• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jazda na rolkach - jakie ubezpieczenie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 11:01
Witam .Zaczęła się wiosna i moje dzieci namiętnie jeżdżą na rolkach .Wczoraj widziałam jak jeżdziły ścieżką rowerową ? Nawet nie wiem czy im wolno? Rolki to przecież nie rowery? Ale co innego mnie też zaniepokoiło - moje dzieci sa ubezpieczone tylko w szkole.Co zrobić ,żeby zapewnić im ubezpieczenie w związku z jazdą na rolkach ? Dzieci sa w wieku 13, 15 lat a jazda na rolkach to już chyba amatorski sport wyczynowy?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.4.2016 14:24
kazik napisał
Witam .Zaczęła się wiosna i moje dzieci namiętnie jeżdżą na rolkach .Wczoraj widziałam jak jeżdziły ścieżką rowerową ? Nawet nie wiem czy im wolno? Rolki to przecież nie rowery? Ale co innego mnie też zaniepokoiło - moje dzieci sa ubezpieczone tylko w szkole.Co zrobić ,żeby zapewnić im ubezpieczenie w związku z jazdą na rolkach ? Dzieci sa w wieku 13, 15 lat a jazda na rolkach to już chyba amatorski sport wyczynowy?

Spokojnie. Zanim Pan podejmie jakiekolwiek działania proszę sprawdzić status quo:
1. Czy ubezpieczenie "szkolne" obowiązuje "całodobowo", także w dni wolne i święta i na całym terenie RP (wyłączenia)? Być może ze względów "oszczędnościowych" ograniczono zasięg tylko do pobytu w szkole i trasy dom-szkoła-dom. Przy okazji warto się dowiedzieć o to, co każdy rodzić powinien się dopytać już na początku roku szkolnego (rzadkość); na jaką sumę są dzieci ubezpieczone i w jakim zakresie, czyli na co można liczyć i na co na pewno nie można liczyć.
2. Sprawdzić swoje ubezpieczenie grupowe na życie, czyli odpowiedzieć sobie samemu na pytanie; czy i jak są ubezpieczone tam moje dzieci?
Gdy już to Pan ustali, to można się zastanawiać co w PAna przypadku można/trzeba jeszcze zrobić.
Oddzielną kwestią jest Pana jako rodzica odpowiedzialność cywilna za szkody które dzieci mogą uczynić. Proszę więc zerknąć do np. polisy ubezpieczenia mieszkania pod tym kątem.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
vallenrod

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 10:16
Temat ciekawy i dotyczący w sumie nie tylko jazdy na rolkach ,ale w sumie każdego sportu z wykorzystaniem sprzętu - rower ,deska.Moje dzieci w szkole ubezpieczone są tylko w szkole i na trasie szkoła -dom .Przyznaje ,ze w ubezpieczeniu grupowym w zakładzie pracy dzieci sa ubezpieczone chyba tylko na wypadek mojej śmierci i tu dopiero zdałem sobie sprawę ,ze na kwotę tylko 3000 zł.Muszę dopytać w pracy i koniecznie coś z tym wreszcie zrobić .Człowiek nie zdaje sobie sprawy z pewnych rzeczy ,do momentu aż się coś stanie złego.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

5.4.2016 11:15
vallenrod napisał
Temat ciekawy i dotyczący w sumie nie tylko jazdy na rolkach ,ale w sumie każdego sportu z wykorzystaniem sprzętu - rower ,deska.Moje dzieci w szkole ubezpieczone są tylko w szkole i na trasie szkoła -dom .Przyznaje ,ze w ubezpieczeniu grupowym w zakładzie pracy dzieci sa ubezpieczone chyba tylko na wypadek mojej śmierci i tu dopiero zdałem sobie sprawę ,ze na kwotę tylko 3000 zł.Muszę dopytać w pracy i koniecznie coś z tym wreszcie zrobić .Człowiek nie zdaje sobie sprawy z pewnych rzeczy ,do momentu aż się coś stanie złego.

Przyznaję, że kilka szkół ubezpieczam ale nigdzie nie ograniczałem, ba nawet nie próbowałem proponować takiego ograniczenia ochrony. Wszędzie polisy "działają" całodobowo, także w dni wolne. Spora część zdarzeń ubezpieczeniowych ma miejsce poza szkołą. Wersja szkolna NNW wydaje się być najtańszą w relacji do standardowego NNW i to kilkakrotnie! Zawsze apeluję by rodzice wpływali na szkoły w kwestii analizy ofert, a zwłaszcza zakresu ochrony i sum ubezpieczenia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
łata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 16:05
Czy taka polisa ze szkoły wystarczy? Nie kosztuje ona za dużo, ponoć część pieniędzy zabiera i tak szkoła za składki. Było o tym swego czasu głośno w mediach. Mam syna, który zaczyna wyczynową jazdę na rowerze i szczerze jestem tym zaniepokojony. Zabronić mu nie zabronię, ale ze względu na to, że to niebezpieczny sport w jaki sposób mogę go lepiej ubezpieczyć?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 16:39
łata napisał
Czy taka polisa ze szkoły wystarczy? Nie kosztuje ona za dużo, ponoć część pieniędzy zabiera i tak szkoła za składki. Było o tym swego czasu głośno w mediach. Mam syna, który zaczyna wyczynową jazdę na rowerze i szczerze jestem tym zaniepokojony. Zabronić mu nie zabronię, ale ze względu na to, że to niebezpieczny sport w jaki sposób mogę go lepiej ubezpieczyć?

O ubezpieczeniach szkolnych już tu pisano. To są dość ciekawe formy ubezpieczenia dzieci i nie drogie. Szkoda tylko że klienci je deprecjonują wybierajac niskie sumy ubezpieczenia. Właśnie z tego powodu proponuję rozważyć zakup indywidualnej umowy ubezpieczenia dla syna. Warto zapytać w szkole czy to szkolne ubezpieczenie działa calodobowo i poza szkołą i czy tego typu sport nie jest wyłączony z ochrony. Nie wiem czy syn jeździ amatorsko indywidualnie czy w ramach jakiegoś klubu. Kluby powinny zadbać o ubezpieczenie swoich zawodników. Proponuję rozejrzeć się za jakąś polisą NNW ale przygotowującemu ofertę proszę powiedzieć o tej jeździe na rowerze.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
łata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2016 10:23
Syn jeździ sam z grupka kolegów. Wolałbym, gdyby jeździł w klubie pod okiem instruktora, ale niestety w mojej miejscowości taki klub nie istnieje a najbliższy jest 50 km. dalej, więc nie dam rady go dowozić. Dziękuję za odpowiedź.
Cytuj
Odpowiedź