• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie roweru.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
łata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2016 16:07
Witam .Własnie z wczesną wiosną stałem się właścicielem nowego roweru.Rower jest drogi - 3800.Czy można i gdzie na dobrych warunkach ubezpieczyć rower?I jeszcze jedno pytanie ,któro mi się nasunęło - czy można wykupić jakieś OC? Przecież jestem użytkownikiem dróg.Zamierzam aktywnie jeździć ,więc chyba powinienem mieć?.
Cytuj
marian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.2.2016 19:33
Cześc .I mnie interesuje temat .Przyznaje ,że sam jeżdżę rowerem bez jakiegokolwiek ubezpieczenia.Ale w tym roku chciałbym jednak sie ubezpieczyć . Słyszałem ,że PZU ubezpiecza tylko do sumy 5000 zł. i nie ma kradzieży.Ponoć też jest też dziwna terminologia stworzona przez prawników,która pozwala wywinąć się w razie czego od odpowiedzialności.A może można się doubezpieczyć w jakimś towarzystwie przy okazji ubezpieczenia mieszkania?
Cytuj
BogdanTe

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 10:30
To w PZU wygląda całkiem nieźle. Jeżeli ktoś zrabuje lub uszkodzi: rower, bagażnik, ramy, koła itp. (tzw. wyposażenie stałe), możesz dostać do 5000 zł
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 11:27
Ubezpieczenie roweru - wbrew pozorom to nie jest takie proste. O ile mam aktualne informacje, to na rynku można spotkać ofertę dedykowaną właścicielom rowerów przez PZU, AXA, Link 4 i TU Europa. Nie akwiruję tych ubezpieczeń, więc nie znam szczegółów. Wg. mojej wiedzy oferta PZU skoncentrowana jest na rabunku, a nie na kradzieży zwykłej. Pozostałe z wymienionych rozszerzyły swoją ofertę także o NNW i assistance. Występuje tam zdaje się kradzież ale jest ona mocno ograniczona zakresowo i tzw. górną wartością max. odszkodowania. W niektórych sklepach oferuje się ubezpieczenie roweru już przy zakupie. W zasadzie wszyscy ubezpieczyciele oferujący polisy mieszkaniowe ubezpieczają rowery jako ruchomości domowe także od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji ale w obrębie ubezpieczanej nieruchomości, z pomieszczeń zamkniętych ( mieszkanie, piwnica, pomieszczenie gospodarcze - nie balkon!). Rower może być objęty ochroną także jako bagaż podróżny. W rawmach OC w życiu prywatnym, ochroną jest objęta odpowiedzialność rowerzysty, o ile wykorzystuje rower prywatnie i nie uprawia jazdy wyczynowej, etc. Jeśli ubezpieczenie OC w ż. pr. wykupuje się z polisą mieszania, domu, to zazwyczaj tą ochroną są objęci wszyscy domownicy.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 11:45
[quote author=WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki]Ubezpieczenie roweru - wbrew pozorom to nie jest takie proste. O ile mam aktualne informacje, to na rynku można spotkać ofertę dedykowaną właścicielom rowerów przez PZU, AXA, Link 4 i TU Europa. Nie akwiruję tych ubezpieczeń, więc nie znam szczegółów. Wg. mojej wiedzy oferta PZU skoncentrowana jest na rabunku, a nie na kradzieży zwykłej. Pozostałe z wymienionych rozszerzyły swoją ofertę także o NNW i assistance. Występuje tam zdaje się kradzież ale jest ona mocno ograniczona zakresowo i tzw. górną wartością max. odszkodowania. W niektórych sklepach oferuje się ubezpieczenie roweru już przy zakupie. W zasadzie wszyscy ubezpieczyciele oferujący polisy mieszkaniowe ubezpieczają rowery jako ruchomości domowe także od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji ale w obrębie ubezpieczanej nieruchomości, z pomieszczeń zamkniętych ( mieszkanie, piwnica, pomieszczenie gospodarcze - nie balkon!). Rower może być objęty ochroną także jako bagaż podróżny. W rawmach OC w życiu prywatnym, ochroną jest objęta odpowiedzialność rowerzysty, o ile wykorzystuje rower prywatnie i nie uprawia jazdy wyczynowej, etc. Jeśli ubezpieczenie OC w ż. pr. wykupuje się z polisą mieszania, domu, to zazwyczaj tą ochroną są objęci wszyscy domownicy.[/quote

W uzupełnieniu: TUiR "WARTA" S.A. w swoich ubezpieczeniach domów/mieszkań, czyli Warta Dom+ i Warta Dom Komfort +, oferuje tzw. "pakiet torebka". W tym pakiecie ochroną są objęte "... ruchomości domowe poza miejscem ubezpieczenia, stanowiące przedmioty codziennego użytku", w zakresie:"usiłowanie lub dokonanie rabunku.". W definicji ruchomości wymienia się tam m. in. rower.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 29.2.2016 11:46
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
AndrzejZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.3.2016 10:54
Witam .Chciałbym dopytać.Czy konieczne jest jakieś dokładne zabezpieczenie piwnicy przed włamaniem ,żeby ubezpieczyć znajdujący sie tam rower?Własnie to jest najgorsze w ubezpieczeniach ,że jak sie coś stanie ,to firmy robią wszystko ,żeby ta kwota ubezpieczenia była jak najmniejsza.Dopiero wtedy sa wypytywania o szczególy ,a nie jak sie zakłada polisę .A jezeli rower trzymam na balkonie na 5 pietrze to też nie podlega ubezpieczeniu od rabunku?
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

1.3.2016 12:11
AndrzejZ napisał
Witam .Chciałbym dopytać.Czy konieczne jest jakieś dokładne zabezpieczenie piwnicy przed włamaniem ,żeby ubezpieczyć znajdujący sie tam rower?Własnie to jest najgorsze w ubezpieczeniach ,że jak sie coś stanie ,to firmy robią wszystko ,żeby ta kwota ubezpieczenia była jak najmniejsza.Dopiero wtedy sa wypytywania o szczególy ,a nie jak sie zakłada polisę .A jezeli rower trzymam na balkonie na 5 pietrze to też nie podlega ubezpieczeniu od rabunku?

Jeśli chodzi o zabezpieczenia piwnic, to oczywiście są różne wymagania, więc trzeba zajrzeć do o.w.u lub zapytać pośrednika. Standard jeśli chodzi o piwnicę w bloku to 1 zamek wielozastawkowy lub kłódka z skoblem - oczywiście skobel to nie kawałek "blaszki na gwoździu" przybity do żerdzi. Co do balkonu; nie słyszałem aby ktokolwiek z ubezpieczycieli brał odpowiedzialność za rower na balkonie. Mienie jest ubezpieczane od kradzieży z włamaniem, a nie od kradzieży zwykłej.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 1.3.2016 12:12
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
yolanda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.3.2016 20:04
Witam . Z racji tego ,ze mieszkam w bloku z winda i bezpieczeństwo mojego roweru ,trzymam go na balkonie.Balkon mam zabezpieczony od zewnątrz ze względu na moje dwa koty.Jest zabudowany w taki sposob ,ze nikt nie moze do niego wejść z zewnątrz ,chociaz przypuszczam ,ze ze względu na wysokośc jest to i tak niemozliwe.Słyszałam ,ze niektore towarzystwa ubezpieczają ruchomosci na takich zabudowanych balkonach ? Jezeli tak to jakie ? Czy moge ubezpieczyć od kradzieży trzymany tam rower?
Cytuj
lydia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.3.2016 12:49
Czynnie cała rodzina korzystamy z rowerów w sprzyjających pogodowo warunkach .Oczywiście mam ubezpieczone mieszkanie ,ale nikt z nas nie ma OC na rowery .Czy Oc komunikacyjne zawiera w sobie OC na okoliczność korzystania z rowerów? I zadziwiło mnie jedno .Ubezpieczam mieszkanie od lat u tego samego ubezpieczyciela ,wie ,ze aktywnie korzystamy z rowerów i nigdy nie napomknął o tym ,ze możemy doubezpieczyć rowery czy nas samych .Przy najbliższej rozmowie dopytam o wszystko.Dziękuję Panu doradcy.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

15.3.2016 13:12
yolanda napisał
Witam . Z racji tego ,ze mieszkam w bloku z winda i bezpieczeństwo mojego roweru ,trzymam go na balkonie.Balkon mam zabezpieczony od zewnątrz ze względu na moje dwa koty.Jest zabudowany w taki sposob ,ze nikt nie moze do niego wejść z zewnątrz ,chociaz przypuszczam ,ze ze względu na wysokośc jest to i tak niemozliwe.Słyszałam ,ze niektore towarzystwa ubezpieczają ruchomosci na takich zabudowanych balkonach ? Jezeli tak to jakie ? Czy moge ubezpieczyć od kradzieży trzymany tam rower?


Od pewnego czasu dopuszcza się w niektórych ubezpieczeniach możliwość odpowiedzialności za mienie pozostawione na zabudowanych tarasach, balkonach. Szkopuł w tym co to znaczy zabudowany taras. To proszę uzgodnić z swoim ubezpieczycielem.Proszę też pytać czy ów ubezpieczyciel odpowiada za to mienie w ramach głównej sumy ubezpieczenia, czy wprowadził jakiś podlimit w tym zakresie. Nie ma co na siłę szukać ZU, proponuję dokładnie wypytać najpierw swojego ubezpieczyciela, dopiero jak się okaże że oferta jest nieadekwatna do Państwa oczekiwań, poszukać innego. Nie będzie to trudne, bo takich ZU jest wiele. Po 22.03. br Warta wprowadza w życie modyfikacje do swojego produktu dot. ubezpieczenia domów/mieszkań: Warta Dom Komfort Plus - to oferta jedna z najlepszych na rynku, w pełnej formule "all risks", ale nie najtańsza. Nowości to m.in.:dla wszystkich domowników - klauzula ubezpieczenia sprzętu sportowego poza domem - limit 5 tys., klauzula ubezpieczenia laptopa poza domem, limit jw, dodatkowa ochrona psa, klauzula rozmrożenia produktów spożywczych, a także podwojenie limitu m. in. na mienie znajdujące się na zabudowanych loggiach/balkonach/tarasach. Jeśli Państwa interesują szczegóły, to po tej dacie mogę je tu przybliżyć. Oczywiscie to jedna z wielu ofert, proszę popytac się swoich pośredników, inne ZU też wprowadzają pewne modyfikacje, także cenowe.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź