• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczam mieszkanie .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
armin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 11:43
Kończy mi sie polisa na ubezpieczenie mieszkania w bloku.Od lat chodze to tej samej ubezpieczycielki. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi ,ale wczoraj zauważyłam na moim bloku tabliczke z napisem ,gdzie jest ubezpieczony. Zapytałam prezesa jak to ubezpieczenie przez wspólnotę ma sie do mojego ubezpieczenia,zbył mnie.Czy powinnam ubezpieczać w dalszym ciągu tzw,murów? Czy skupić sie tylko na ruchomościach domowych?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 14:37
Blok to ubezpieczenie części wspólnych oraz OC dla zarządu. Powinnaś wykupić również indywidualne ubezpieczenie i murów i części stałych i ruchomych. Koszt niewielki...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
morawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 15:06
Może nie na temat wprost ,ale ja w spółdzielni dostałam bardzo dobrą ofertę od Uniqa ubezpieczenia mieszkania przy comiesięcznej opłacie czynszu.Wszystko mi wytłumaczono bardzo dokładnie przez telefon.Ubezpieczyłam i części ruchome i tzw,mury .Koszt miesięczny - 18 zł.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 17:15
Trudno ocenić czy te 18 zł/m-c to dużo czy mało. Nie znamy zakresu ani SU.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 17:26
morawa napisał
Może nie na temat wprost ,ale ja w spółdzielni dostałam bardzo dobrą ofertę od Uniqa ubezpieczenia mieszkania przy comiesięcznej opłacie czynszu.Wszystko mi wytłumaczono bardzo dokładnie przez telefon.Ubezpieczyłam i części ruchome i tzw,mury .Koszt miesięczny - 18 zł.

18,00 x 12 miesięcy = 216,00 zł. Zapewniam Panią że za taką składkę da się bez wiekszych problemów ubezpieczyć lepiej.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 17:45
armin napisał
Kończy mi sie polisa na ubezpieczenie mieszkania w bloku.Od lat chodze to tej samej ubezpieczycielki. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi ,ale wczoraj zauważyłam na moim bloku tabliczke z napisem ,gdzie jest ubezpieczony. Zapytałam prezesa jak to ubezpieczenie przez wspólnotę ma sie do mojego ubezpieczenia,zbył mnie.Czy powinnam ubezpieczać w dalszym ciągu tzw,murów? Czy skupić sie tylko na ruchomościach domowych?

Popieram radę p. Roberta, z tym że chyba trzeba tu trochę wyjaśnień. Ubezpieczenie bloku mieszkalnego to nic innego jak typowe ubezpieczenie budynku od ognia i innych zdarzeń losowych, być może z jakimiś dodatkami i klauzulami rozszerzającymi. Jeśli Pani blok jest warty np. 60 mln. zł. to Pani lokal mieszkalny jest ubezpieczony w takim jak to określiłem wyżej zakresie, w ramach tej sumy max. do wartości lokalu. Celowo piszę "lokal", a nie mieszkanie, bo to nie to samo. mieszkanie to jakby cześć składowa lokalu. Lokal mieszkalny zgodnie z definicją zawartą w jakimkolwiek o.w.u. to mury i ściany działowe, stropy, okna, drzwi i ta część mediów które są w ścianach. To co "wychodzi" z owych "murów", czyli np. powłoki malarskie, tapety, podłogi, meblościanki, bozaerie, kafelki, kaloryfery, wyposażenie łazienki, etc., to już należy do mieszkania.Odrębną sprawą jest ubezpieczenie ruchomości domowych. OC budynku nie ma nic wspólnego z Pani odpowiedzialnością jako właścicielki/lokatorki mieszkania.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Odpowiedź