• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Praca za granica - doubezpieczyć się?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Amelia2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2016 19:15
Hej. Wyjeżdżam legalnie do pracy jako opiekunka z firmy.Czy wystarczy mi ubezpieczenie, któro ona mi zagwarantuje?Będę miała odprowadzany ZUS i składkę na ubezpieczenie zdrowotne.Mam sobie coś dokupić w firmie ubezpieczeniowej?Jeżeli tak to jakie ubezpieczenie?Jadę do pracy do Niemiec.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.4.2016 9:16
Amelia2 napisał
Hej. Wyjeżdżam legalnie do pracy jako opiekunka z firmy.Czy wystarczy mi ubezpieczenie, któro ona mi zagwarantuje?Będę miała odprowadzany ZUS i składkę na ubezpieczenie zdrowotne.Mam sobie coś dokupić w firmie ubezpieczeniowej?Jeżeli tak to jakie ubezpieczenie?Jadę do pracy do Niemiec.


Pisze Pani, że firma z którą podpisała Pani umowę o pracę gwarantuje ubezpieczenie. ZUS - to żadna łaska, jeśli ta firma płaci w Polsce podatki. Warto pomyśleć o wyrobieniu karty EKUZ - pisaliśmy o tym tu na forum. Prosze się tylko upewnić czy w Pani przypadku zadziała (praca, ubezpieczenie na miejscu). Nie pisze Pani jakie będzie Pani miała "zagwarantowane" ubezpieczenie i czy od chwili podjęcia pracy, czy później? Chodzi Pani o ubezpieczenie tzw. "kosztów leczenia w czasie pobytu za granicą". Można takowe wykupić z opcją "praca zarobkowa", np. tylko na pierwsze dni, tygodnie pobytu, dopuki sytuacja się nie wyjaśni.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Amelia2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.4.2016 11:21
Jak wspomniałam będę miała ubezpieczenie zdrowotne z firmy.Czy to ubezpieczenie obowiązuje też na terenie Niemiec?Będę mogła skorzystać z wizyty u lekarza albo pobyt w szpitalu zostanie z tego pokryty?Czy konieczne jest wyrobienie EKUZ?A może jakieś inne jest potrzebne?Jadę pierwszy raz za granicę.
Cytuj
jantrzeci

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.4.2016 19:08
Trochę mnie dziwi, że tutaj o to pytasz a nie w swojej agencji? Jesteś pewna,że to uczciwa firma i Ciebie po prostu nie wykorzysta? Powinnaś wszystkiego dowiedzieć się u swojego pracodawcy, nie uważasz? Tyle się słyszy o wykorzystanych ludziach pracujących za granicą.Wypytaj w tej firmie, jak się będą migali to lepiej nie jedź.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

19.4.2016 9:12
Amelia2 napisał
Jak wspomniałam będę miała ubezpieczenie zdrowotne z firmy.Czy to ubezpieczenie obowiązuje też na terenie Niemiec?Będę mogła skorzystać z wizyty u lekarza albo pobyt w szpitalu zostanie z tego pokryty?Czy konieczne jest wyrobienie EKUZ?A może jakieś inne jest potrzebne?Jadę pierwszy raz za granicę.

Szanowna Pani, "jantrzeci" ma rację. Powinna Pani sprawdzić czy ta agencja posiada stosowną licencję (chyba na stronach Ministerstwa Parcy lub w magistracie), dokładnie przeczytać umowę. Nadal nie wiem co Pani rozumie przez ubezpieczenie zdrowotne. Czy to oznacza np. że owa agencja zarejestruje Panią w kraju podjęcia pracy i wprowadzi tam Panią do istniejącego tam systemu ubezpieczeń zdrowotnych? Proszę o to pytać pracodawcę. Czy ma Pani to zagwarantowane w umowie?
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2016 15:49
Skontaktowała sie pani z jakąś lewą firmą.Tak sądzę.Kiedyś moja ciocia pracowała jako opiekunka i ciągle jej szefowa mówiła,ze jej dośle Ekuz,jak tylko wyrobi,bo to bardzo długo trwa.I nie dosłała nigdy.Citka skończyła z nimi wspólpracę i w tej drugiej wszystko jej dokładnie wytłumaczyli i wszystko było na czas.
Cytuj
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2016 20:42
To zależy z jakiej firmy jedziesz- z niemieckiej czy polskiej? Ale w obu przypadkach nie powinnaś dopytywać ludzi tylko wszystko wiedzieć od nich. Karta EKUZ obowiązkowa. Firma niemiecka melduje osobę pracującą tymczasowo i jestem tego pewna, że daje ubezpieczenie niemieckie na ten czas. Wygląda to jak polski dowód. Koleżanka jeździła i opowiadała.
Cytuj
ewelinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2016 13:02
Z mojej miejscowości kilka osób wyjeżdża jako opiekunka do Niemiec. Czasami jak się spotkamy to opowiadają jak tam jest. Żadna nie wspominała o dodatkowym ubezpieczeniu. MÓwiły tylko, że trzeba mieć EKUZ.
Cytuj
Ubezpieczenia dla Firm - PIA Ltd

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.10.2018 16:24
W momencie wyjazdu za granice czasem warto pomyslec o ubezpieczeniu biznesowym / korporacyjnym takim jak
Ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej lub ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Odpowiedź