• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie na wyjazd świąteczny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.12.2015 15:42
Na święta wybieram się z rodziną (dwoje dorosłych + dwoje dzieci) na Słowację. Zastanawiam się, czy warto wykupić na te kilka dni (4) ubezpieczenie. Nie będziemy raczej uprawiać sportów zimowych, chcemy tylko zwyczajnie odpocząć i pozwiedzać.
Ryzyko jest wiec raczej niskie. Ale mimo wszystko się waham, bo przecież zawsze coś może się zdarzyć, a leczenie raczej nie jest refundowane?
Jak państwo myślą?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 9:49
Podstawa to karta EKUZ. Masz? Ona uprawnia do bezpłatnego leczenia (w określonym zakresie) w krajach UE.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Ewar

Niezarejestrowani

16.12.2015 10:14
Na samą karte EKUZ bym ie liczył, ma zbyt wiele wyłączeń.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 11:21
Robert Sierant napisał
Podstawa to karta EKUZ. Masz? Ona uprawnia do bezpłatnego leczenia (w określonym zakresie) w krajach UE.


EKUZ to ta niebieska karta tak zwana?
Mieć nie mam, ale mogę wyrobić, to chyba nie trwa długo.
Jednakże wiem, że kolega, który w Szwecji złamał rękę musiał sam opłacić leczenie i pobyty w szpitalu (na szczęście krótki) pomimo posiadania niebieskiej karty, więc nie wiem, do czego ona się przydaje.
Dlatego zastanawiam się nad czymś dodatkowym.
Cytuj
katerina

Niezarejestrowani

26.1.2016 10:02
Możecie polecić jakieś ubezpieczenie turystyczne? Wyjeżdżamy ze znajomymi w alpy, na własną rękę - zwykle braliśmy ubezpieczenie dostępne w biurze podróży. No ale ze względu na duże ryzyko 'uszkodzenia się ;)' chcemy się jakoś zabezpieczyć
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 13:00
Mam ten sam dylemat. Na oku mam na razie dwa TU tylko jeszcze nie czytałem OWU i składek nie liczyłem...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

26.1.2016 17:02
No cóż wybór jest duży. Najwięcej sprzedaję tego typu ubezpieczeń w Warcie i Allianz. Warta ma ciekawe tzw. pakiety, które są relatywnie tańsze, od polis klasycznych (jeśli ustawi się porównywalny zakres i sumy), Allianz ze względu m. in. na to, że klient nie musi się nigdzie fatygować. Wystarczy że z pośrednikiem ustawi parametry ubezpieczenia i po kilku minutach ma na laptopie, tablecie, etc. gotową polisę, o.w.u. Nie trzeba jej podpisywać. O wejściu w życie umowy decyduje fakt zapłaty przelewem składki na podane konto. Odpowiedzialność ZU zaczyna się od momentu zaksięgowania składki. Dobre rozwiazanie dla zabieganych i zapominalskich. Ten ZU posiada też rozwiązania dla tych, którzy planują za granicą korzystać z wypożyczalni samochodów. Klienci chwalą sobie również ubezpieczenie oferowane przez Gothaer, które podobno dobrze się sprawdza zwłaszcza na terenie Europy. Na razie żadnego takiego ubezpieczenia nie sprzedałem, więc opieram się na opiniach innych. Jest jeszcze Hestia no i oczywiście PZU.Dla każdego coś miłego. Ze swej strony przestrzegam tych z Państwa którzy "mają na stanie" tzw. choroby przewlekłe aby nie zatajali tego przed pośrednikiem i upewnili się czy w oferowanym ubezpieczeniu ta okoliczność jest uwzględniona. Jest jeszcze kwestia tzw. sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. Proszę się upewnić co się pod definicjami tych pojęć kryje. Niestety dość często klienci lekceważą ryzyko assistance, proszę się zapoznać z możliwościami jakie w tym zakresie oferuje ZU. Kwestia sum ubezpieczenia - nie tylko "kosztów leczenia" ale także OC. Tu często zbyt mocno "oszczędzamy". Tymczasem np. pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa w związku z urazem kolana we Włoszech pewnego klienta kosztowało w ub. sezonie narciarskim...ok. 57 tys. zł.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2016 13:13
Naprawdę na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego ubezpieczenia.
Czy jak pójdzie się do doradcy, to on powinien to wszystko nam opowiedzieć i wyjaśnić?
Bo samemu ogarnąć tyle spraw może być ciężko.
Poza tym nie spodziewałam się, że koszty leczenia są takie drogie.
Wolę nie myśleć, co by było, gdyby ktoś sam musiał za to zapłacić.
Cytuj
WAR-TO UBEZPIECZENIA Marian Bułecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1163 razy

Wyślij wiadomość

27.1.2016 15:40
Basia napisał
Naprawdę na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego ubezpieczenia.
Czy jak pójdzie się do doradcy, to on powinien to wszystko nam opowiedzieć i wyjaśnić?
Bo samemu ogarnąć tyle spraw może być ciężko.
Poza tym nie spodziewałam się, że koszty leczenia są takie drogie.
Wolę nie myśleć, co by było, gdyby ktoś sam musiał za to zapłacić.

Szanowna Pani, to nie jest tylko kwestia etyki zawodowej. Ma Pani prawo do pełnej informacji. Podpisując polisę potwierdza Pani
że np.: "....przed zawarciem niniejszej umowy ubezpieczenia, otrzymałem(am) i zapoznałem(am) się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia...". "Zapoznawanie się" przecież nie polega na tym zazwyczaj, że najpierw w domu ściąga Pani sobie z internetu owe o.w.u., bez gwarancji że ściągnięte przepisy są aktualne, analizuje je, robi sobie listę pytań i dopiero odwiedza pośrednika. W mojej praktyce, ponad 21 - letniej, miałem może kilka takich przypadków. Rzadko się zdarza by pośrednik "streszczał" te przepisy. Sądzę że większość klientów by tego nie wytrzymała. Kiedy określimy wspólnie problem, ja jako pośrednik szukam sposobów na jego rozwiązanie, w ramach dostępnych mi produktów. Na etapie formułowania już konkretnych propozycji powinienem Pani w skrócie zwrócić uwagę na istotne zapisy i regulacje odnoszące się do tej oferty.
Cytuj
blog: www.wartoubezpieczenia.pl
www.facebook.com/wartoubezpieczenia
mbulecki@gmail.com
katerina

Niezarejestrowani

1.2.2016 18:43
Super wyczerpująca odpowiedź :) jazda na nartach chyba liczy się jako sport ekstremalny więc na pewno to bralibyśmy od uwagę, oszczędzać za bardzo nie chcemy bo jednak ryzyko w tym wypadku jest spore, z niektórymi ubezpieczycielami miałam już styczność, też słyszałam o trudnych przypadkach z uzyskaniem odszkodowania, dlatego nie chcemy ryzykować
Cytuj
Odpowiedź