• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

ubezpieczenie pożyczki

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.2.2016 14:06
Witam . Szukam informacji odnośnie ubezpieczenia pożyczek prywatnych/społecznościowych.
Czy istnieje w ogóle takie ubezpieczenie ? Gdzie mam szukać ?
Cytuj
jagna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 8:58
A to Ty pożyczasz komuś i chcesz się ubezpieczyć ,czy Ty pożyczasz od kogoś ?Raczej w tej formie pożyczek nie ma ubezpieczeń takich jak w bankach.Moj znajomy pożyczał pieniądze pod zastaw.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

4.2.2016 14:40
jagna napisał
A to Ty pożyczasz komuś i chcesz się ubezpieczyć ,czy Ty pożyczasz od kogoś ?Raczej w tej formie pożyczek nie ma ubezpieczeń takich jak w bankach.Moj znajomy pożyczał pieniądze pod zastaw.


Na początek wyjaśnijmy sobie podstawowe kwestie. Nie wiem co p. k. korcz ma na myśli użyuwając sformułowania "ubezpieczenie pożyczki". Polisą jakąkolwiek nie ubezpiecza się wprost pożyczki czy kredytu. Ubezpiecza się w zakresie wymaganym przez kredytodawcę albo mienie będące zabezpieczeniem kredytu i/albo życie i zdrowie kredytobiorcy. Częścią umowy kredytowej jest umowa cesji, która ni mniej ni więcej oznacza, że Ubezpieczony sceduje prawo do wypłaty odszkodowania z umowy ubezpieczenia na rzecz kredytodawcy. Inaczej; w razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego (śmierć Ubezpieczonego, jego trwałe i całkowite inwalidztwo, pożar mienia, etc) odszkodowanie otrzyma kredytodawca max. do kwoty którą kredytobiorca jest winien kredytodawcy. Ubezpieczyciel nie jest stroną umowy, jedynie "przyjmuje do wiadomości i stosowania cesję praw z polisy ubezpieczeniowej".
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Klems

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.2.2016 17:19
k_korocz napisał
Witam . Szukam informacji odnośnie ubezpieczenia pożyczek prywatnych/społecznościowych.
Czy istnieje w ogóle takie ubezpieczenie ? Gdzie mam szukać ?
k_korocz napisał
Witam . Szukam informacji odnośnie ubezpieczenia pożyczek prywatnych/społecznościowych.
Czy istnieje w ogóle takie ubezpieczenie ? Gdzie mam szukać ?
A Ty pożyczasz komuś pieniądze ? Czy chcesz wziąć chwilówkę ? Mi się wydaje ,ze przy chwilówkach nie ma po co się ubezpieczać .To bardzo krótki czas spłaty.A nie wydaje Ci się ,że wszystkie parabanki się jednak ubezpieczają ?
Cytuj
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 10:39
@Marian Bułecki, czyli mam rozumieć, że nie ma ubezpieczenia stricte przeznaczonego pod pożyczki społecznościowe? Też mnie ten temat ciekawi, bo noszę się z zamiarem wzięcia pożyczki w CapitalClub i w sumie nurtują mnie dwie kwestie: po pierwsze - czy ja jako pożyczkobiorca mogłabym się ubezpieczyć od ryzyka niespłacenia tej pożyczki? Oczywiście nie zakładam tego, chodzi tylko o to, gdyby wynikło jakieś nieprzyjemne zdarzenie losowe. Po drugie - czy inwestor także może się ubezpieczyć na wypadek nie spłacenia przez pożyczkobiorcę swojego zobowiązania, by odzyskać od razu pieniądze, a nie borykać się z długotrwałym procesem windykacji? Z tego co zrozumiałam w Pana wypowiedzi to istnieje jedynie szansa ubezpieczenia mienia zabezpieczającego pożyczkę; a jeśli zabezpieczeniem jest jedynie weksel? Czy tylko w przypadku śmierci, choroby czy doznania krzywdy przez pożyczkobiorcę inwestor ma prawo do jakiegokolwiek odszkodowania? Mało już z tego rozumiem, wszystko mi się w głowie pokomplikowało :)
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 18:08
aleksandraw napisał
@Marian Bułecki, czyli mam rozumieć, że nie ma ubezpieczenia stricte przeznaczonego pod pożyczki społecznościowe? Też mnie ten temat ciekawi, bo noszę się z zamiarem wzięcia pożyczki w CapitalClub i w sumie nurtują mnie dwie kwestie: po pierwsze - czy ja jako pożyczkobiorca mogłabym się ubezpieczyć od ryzyka niespłacenia tej pożyczki? Oczywiście nie zakładam tego, chodzi tylko o to, gdyby wynikło jakieś nieprzyjemne zdarzenie losowe. Po drugie - czy inwestor także może się ubezpieczyć na wypadek nie spłacenia przez pożyczkobiorcę swojego zobowiązania, by odzyskać od razu pieniądze, a nie borykać się z długotrwałym procesem windykacji? Z tego co zrozumiałam w Pana wypowiedzi to istnieje jedynie szansa ubezpieczenia mienia zabezpieczającego pożyczkę; a jeśli zabezpieczeniem jest jedynie weksel? Czy tylko w przypadku śmierci, choroby czy doznania krzywdy przez pożyczkobiorcę inwestor ma prawo do jakiegokolwiek odszkodowania? Mało już z tego rozumiem, wszystko mi się w głowie pokomplikowało :)


1." Czy ja jako pożyczkobiorca mogłabym się ubezpieczyć od ryzyka niespłacenia tej pożyczki?" 2."Czy inwestor także może się ubezpieczyć na wypadek nie spłacenia przez pożyczkobiorcę swojego zobowiązania?"

Zacznę od drugiego pytania. Tego nie wiem. Nie znam jakiejkolwiek oferty ubezpieczeniowej tego typu dla pożyczkodawców. Co do pierwszego pytania; jakikolwiek ubezpieczyciel nie jest, bo nie może być, stroną umowy kredytowej, pożyczkowej, etc. Pożyczkobiorca, jeśli pożyczkodawca nie wykaże w tej sprawie inicjatywy, może zaproponować by polisa ubezpieczeniowa dot. mienia będącego zabezpieczeniem kredytu i/lub życie, zdrowie pożyczkobiorcy,była formą zabezpieczenia umowy kredytowej, tylko czy druga strona na to przystanie? Jeśli tak, to czy będzie traktować taką polisę jak każde inne zabezpieczenie samodzielne, czy tylko jako jakieś uzupełnienie wymaganego zabezpieczenia? Tego tu nie rozstrzygniemy.Tak jak wcześniej napisałem polisa zabezpiecza od konkretnych zdarzeń ubezpieczeniowych, a jej wykorzystanie w celach opisanych przez panią polega na scedowaniu uprawnień ubezpieczonego do odszkodowania na rzecz pożyczkobiorcy. Problem w tym, że obie strony umowy muszą tego chcieć. Dotyczy to także ubezpieczyciela, który nie musi zgodzić się na taki układ. Tak więc niczego tu nie wykluczam.
Wypowiedź została zmieniona przez: WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki 9.2.2016 18:10
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 12:30
Teraz rozumiem, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Czyli w takim razie na rynku tak naprawdę nie istnieją zabezpieczenia kierowane typowo pod pożyczki itp. Jestem ciekawa, czy gdyby takie ubezpieczenia powstały to cieszyłyby się powodzeniem i czy jest to w ogóle realne. Kto wie, może firmy ubezpieczeniowe przemyślą taki krok. No cóż, ja chyba jednak podejmę ryzyko i wezmę tą pożyczkę w CapitalClubie. Mam nadzieję, że problemów z tym nie będzie :)
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 14:36
aleksandraw napisał
Teraz rozumiem, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Czyli w takim razie na rynku tak naprawdę nie istnieją zabezpieczenia kierowane typowo pod pożyczki itp. Jestem ciekawa, czy gdyby takie ubezpieczenia powstały to cieszyłyby się powodzeniem i czy jest to w ogóle realne. Kto wie, może firmy ubezpieczeniowe przemyślą taki krok. No cóż, ja chyba jednak podejmę ryzyko i wezmę tą pożyczkę w CapitalClubie. Mam nadzieję, że problemów z tym nie będzie :)

Każdy pożyczkodawca stara się max. zabezpieczyć swoje interesy. Pytanie brzmi: czy Pani myśli o zabezpieczeniu swoich, przynajmniej na wypadek zajścia niektórych zdarzeń, które mogą utrudnić lub uniemożliwić Pani spłatę zobowiązań? Jeśli tak, to na rynku jest cała gama ofert dot. ubezpieczenia mienia, życia, zdrowia.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
KWBU

Niezarejestrowani

12.2.2016 15:44
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki napisał
aleksandraw napisał
Teraz rozumiem, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Czyli w takim razie na rynku tak naprawdę nie istnieją zabezpieczenia kierowane typowo pod pożyczki itp. Jestem ciekawa, czy gdyby takie ubezpieczenia powstały to cieszyłyby się powodzeniem i czy jest to w ogóle realne. Kto wie, może firmy ubezpieczeniowe przemyślą taki krok. No cóż, ja chyba jednak podejmę ryzyko i wezmę tą pożyczkę w CapitalClubie. Mam nadzieję, że problemów z tym nie będzie :)

Każdy pożyczkodawca stara się max. zabezpieczyć swoje interesy. Pytanie brzmi: czy Pani myśli o zabezpieczeniu swoich, przynajmniej na wypadek zajścia niektórych zdarzeń, które mogą utrudnić lub uniemożliwić Pani spłatę zobowiązań? Jeśli tak, to na rynku jest cała gama ofert dot. ubezpieczenia mienia, życia, zdrowia.

Syzyfowa praca Panie Marianie :(
Cytuj
Odpowiedź