• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Bonus-malus na czym polega ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kaplok

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2016 10:41
Witam. Ostatnio zetknąłem się z takim terminem w ubezpieczeniach. Mój ubezpieczyciel nigdy o czymś takim nie wspomniał mi. Wiem tylko, ze bonus-malus trzeba sobie wypracować posiadanymi zniżkami. Na czym on w ogóle polega? Czy przypisany jest do osoby czy do pojazdu?
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2016 14:57
Chodzi o to, ze za szkodowośc, czyli za stłuczki, kolizje itd. które powodujesz mozesz liczyc, albo na dobre zniżki (jesli ich nie powodujesz), albo zwyzki jesli jednak tak. I TU właśnie patrza w rejestry i sprawdzaja, jak tamz Twoja szkodowoscia.
Cytuj
Tom-Nag

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2016 19:54
Przecież bonus-malus to sposób ustalania wysokości składki za polisę. To taka tabela zniżek i zwyżek ubezpieczenia komunikacyjnego w poszczególnych latach bycia kierowcą. Prościej wytłumaczyć nie potrafię.
Cytuj
Irek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 11:38
Ubezpieczyciel po prostu tego terminu ci nie podał, tylko policzył zniżki i dał polisę. Masz ten bonus od kiedy płacisz OC, tylko terminu nie znałeś. Od kiedy ubezpieczam samochód nikt nie mi nie mowił, że ustalanie zniżek to sie bonus malus nazywa.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

22.4.2016 12:37
Wszystko co tu Państwo piszecie to prawda. System bonus (+) - malus (-) to system naliczania zniżek/zwyżek, uwzględniający staż ubezpieczeniowy klienta i jego szkodowość. Funkcjonował on w postaci tabel. Jeśli ktoś z Państwa posiada u siebie o.w.u sprzed 6-8 lat, to może taką tabelę odnaleźć, bo niektóre ZU zamieszczały ją w ogólnych warunkach ubezpieczenia, przy czym proszę tej tabeli nie mylić z tabelą dot. amortyzacji części. W tabeli tej była rubryka: lata ubezpieczenia, obok niej zaś rubryka z przyporządkowanymi % zniżki/zwyżki, dalej rubryka pokazująca o ile miejsc w tabeli przesuwa się klient w przypadku 1 szkody, dwóch lub wiecej, w danym roku. To oczywiście nie wszystko, bo agent na podstawie zaświadczenia o stażu ubezpieczeniowym musiał ustalić wszystkie pełne lata ubezpieczenia, w razie czego dodawać wszystkie okresy krótsze niż 12 miesięcy( co do dnia), sprawdzić czy i jak długie były przerwy w ubezpieczeniu, uwzględnić szkody, etc. Było z tego powodu dużo problemów i błędów. Teraz już chyba nikt tego nie robi. Ta tabela jest "wszyta" w algorytm w aplikacji sprzedażowej, a na to żaden agent wpływu nie ma.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź