• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie kobiety w ciąży - podróż do USA.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
mariamass

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 10:12
Witam .Wczoraj spotkalismy sie w dużym gronie rodzinnym .Córka mojej siostry jest w trzecim miesiącu ciąży i chce wrócić do Stanów.W kraju była 1,5 miesiąca i dowiedziała się własnie ,że jest w drugim miesiącu ciąży.Zastanawialiśmy się wszyscy czy są jakieś dodatkowe ubezpieczenia dla kobiet w ciąży podróżujących samolotem ?Nie jest to choroba ,siostrzenica czuje sie bardzo dobrze ,jest po wizycie u lekarza,ale podróż jest długa i wszystko sie moze zdarzyć .Jak wygląda ubezpieczenie w takim przypadku? I z ciekawości zapytam czy sa jakieś obostrzenia co do wieku ciązy u podróżującej kobiety?
Cytuj
patkanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 11:45
Cześć .Za bardzo Ci nie pomogę ,ale kiedyś moja koleżanka w ciązy leciała samolotem .Pamiętam tylko ,ze musiała wziąć zaświadczenie ,ze lot nie zagraża jej zdrowi .Wydał jej to zaświadczenie jej lekarz ginekolog,tłumaczyła je na angielski. Ubezpieczenie to chyba raczej tylko w razie jak się cos by stało w trakcie tego lotu?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 12:52
mariamass napisał
Witam .Wczoraj spotkalismy sie w dużym gronie rodzinnym .Córka mojej siostry jest w trzecim miesiącu ciąży i chce wrócić do Stanów.W kraju była 1,5 miesiąca i dowiedziała się własnie ,że jest w drugim miesiącu ciąży.Zastanawialiśmy się wszyscy czy są jakieś dodatkowe ubezpieczenia dla kobiet w ciąży podróżujących samolotem ?Nie jest to choroba ,siostrzenica czuje sie bardzo dobrze ,jest po wizycie u lekarza,ale podróż jest długa i wszystko sie moze zdarzyć .Jak wygląda ubezpieczenie w takim przypadku? I z ciekawości zapytam czy sa jakieś obostrzenia co do wieku ciązy u podróżującej kobiety?

Tak są. Oczywiście należy o szczegóły pytać pośrednika. Podam przykład ubezpieczenia Warta Travel Plus. Proszę zwrócić uwagę na takie zapisy: "Nie odpowiadamy za koszty powstałe w przypadku:1) istnienia przeciwwskazań lekarskich do odbycia podróży zagranicznej ze względów zdrowotnych, 2) istnienia przed wyjazdem wskazań do wykonania zabiegu operacyjnego lub poddania się leczeniu, 3) leczenia przekraczającego zakres niezbędny do przywrócenia stanu zdrowia umozliwiającego powrót Ubezpieczonego do jego miejsca zamieszkania albo kraju zamieszkania, 4) leczenia w kraju zamieszkania Ubezpieczonego, 5) porodu oraz związanego z nim leczenia i opieki nad matką lub dzieckiem, jeśli nastąpił powyżej 32 tygodnia ciąży,....9) umyślnego działania Ubezpieczonego,..." Takie zapisy lub o podobnym brzmieniu znajdziemy we wszystkich tego typu ofertach. Proszę także pytac o max. limit odpowiedzialności ZU w przypadku kosztów związanych z ciążą i porodem oraz o to co ZU w związku z tym refunduje. W tym ubezpieczeniu Warty limit ten wynosi 5 tys. zł.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
ymcm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 15:55
A ja chcę tylko dodać ,że w ostatnich miesiącach zaawansowanej ciąży loty samolotem są niewskazane.Moja znajoma wracała tylko z podróży w Austrii i dostała jakichś komplikacji związanych z tym przelotem .Trzeba do tego podchodzić zdroworozsądkowo i najlepiej wypytac o wszystko swojego lekarza.Czy to prawda,że nie ubezpiecza się kobiet w zaawansowanej ciąży ?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2016 16:06
ymcm napisał
A ja chcę tylko dodać ,że w ostatnich miesiącach zaawansowanej ciąży loty samolotem są niewskazane.Moja znajoma wracała tylko z podróży w Austrii i dostała jakichś komplikacji związanych z tym przelotem .Trzeba do tego podchodzić zdroworozsądkowo i najlepiej wypytac o wszystko swojego lekarza.Czy to prawda,że nie ubezpiecza się kobiet w zaawansowanej ciąży ?

Odpowiedź na to pytanie - poprzedni mój wpis.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 16.3.2016 16:06
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź