 18:29
moja koleżanka wyjechała na trzy miesiące przed porodem do anglii, co prawda nie wiem jak to wygląda tam, ale wyjechała własnie specjalnie żeby urodzić na miejscu i dostawać świadczenia, bo w polsce nie ma perspektyw. jak dla mnie to trochę niemoralne, mimo, że na tą chwilę koleżanka mówi, że chce tam mieszkać na stałe.
Cytuj
kayla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 9:55
NIe miałabym odwagi tak kombinować. co innego na prawdę mieszkac za granicą i wiązać tam swoją przyszłość ale wyjechac na chwilę żeby zdobyć jakieś świadczenia to jest wg mnie troche nie fair, później dziwić się ze w europie Polacy są nielubiani jak takie kombinacje robią.
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 9:49
Boże, czego to Polacy nie wymyślą, żeby tylko więcej pieniędzy dostać, w końcu kraje typu Anglia, Niemcy czy Holandia zbankrutują przez takich skąpych ludzi. Każdy kraj ma swoją politykę i powinno być tak, że jeśli już Polak ma otrzymywać świadczenia z Niemiec, niech sobie tam mieszka i ma obywatelstwo niemieckie, a nie kombinuje żeby dostać coś praktycznie za darmo...
Cytuj
Rysiek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 15:00
Wiesz, co albo decydujesz sie na świadczenia z Polski albo z tych niemiec. Nie masz możliwości czerpania pieniędzy i stad i stad. Bo jak nasze państwo to zauważy to bedziesz musiał zwrócić wszystko co dostałeś.
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 2:43
Tak dobrze będzie podjąć jakąś konkretną decyzje. Czy decydujesz się na przyszłość swoją i swojej rodziny za granicą czy chcesz to zrobić tylko ze względu na pieniądze. Nie wiem czy tak do końca można. Żeby później nie było tak że musisz coś jeszcze zwracać.
Cytuj
Heartbreaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 18:58
Zdecydowanie musisz podjąc decyzje skąd bierzesz zasiłek, czy są to Niemcy czy Polska bo z dwóch miejsc niestety nie da rady., Ja chyba na twoim miejscu zdecydowała bym sie na Niemcy bo przeliczając na polskie złotówki wyjdzie Ci dużo wiecej.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 12:50
Jak będziecie tam zameldowani to chyba rzeczywiście powinniście dostać tam jakieś tak zwane becikowe. Nie wiem jaka to kwota ale z pewnością wyższa niż w Polsce. Nie wiem też czy dostaniecie świadczenia z tytuły Twojej pracy, wszystko pewnie zależy od podpisanej umowy.
Cytuj
Odpowiedź