• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ubezpieczenie na wyjazd

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 12:06
Wyjezdzam niebawem na wczasy do Turcji, wykupiłem allinclusive. Zastanawiam się, czy ubezpieczenie które mi tam oferują jest wystarczające? Czy lepiej dokupić dodatkowo i czy EKUZ obejmuje taki wyjazd? Sporo pytań, ale trochę się stresuje.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 12:43
EKUZ działa w UE i krajach EFTA czyli w Turcji się nie przyda. Sprawdź jaki masz zakres ubezpieczenia. All inclusive oznacza raczej prawie nieograniczony dostęp do trunków i posiłków (trochę spłyciłem) w hotelu, ale nie do dodatkowych ubezpieczeń.

Jeżeli stać Cię na wakacje to na ubezpieczenie tym bardziej powinno.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 12:56
Robert Sierant napisał
EKUZ działa w UE i krajach EFTA czyli w Turcji się nie przyda. Sprawdź jaki masz zakres ubezpieczenia. All inclusive oznacza raczej prawie nieograniczony dostęp do trunków i posiłków (trochę spłyciłem) w hotelu, ale nie do dodatkowych ubezpieczeń.

Jeżeli stać Cię na wakacje to na ubezpieczenie tym bardziej powinno.

Popieram i dodam do tego co napisał p. Robert, że Turcja to kraj z ponadstandardowym poziomem zagrożenia terroryzmem. Proszę zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczyciel zapewnia ochronę ubezpieczeniową w związku z tzw. aktami terroru. Zaskoczony byłem taką oto sytuacją. Wielu Polaków wyjechało i jeszcze wyjedzie, mam nadzieję - bo nasi jeszcze pograją, na Euro do Francji. O ile mi wiadomo stan wyjątkowy całkowicie tam nie został odwołany. Jakie z tego należy wyciągnąć wnioski a propos ubezpieczenia turystycznego? Proszę zajrzeć do o.w.u. - wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności. Zdziwiony byłem że tylko jeden klient wykazał podczas rozmowy zainteresowanie tym problemem. Resztę musiałem przekonywać do innych ofert, z różnym skutkiem.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 13:23
Oczywiście, że uważam że to istotna sprawa. A jak dużo wcześniej trzeba wykupić takie ubezpieczenie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 13:46
Można nawet na 1 dzień przed wyjazdem. Nawet będąc już poza granicami kraju też można (bo jest takie pytanie na wniosku), ale pewnie wiąże się to z jakąś zwyżką...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 14:33
Robert Sierant napisał
Można nawet na 1 dzień przed wyjazdem. Nawet będąc już poza granicami kraju też można (bo jest takie pytanie na wniosku), ale pewnie wiąże się to z jakąś zwyżką...

Może nie tyle ze zwyżką co z karencją w ochronie ubezpieczeniowej. W praktyce rozwiązania są różne. Jeśli ktoś wyjeżdża na tydzień i wykupi polisę przez np. rodzinę będąc już poza granicami kraju, może się okazać że ma karencję ... 7-dniową. To już wtedy jest przysłowiowy "kwit na węgiel". Aby mieć pewność że ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność wynikającą z umowy ubezpieczenia już od chwili przekroczenia granicy najlepiej jest zawrzeć umowę przed wyjazdem i przed wyjazdem opłacić składkę, bo i z takim warunkiem można się spotkać.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 14.6.2016 14:34
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 14:39
Tak wlasnie myślałem, ze może być jakaś karencja. No trzeba będzie poszukać oferty.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

14.6.2016 15:58
remi napisał
Tak wlasnie myślałem, ze może być jakaś karencja. No trzeba będzie poszukać oferty.


Nie namawiam Pana do wyboru konkretnej oferty, chcę jedynie zwrócić uwagę na pewne niuanse związane z ochrona ubezpieczeniową w takich sytuacjach jak we Francji, czy Turcji – ryzyko zamachów terrorystycznych, stan wyjątkowy. Oferta standardowa w ZU X może się wydać Panu atrakcyjna ale jeśli zechce Pan ją rozszerzyć na okoliczności jw. – jeśli się da, to może okazać się że składka wzrosnąć może nawet pow. 100%. Dzieje się to dlatego m.in. że część ubezpieczycieli traktuje wojnę, stan wojenny, ryzyko ucierpienia w zamachu terrorystycznym prawie tak samo. Tu trzeba zwracać uwagę na niuanse w nazewnictwie, definicjach i wyłączeniach. Spotkać można takie terminy jak „wojna” lub „działania wojenne”, „nieoczekiwana wojna”, „ akty terroru”, bierne uczestnictwo w działaniach wojennych lub w aktach terroru”, „aktywne uczestnictwo w działaniach wojennych i aktach terroru”, „stan wyjątkowy”, itd. Ważne jest w jakich okolicznościach maja one zastosowanie. To ważne by wiedzieć co się wybiera , na co można liczyć i za co się płaci. Z przeanalizowanych przez mnie ofert dla klientów którzy wybierają się turystycznie w regiony o podwyższonym ryzyku, większość wybierała Globtroter firmy Allianz. Czym się kierowali ci klienci? Zapewne tym, że akty terroru są w jakiś sposób włączone do zakresu podstawowego ochrony, wszystko zależy tam od sumy ubezpieczenia ( ważne jest aby SU była wyższa niż 200 tys. zł – optimum ochrony). Co osiągnęli w ten sposób? Dość czytelny układ polisy i oszczędności na składce. Okazało się bowiem, że przy standardowych wyjazdach ta ofert a nie była najtańsza ale gdy u konkurencji rozszerzyli ochronę we wspomnianym wyżej zakresie, sytuacja uległa zmianie.
Przy okazji; namawiam Państwa do dopytania się u pośredników co będzie z odpowiedzialnością ubezpieczyciela, jeśli okaże się np. że ubezpieczony w chwili wypadku, zachorowania był pod wpływem alkoholu.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 14.6.2016 16:02
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.6.2016 9:19
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
remi napisał
Tak wlasnie myślałem, ze może być jakaś karencja. No trzeba będzie poszukać oferty.


Nie namawiam Pana do wyboru konkretnej oferty, chcę jedynie zwrócić uwagę na pewne niuanse związane z ochrona ubezpieczeniową w takich sytuacjach jak we Francji, czy Turcji – ryzyko zamachów terrorystycznych, stan wyjątkowy. Oferta standardowa w ZU X może się wydać Panu atrakcyjna ale jeśli zechce Pan ją rozszerzyć na okoliczności jw. – jeśli się da, to może okazać się że składka wzrosnąć może nawet pow. 100%. Dzieje się to dlatego m.in. że część ubezpieczycieli traktuje wojnę, stan wojenny, ryzyko ucierpienia w zamachu terrorystycznym prawie tak samo. Tu trzeba zwracać uwagę na niuanse w nazewnictwie, definicjach i wyłączeniach. Spotkać można takie terminy jak „wojna” lub „działania wojenne”, „nieoczekiwana wojna”, „ akty terroru”, bierne uczestnictwo w działaniach wojennych lub w aktach terroru”, „aktywne uczestnictwo w działaniach wojennych i aktach terroru”, „stan wyjątkowy”, itd. Ważne jest w jakich okolicznościach maja one zastosowanie. To ważne by wiedzieć co się wybiera , na co można liczyć i za co się płaci. Z przeanalizowanych przez mnie ofert dla klientów którzy wybierają się turystycznie w regiony o podwyższonym ryzyku, większość wybierała Globtroter firmy Allianz. Czym się kierowali ci klienci? Zapewne tym, że akty terroru są w jakiś sposób włączone do zakresu podstawowego ochrony, wszystko zależy tam od sumy ubezpieczenia ( ważne jest aby SU była wyższa niż 200 tys. zł – optimum ochrony). Co osiągnęli w ten sposób? Dość czytelny układ polisy i oszczędności na składce. Okazało się bowiem, że przy standardowych wyjazdach ta ofert a nie była najtańsza ale gdy u konkurencji rozszerzyli ochronę we wspomnianym wyżej zakresie, sytuacja uległa zmianie.
Przy okazji; namawiam Państwa do dopytania się u pośredników co będzie z odpowiedzialnością ubezpieczyciela, jeśli okaże się np. że ubezpieczony w chwili wypadku, zachorowania był pod wpływem alkoholu.
Ale czy taki pośrednik nie naliczy sobie dodatkowej stawki?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.6.2016 9:59
Można iść do brokera (pośrednik) i zapytać o kilka ofert (z różnych TU) lub odwiedzić każde z TU i porozmawiać z pracownikami na żywo nt. każdej z ofert.
W drugim przypadku stracisz sporo czasu a cena pewnie będzie taka sama.

Broker (pośrednik) otrzymuje prowizję, a pracownik głównie pensję. Nikt za darmo nie pracuje...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź