• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Polisa Złota Przyszłość Warta - czy to dobry wybór?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.5.2016 17:23
Witam.
Mam 55 lat, dwoje dzieci. Chciałbym, żeby dostały jakieś zadośćuczynienie po mojej śmierci. Mam już emeryturę i jestem w stanie opłacać polisę. Ktoś ze znajomych wspomniał o ubezpieczeniu Złota Przyszłość. Towarzystwo jak najbardziej mi odpowiada, ze względu na swoją renomę. Interesuje mnie zakres ubezpieczenia i jak to wygląda w opłacie składek? Wpłata jest jednorazowa, czy można dopłacać w międzyczasie? Czy ta polisa to jest dobry wybór?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 10:52
Cyfer napisał
Witam.
Mam 55 lat, dwoje dzieci. Chciałbym, żeby dostały jakieś zadośćuczynienie po mojej śmierci. Mam już emeryturę i jestem w stanie opłacać polisę. Ktoś ze znajomych wspomniał o ubezpieczeniu Złota Przyszłość. Towarzystwo jak najbardziej mi odpowiada, ze względu na swoją renomę. Interesuje mnie zakres ubezpieczenia i jak to wygląda w opłacie składek? Wpłata jest jednorazowa, czy można dopłacać w międzyczasie? Czy ta polisa to jest dobry wybór?

Ubezpieczenie „Złota Przyszłość”, to program czysto inwestycyjny, dedykowany osobom zainteresowanym inwestowaniem i pomnażaniem kapitału na własne potrzeby. Nie ma tam możliwości rozszerzenia zakresu ochrony o dodatkowe opcje. Ubezpieczający dokonuje wpłaty jednorazowej bez możliwości dokonywania wpłat dodatkowych. Istnieje możliwość dokonywania częściowych wypłat (tzw. wykupów częściowych) w kwocie nie mniejszej niż 500 zł w trakcie trwania umowy.
Jeśli chodzi o zakres umowy, to Ubezpieczony otrzymuje ochronę ubezpieczeniową na kwotę min. 500 zł (ubezpieczenie na wypadek śmierci bez względu na przyczynę). Okres ubezpieczenia i ochrony: bezterminowe, wiek przystąpienia: od 3 miesięcy do 85 lat. Jak wyżej napisałem, suma ubezpieczenia min. 500,00 zł, maksymalna, to suma w wys. 5% wpłaconej składki jednorazowej, nie więcej niż 100 tys. zł, w przypadku zgonu w wyniku wypadku komunikacyjnego. Składka jednorazowa. Zakres umowy podstawowej, to zgon Ubezpieczonego, zgon Ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego. Do zawarcia umowy nie jest wymagana ankieta medyczna, ani przeprowadzenie badań lekarskich.
Inaczej; w przypadku zgonu wypłacana jest kwota 500,00 zł, plus tzw. wartość polisy. W przypadku zgonu w wyniku wypadku komunikacyjnego: 500,00 zł + 5% wpłaconej składki jednorazowej + wartość polisy. Wartość polisy, to inaczej kwota równa wartości jednostek uczestnictwa, znajdujących się na indywidualnym koncie inwestycyjnym klienta. Tzw. wykup całkowity polisy w trakcie trwania umowy oznacza zakończenie umowy. Od tego wykupu pobierana jest opłata transakcyjna . Atuty: transparentność opłat, możliwość wykupu częściowego, zróżnicowany wybór oferty UFK (chyba 53 UFK), alternatywa dla oszczędzających na lokatach bankowych, depozytach, inwestycjach w akcje, obligacje.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.5.2016 15:44
Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze dowiedzieć, ile wynosi konkretna suma wpłacana przy zakładaniu polisy? Chodzi o mimum i max. A może poleciłby mi Pan inne rozwiązanie?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2016 18:30
Cyfer napisał
Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze dowiedzieć, ile wynosi konkretna suma wpłacana przy zakładaniu polisy? Chodzi o mimum i max. A może poleciłby mi Pan inne rozwiązanie?

Na wstepie małe sprostowanie: "maksymalna, to suma w wys. 5% wpłaconej składki jednorazowej, nie więcej niż 100 tys. zł, w przypadku zgonu w wyniku wypadku komunikacyjnego." - zmiana: 200 tys. zł.
Zgodnie z par. 6,ust. 1 o.w.u. "wysokość składki jednorazowej nie może być niższa niż minimalna składka jednorazowa wskazana w tabeli opłat i limitów". Zgodnie z par. 6, ust. 3 Ubezpieczający ma prawo wpłacać składki dodatkowe w dowolnych terminach, w czasie trwania umowy, nie mniej niż minimalny poziom tej dopłaty określonej w tabeli jw. Wg tej tabeli minimalna składka jednorazowa to kwota 10 tys. zł., a dopłaty to kwoty nie mniejsze niż 1 tys. zł. Nie ma określonego wprost górnego limitu składki.
Alternatywne rozwiązania: Jest ich bardzo wiele, w tym co najmniej jedna w ramach portfela ofert Warty. Gdyby Pana wpis przeczytało np. 20 agentów z różnych ZU, to natychmiast miałby Pan co najmniej tyle alternatywnych ofert. Do tego należałoby dołożyć oferty doradców finansowych, a więc lokaty, fundusze inwestycyjne, etc. Nie podejmuję się doradzać na odległość, nie znając Pana profilu inwestycyjnego, priorytetów, możliwości inwestycyjnych, zakładanych celów i ich hierarchii, itd. Po latach doświadczeń z dużą ostrożnością podchodzę do ofert inwestycyjnych, wolę oferować polisy "czysto" ochronne lub ochronne z elementami oszczczędnościowymi, czyli takie gdzie klient przy bezszkodowym przebiegu ubezpieczenia może liczyć na zwrot w całości, nawet z jakimś "dodatkiem" lub w części poniesionych nakładów na ochronę życia. Jeżeli zdecyduje się Pan ostatecznie na Złotą Przyszłość, to proszę przed podjęciem decyzji wejść na stronę główną Warty: www.warta.pl, ściągnąć sobie ogólne warunki ubezpieczenia, sporządzić listę pytań i jeszcze raz porozmawiać z pośrednikiem. Tam też znajdzie Pan notowania funduszy - będzie Pan musiał dokonać ich wyboru, więc i tak należy się z notowaniami aktualnymi i w ujęciu historycznym zapoznać - tu zapewne pojawią się kolejne pytania. Trochę się dziwię, że do tej pory nikt Panu takich jak tu informacji nie przekazał. Proszę zarządać symulacji w 3 wersjach, w tym optymistycznej i pesymistycznej, z wyjaśnieniem dlaczego sporządający symullację przyjął takie (jakie?) a nie inne założenia. To nie jest żadana łaska. Jakieś standardy obowiązują.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź