• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia zbiorowego.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
nastor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 21:42
Witam.

Moja mam właśnie została zwolniona z pracy. W zakładzie pracy zaproponowano jej kontynuację ubezpieczenia grupowego, jakiemu podlegała w pracy. Ciekawi mnie, czy w trakcie indywidualnej kontynuacji będzie podlegała takiemu samemu zakresowi ubezpieczenia jak w pracy czy jednak będzie to na jej niekorzyść?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 9:48
nastor napisał
Witam.

Moja mam właśnie została zwolniona z pracy. W zakładzie pracy zaproponowano jej kontynuację ubezpieczenia grupowego, jakiemu podlegała w pracy. Ciekawi mnie, czy w trakcie indywidualnej kontynuacji będzie podlegała takiemu samemu zakresowi ubezpieczenia jak w pracy czy jednak będzie to na jej niekorzyść?

Nie znam takiej "grupówki"której indywidualna kontynuacja byłaby wierną kopią. Zakres ochrony zazwyczaj jest okrojony. Jeżeli mamie zależy aby "mieć więcej" niż proponowana indywidualna kontynuacja, powinna rozważyć wykupienie porównywalnego ubezpieczenia w ramach tzw. "grup otwartych".
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Edds

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 10:14
Witam. Moja siostra została zwolniona z pracy i jest obecnie osoba bezrobotną. Z tego co wiem bardzo to przeżyła i nie opłacała składek w kontynuacji ubezpieczenia. Jaki jest koszt mniej więcej takiego podstawowego indywidualnego ubezpieczenia?
Cytuj
AsiaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 11:02
Edds napisał
Witam. Moja siostra została zwolniona z pracy i jest obecnie osoba bezrobotną. Z tego co wiem bardzo to przeżyła i nie opłacała składek w kontynuacji ubezpieczenia. Jaki jest koszt mniej więcej takiego podstawowego indywidualnego ubezpieczenia?
Teraz to juz chyba za pozno, ubezpieczać się trzeba przed, a nie po fakcie.
Cytuj
karson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 13:35
Co ma piernik do wiatraka? Ubezpieczać to się można zawsze. Lepiej późno niż wcale. Sam jestem ciekawy ile mniej więcej kosztuje rocznie polisa na życie? Chodzi mi o taki zakres jak w polisie kontynuowanej.
Cytuj
magda25

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.5.2016 21:11
Teraz jest tak dużo firm ubezpieczeniowych i możliwości ubezpieczenia się, że raczej każdy szuka sam dla siebie odpowiedniej oferty. Myślę, że nie powinno wam tak bardzo zależeć na cenie składki i odnoszę wrażenie, że dla dla was im niższa tym lepsza. Najpierw trzeba się zastanowić na wypadek czego chcecie się ubezpieczyć a dalej poprowadzi was agent.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.5.2016 9:21
magda25 napisał
Teraz jest tak dużo firm ubezpieczeniowych i możliwości ubezpieczenia się, że raczej każdy szuka sam dla siebie odpowiedniej oferty. Myślę, że nie powinno wam tak bardzo zależeć na cenie składki i odnoszę wrażenie, że dla dla was im niższa tym lepsza. Najpierw trzeba się zastanowić na wypadek czego chcecie się ubezpieczyć a dalej poprowadzi was agent.

Racja. Trzeba najpierw postawić sobie cele. Wspomniałem o tzw. "grupach otwartych" dlatego, że konstrukcja tych umów jest zbliżona do umów grupowych ubezpieczenia na życie, akwirowanych poprzez zakłady pracy. Można dowolnie wybrać zakres ochrony i składkę. Nie ma znaczenia gdzie i czy się pracuje. Koszty? To zależy od oferty. Składki miesięczne zaczynają się od poziomu 33,00 - 46,00 zł.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź