• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie mieszkania - czy watro założyć alarm ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
OolaCzy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.3.2016 13:44
Witam .Ubezpieczam mieszkanie od lat .Własnie ostatnio rozmawiałam ze znajomym ,który ma firmę montująca alarmy .Zaczął mnie namawiac do założenia .Stwierdził ,że to ma bardzo duży wpływ na koszt ubezpieczenia.Płace polise w wysokości ok.140 zł. na rok .Mam drzwi antywłamaniowe i dwa zamki .Nie wiem czy warto zakładać ten alarm .Przecież to sa duze koszty? Jak to procentowo ma wpływ na wyskośc ubuzpieczenia?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.3.2016 11:48
OolaCzy napisał
Witam .Ubezpieczam mieszkanie od lat .Własnie ostatnio rozmawiałam ze znajomym ,który ma firmę montująca alarmy .Zaczął mnie namawiac do założenia .Stwierdził ,że to ma bardzo duży wpływ na koszt ubezpieczenia.Płace polise w wysokości ok.140 zł. na rok .Mam drzwi antywłamaniowe i dwa zamki .Nie wiem czy warto zakładać ten alarm .Przecież to sa duze koszty? Jak to procentowo ma wpływ na wyskośc ubuzpieczenia?

Absolutnie nie będę Panią odwodził od zamiaru polepszenia zabezpieczeń p/kradzieżowych. Płaci Pani niezbyt wygórowaną składkę. Nie wiem jak ma Pani ustawioną polisę. Najlepiej jeśli skontaktuje się Pani ze swoim agentem. Proszę pamiętać, że zniżka za ponadstandardowe zabezpieczenie p/kradzieżowe dotyczyć będzie tylko tej części składki która dotyczy ochrony od kradzieży z włamaniem i rabunku. ZU różnie ustawiają poziom tej zniżki, także w zależności od rodzaju alarmu (np. czy z podłączeniem do firm ochrony mienia, czy nie). Sądzę że zniżka ta nie będzie przekraczać ok. 10%.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
vallenrod

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2016 17:46
A ja powiem tak - ubezpieczenie ubezpieczeniem a dodatkowe wręcz wskazane.Przezorny zawsze zabezpieczony - alarm do tego służy.Zawsze może zdarzyć się włamanie ,alarm skutecznie odstrasza.Jeżeli Panią stać to ja bym alarm założył.Sam mam taki w swoim domu plus kamerki.Pamiętam jak kiedyś do mieszkania moich sąsiadów włamali się w nocy i okradli dól mieszkania.Na piętrze wszyscy spali.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

21.3.2016 19:04
vallenrod napisał
A ja powiem tak - ubezpieczenie ubezpieczeniem a dodatkowe wręcz wskazane.Przezorny zawsze zabezpieczony - alarm do tego służy.Zawsze może zdarzyć się włamanie ,alarm skutecznie odstrasza.Jeżeli Panią stać to ja bym alarm założył.Sam mam taki w swoim domu plus kamerki.Pamiętam jak kiedyś do mieszkania moich sąsiadów włamali się w nocy i okradli dól mieszkania.Na piętrze wszyscy spali.

Tak, mój klient miał podobną sytuację. Złodzieje nawet weszli do sypialni, grzebali w rzeczach osobistych. Szok jaki przeżyły dzieci i pani domu był duży. Uraz z tym związany musiał był tak rozległy, że terapeuta miał co robić przez kilka miesięcy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
ala st

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2016 21:24
Bo nie na darmo jest przysłowie - mądry czlowiek po szkodzie.Jestem jak najbardziej nie za przeliczaniem kosztów polisy i zabezpieczeń ,ale za tym co będzie jak się nie daj Boże coś stanie.Kilka lat temu do mojego domku letniskowego ktoś sie włamał i po prostu zamieszakł w nim .Jak zajechaliśmy były poukładane rzeczy w szafie i zagospodarowana kuchnia.Zadzwoniliśmy po policję .Zamieszkał u nas młody uciekinier ,który niczego nie ukradł .Ale dzieci po tym zdarzeniu nie chciały więcej tam jeździć .Sama z mężem czułam dziwny niepokój ,ze ktoś obcy byl w naszym domku.Po jakimś czasie niestety ,ale ze względu na dzieci musieliśmy domek sprzedać .Trzeba się zabezpieczać i ubezpieczac .Kropka.
Cytuj
Henryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.3.2016 16:54
Bo to juz tak jest ,ze ludzie kombinuja ,aby tylko nie zabezpieczyc i zeby tanio było.Ale jak co do czego przyjdzie to żałują .Madry polak po szkodzie.Juz to przerobiłem i nie żałuję .Lepiej trochę zainwestować i spać bezpiecznie niż potem rozpaczać i żałować
Cytuj
Pewniak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.3.2016 20:17
Jak człowiek nie ubezpiecza mmieszkania to tylko chyba z oszczędności wynika.Taka już jest ludzka natura.Ja do bogatych nie należę ,ale mieszkanie ubezpieczam od lat w PZU.Przecież dom to wszystko co mam najcenniejszego.Wszystko się zdarzyć może .Człowiek sobie sprawy nie zdaje dopóty dopóki coś się złego nie stanie.A ile sie czlowiek naogląda nieraz w tv jak sie ludziom wszystko spali i potem wielki płacz i lament?Cóż dodac ...
Cytuj
mariusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2016 17:03
Wszystko warto ,zeby podnieśc bezpieczeństwo swojej rodziny.Kto ma pieniądze to zakłada alarm i inne zabezpieczenia.Wydaje mi sie ,ze raczej nie ma w tej sprawie takiego zimnego kalkulowania czy sie opłaca coś czy nie.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

25.3.2016 18:05
mariusz napisał
Wszystko warto ,zeby podnieśc bezpieczeństwo swojej rodziny.Kto ma pieniądze to zakłada alarm i inne zabezpieczenia.Wydaje mi sie ,ze raczej nie ma w tej sprawie takiego zimnego kalkulowania czy sie opłaca coś czy nie.

Oj wielu kalkuluje. Dzisiaj moja koleżanka agentka opowiedziała mi taki przypadek: Dom jednorodzinny, wartość kilkasettysięcy złotych. Klient uparł się by ubezpieczyć na sumę... 50 tys. ( na szczęście dla niego w systemie "na pierwsze ryzyko"- ZU odpowiada do tej sumy). Motywacja: no bo dom jest betonowo - ceglany i jedynie dach się może spalić. Wszystkiego dobrego na święta.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
klaudyna

Niezarejestrowani

1.5.2016 11:39
Jeśli ma się pieniądze, dlaczego nie? Chociaż ja bym chyba wolała upgrade'ować wariant ubezpieczenia, dopłacić do składki ale w razie czego dostać lepsze odszkodowanie :) Sama jestem w trakcie wykańczania domu i przebieram w ofertach, bo ani myślę pozostać bez. Oszczędności oszczędnościami, ale to naprawdę nie są duże składki a wypadki chodzą po ludziach...
Cytuj
Odpowiedź