• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
1 osoba przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie po najtańsze OC?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
drabik

Niezarejestrowani

12.5.2016 13:37
ja kupowałam sobie teraz ubezpieczenie w sygma banku, w sumie dlatego, że składka wyszła najniższa na rynku, a dla mnie cena była najważniejsza.
Cytuj
karson

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 10:31
To trochę złą droga idziesz , jeżeli tylko Ci na cenie ubezpieczenia zależy. Mi się zawsze ta najniższa cena kojarzy z mierną jakością zakupionego produktu. Czy chociaż w wypadku szkody dostaniesz jakiekolwiek odszkodowanie? Nawet to minimalne? To po co się wtedy ubezpieczać?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2016 11:19
karson napisał
To trochę złą droga idziesz , jeżeli tylko Ci na cenie ubezpieczenia zależy. Mi się zawsze ta najniższa cena kojarzy z mierną jakością zakupionego produktu. Czy chociaż w wypadku szkody dostaniesz jakiekolwiek odszkodowanie? Nawet to minimalne? To po co się wtedy ubezpieczać?

Właśnie, sporo już napisałem nt. cen w ubezpieczeniach i co za tym się może kryć, tu i na swoim blogu. Polecam swój tekst dot. OC kom i drugi nawiązujący do niego: http://www.wartoubezpieczenia.pl/bls-bezposrednia-likwidacja-szkod-i-co-dalej
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
drabik

Niezarejestrowani

13.5.2016 15:34
ja mam wrażenie, że teraz każdy ubezpieczyciel ma podobny zakres ubezpieczenia tylko składki mają różnej wysokości.Ci najwięksi ubezpieczyciele tylko mają wygórowane stawki zazwyczaj.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 11:44
drabik napisał
ja mam wrażenie, że teraz każdy ubezpieczyciel ma podobny zakres ubezpieczenia tylko składki mają różnej wysokości.Ci najwięksi ubezpieczyciele tylko mają wygórowane stawki zazwyczaj.

Nie mogę Pańskiej tezy potraktować inaczej jak jako zbyt duże uproszczenie. Ma Pan oczywiście prawo tak to postrzegać. Problem jest, proszę mi wierzyć, szerszy i bardziej złożony. Aby go chociaż pobieżnie opisać, potrzebowałbym miejsca na co najmniej kilkanaście stron tekstu, a i tak nie wyczerpałbym tematu. Zresztą nie sądzę bny ktokolwiek z klientów ZU chciał to czytać.Składki za OC komunikacyjne rosną od przełomu roku 2015/2016 i nadal będą jeszcze rosnąć z wielu powodów, w tym także niezależnych od ZU. Firmy ubezpieczeniowe wprowadzają je skokowo i regularnie, w obawie m. in.przed zbyt dużą rotacją klientów. Standardy wdrażane, oczekiwania z tym związane, plany wprowadzenia dodatkowych obciążeń polis komunikacyjnych, rosnące wartości wypłacanych odszkodowań,zwłaszcza osobowych i zwiazana z tym praktyka sądowa, wzrastająca roszczeniowość, etc. powodują, że ubezpieczenia komunikacyjne zaczynają być coraz mniej atrakcyjne dla ZU, a jeśli tak, to wolą stopniowo inwestować w inne typy ubezpieczeń, a nie bić się ceną o klienta. Można sobie na to docelowo pozwolić, jeśli ma się rozbudowaną infrastrukturę,szeroki portfel ofertowy, dobrze przygotowaną kadrę merytoryczną i doświadczenie. Jeśli się czymś takim nie dysponuje, to...
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
pezet

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2016 18:22
A ja wierzę firmom ubezpieczeniowym z tradycją i wyrobiona renomą. Wielu moich znajomych poubezpieczało się szukając najtańszej oferty i niestety zdarzyło się, że szkoda została w dziwny sposób potraktowana. Chodzi mi zaniżenie sumy odszkodowania albo w ogóle przyszła odmowna odpowiedź.
Cytuj
natali

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.5.2016 17:05
Mój ubezpieczyciel to fachowiec i zawsze jak idę po ubezpieczenie i szuka mi dobrej oferty to powtarza, że szuka polisy w dobrym towarzystwie. Ubezpieczam sie u niego od wielu lat i nigdy nie miałam w wypadku zaistniałej szkody kłopotów z ubezpieczycielem. Zawsze likwidacja przebiegała bardzo szybko i sprawnie a kwota nigdy nie była zaniżana.
Cytuj
mistrz

Niezarejestrowani

1.6.2016 0:32
natali napisał
Mój ubezpieczyciel to fachowiec i zawsze jak idę po ubezpieczenie i szuka mi dobrej oferty to powtarza, że szuka polisy w dobrym towarzystwie. Ubezpieczam sie u niego od wielu lat i nigdy nie miałam w wypadku zaistniałej szkody kłopotów z ubezpieczycielem. Zawsze likwidacja przebiegała bardzo szybko i sprawnie a kwota nigdy nie była zaniżana.


Nie wiem, jak w Twoim przypadku, ale ja zlecając likwidację szkody warsztatowi naprawiającemu samochód po kolizji (w moi przypadku był to zakład http://www.likwidacja-szkody.waw.pl ), zauważyłem, że wybierając opcję rozliczenia bezgotówkowego, to zawsze jest jakoś szybciej,łatwiej i przyjemniej;)
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

1.6.2016 9:28
mistrz napisał
natali napisał
Mój ubezpieczyciel to fachowiec i zawsze jak idę po ubezpieczenie i szuka mi dobrej oferty to powtarza, że szuka polisy w dobrym towarzystwie. Ubezpieczam sie u niego od wielu lat i nigdy nie miałam w wypadku zaistniałej szkody kłopotów z ubezpieczycielem. Zawsze likwidacja przebiegała bardzo szybko i sprawnie a kwota nigdy nie była zaniżana.


Nie wiem, jak w Twoim przypadku, ale ja zlecając likwidację szkody warsztatowi naprawiającemu samochód po kolizji (w moi przypadku był to zakład http://www.likwidacja-szkody.waw.pl ), zauważyłem, że wybierając opcję rozliczenia bezgotówkowego, to zawsze jest jakoś szybciej,łatwiej i przyjemniej;)


Zdaje się że wszystkie ZU oferujące ubezpieczenia komunikacyjne umożliwiają rozliczenia bezgotówkowe szkody. Problem polega na tym, że część z nich zastosowała różne rozwiązania ograniczające do minimum wszelkie formalności, inne niezupełnie. Jedne przywiązują wagę do jakości obsługi, więc zanim podpiszą umowę o współpracę z takim warsztatem, sprawdzają je selekcjonują na kategorie, etc., inne stosują prostą zasadę; niech klient sobie naprawia gdzie chce. a my potem się z tym warsztatem rozliczymy. Tu jednak tkwi różnica; warsztat upatrzony przez nas, nie mający zagwarantowanych procedur wypłat od ubezpieczyciela, nie musi sie zgodzić na takie rozliczenie. Jest jeszcze kwestia kompleksowości obsługi, np. samochód zastępczy na czas naprawy - to oddzielny wątek do opisania. Kwestia jakości naprawy, ew. fałszerstw, etc. Tu ZU nie wszystko mogą gwarantować, dużo zależy od klientów. Warsztaty mające stałe umowy z firmami, jeśli klienci zgłaszają reklamacje prędzej czy później wypadają z tego systemu. Warunek: klienci muszą opiniować ich pracę i swe uwagi zgłaszać ubezpieczycielom. Na koniec pytanie; kto z państwa wybierając zwłaszcza AC bierze pod uwagę jakość, asortyment usług w zakresie likwidacji szkody? W ubezpieczeniach najważniejsze jest m.in. zakres ochrony i to jak ZU likwiduje szkody. Wielu klientów jednak stosuje zupełnie inne kryteria. Twierdząc że oszczędzając na wydatkach, podejmuja ryzyko że gdy dojdzie do szkody, to wydadzą sporo więcej.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 1.6.2016 9:34
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Robek

Niezarejestrowani

9.9.2021 9:26
Z firmą GWARANT możesz spać spokojnie – mają wieloletnie doświadczenie w likwidacji szkód. Dokładnie dowiesz się na ich stronie: http://gwarant-rzeczoznawca.pl/
Cytuj
Odpowiedź